ППО, боєприпаси і навчання на F-16: Остін про підсумки "Рамштайну-14"
Підготовка практичних тренувань українських пілотів на винищувачах F-16 була однією з головних тем засідання Контактної групи з питань оборони України, разом з наданням ППО та боєприпасів
Про це заявив за підсумками зустрічі міністр оборони США Ллойд Остін, передає Укрінформ.
"Ми заслухали співголів коаліції з тренування на літаках F-16, (представників – ред.) Данії та Нідерландів. Вони продовжують розвивати комплексний план навчання, щоби допомогти окремим дуже охочим українським пілотам навчитися керувати літаками четвертого покоління", - зазначив очільник Пентагону.
Він поінформував, що під час зустрічі йшлося про забезпечення України додатковими потужностями протиповітряної оборони, а також боєприпасами.
"Я попросив наших друзів надалі ретельно перевірити, що вони мають у своїх запасах озброєнь", - сказав Остін.
Крім того, за його словами, учасники "Рамштайну-14" обговорили нарощування виробництва боєприпасів для України в межах ініціативи Євросоюзу, а також на рівні двосторонніх домовленостей.
"Такі ініціативи чітко демонструють, що члени цієї Контактної групи продовжують задовольняти нагальні потреби України та водночас працюють над тим, щоб Україна отримала те, що їй потрібно в довгостроковій перспективі", - додав міністр оборони США.
Міністр оборони України Олексій Резніков розповів у твітер, що "Рамштайн-14" продемонстрував непохитну підтримку України нашими партнерами.
Він зазначив, що пріоритетами зустрічі були постачання зброї та обладнання, терміново необхідних для звільнення території України. А у фокусі – ППО, боєприпаси та броня.
Також він відзначив нові ініціативи:
"Дякую колегам з Люксембургу та Естонії за представлення конкретних кроків для розвитку ІТ-коаліції. Дякуємо литовським друзям за ініціативу створення коаліції з розмінування".
На відкритті засідання очільник Пентагону Ллойд Остін зазначив, що український народ "виявив глибоку стійкість перед обличчям великої жорстокості. І сили України продовжують мужньо боротися, захищаючи своїх співгромадян і свою країну".
"Контрнаступ України є ключовим моментом цієї трагічної війни. Збройні Сили України виступили з ініціативою відновлення контролю над своєю суверенною територією. Але агресія Росії проти України породила дуже нестабільну ситуацію. Війна Путіна продовжує збирати жахливі та криваві жертви. Як я вже сказав, боротьба України за свободу – це марафон, а не спринт. Ми забезпечили Україну критично важливими можливостями, як протиповітряна оборона та боєприпаси, і не маємо наміру відмовлятися від підтримки", – сказав він перед початком засідання.
Міністр оборони США наголосив, що Контактна група продовжуватиме стояти на боці захисників України та забезпечувати Україну "тим, що їй потрібно та коли вона цього потребує".
"Ми продовжуватимемо забезпечувати навчання, оснащення та підтримку Збройних Сил України, щоб допомогти створити боєздатну та професійну українську армію, яка зможе захистити себе зараз і стримати агресію в майбутньому", - додав Остін.
Що відомо про засідання у форматі "Рамштайн"
"Рамштайн" - це серія дипломатичних зустрічей міністрів оборони кількох десятків країн світу, що відбулися з метою синхронізації та прискорення надання військової зброї Україні для протистояння російському повномасштабному вторгненню та обговорення питань підтримки України після закінчення війни.
Зустрічі отримали назву за місцем проведення першої - на базі повітряних сил США "Рамштайн" у німецькому місті Рамштайн-Мізенбах. Надалі зустрічі відбувалися в різних форматах і в різних місцях.
Від початку повномасштабного вторгнення відбулося вже 13 засідань. На останньому з них 15 червня було досягнуто домовленості про "коаліцію винищувачів".
- Напередодні Ллойд Остін поспілкувався з міністром оборони України Олексієм Резніковим. Головними темами засідання Контактної групи з питань оборони України 18 липня є протиповітряна оборона та постачання боєприпасів.
- Під час зустрічі, 18 липня, Бельгія, Люксембург і Нідерланди повідомили, що впродовж кількох місяців передадуть Україні гусеничні бронетранспортери M113.
- Актуальне
- Важливе