"Зосередимося на допомозі": Рютте не очікує дискусії про членство України в НАТО на міністерській зустрічі Альянсу
Світові партнери погодилися з тим, що майбутнє України в НАТО, але наразі необхідно зосередити сили на військовій допомозі, щоб поставити Київ у сильну позицію
Про це повідомив генеральний секретар НАТО Марк Рютте, передає "Європейська правда".
"Партнери погодилися з тим, що майбутнє України в НАТО", - заявив він, додавши, що відповідно до рішення Вашингтонського саміту НАТО, партнери "розбудовують міст до членства" у відносинах з Україною.
Водночас генсек не очікує дискусії з приводу вступу України в Альянс найближчими днями. Натомість партнери будуть фокусуватися на наданні військової допомоги.
"У наступні дні ми будемо концентруватися на тому, що зробити, щоби допомоги Україні зараз… Зустріч (міністрів Альянсу) буде сконцентрована на тому, щоби тоді, коли Україна вирішить почати переговори – вона могла робити це з позиції сили", - заявив Рютте.
Тим часом він наголосив, що в Альянсі не бачать ознак того, що російський диктатор Володимир Путін готується до будь-якого перемир’я.
"Немає жодних ознак послаблення російської агресії. Навпаки, Путін робить жорсткішою свою риторику та безрозсудні дії. Він використовує Україну як полігон для випробування експериментальних ракет і доправив північнокорейських солдатів на цю протиправну війну", - додав Рютте.
Перед цим Reuters повідомляло, що НАТО навряд чи прислухається до заклику України щодо запрошення до членства на засіданні у вівторок, 3 грудня.
Зазначається, що відповідне рішення зруйнує надії України на політичний імпульс в очікуванні на повернення Дональда Трампа до Білого дому.
У листі до своїх колег з НАТО напередодні засідання міністр закордонних справ України Андрій Сибіга заявив, що запрошення усуне один з головних аргументів Росії у веденні війни, а саме - недопущення вступу України до Альянсу.
Натомість дипломати на умовах анонімності заявив, що серед 32 членів НАТО відсутні ознаки необхідного консенсусу для ухвалення такого рішення на зустрічі міністрів закордонних справ у Брюсселі.
Високопоставлений американський чиновник сказав, що зустріч буде зосереджена на посиленні підтримки України, щоб вона була в якомога сильнішій позиції наступного року, "вступаючи в можливі переговори".
"На досягнення консенсусу підуть тижні й місяці. Я не думаю, що це станеться завтра, я був би дуже здивований. Найкращий спосіб зробити це - збільшити фінансування, озброєння та мобілізацію", - заявив посадовець.
- Напередодні президент Володимир Зеленський заявив, що готовий укласти угоду про припинення вогню без тимчасово окупованих територій в обмін на членство в НАТО.
- Актуальне
- Важливе