Перед замахом на Трампа спецслужби США отримали розвіддані про намір Ірану вбити експрезидента, - CNN
Спеціальні служби США за кілька тижнів до замаху на Дональда Трампа отримали розвіддані про намір Ірану вбити експрезидента
Про це пише CNN.
За даними кількох співрозмовників видання, впродовж останніх тижнів США отримали розвіддані, які свідчили про намір Ірану скоїти вбивство Дональда Трампа. Водночас джерела зазначили, що жодних ознак того, що до змови був причетний Томас Меттью Крукс, який стріляв у Трампа, немає.
За інформацією CNN, отримані розвіддані призвели до того, що Секретна служба посилила заходи безпеки навколо Трампа. Співрозмовники видання стверджують, що штаб Трампа неодноразово застерігали від проведення мітингів на вулиці, де неможливо контролювати доступ. Команда експрезидента США у певний момент навіть припинила спонтанні неофіційні заходи без попередньої перевірки учасників Секретною службою.
Читайте також: Томас Метью Крукс – не проходив військову службу і захоплювався історією: що відомо про нападника на Дональда Трампа
Наступного дня після замаху на Дональда Трампа представник Секретної служби Ентоні Гульєльмі заявив, що нещодавно до його охорони було додано захисні ресурси та можливості.
Водночас у CNN зауважили, що наразі невідомо чи штаб Трампа знав про загрозу саме з боку Ірану. Там відмовилися коментувати інформацію, пов'язану з безпекою кандидата у президенти США.
У CNN нагадали, що Іран неодноразово обіцяв помститися за вбивство американськими військовими командувача Корпусу вартових ісламської революції Касема Сулеймані у січні 2020 року за президентсва Дональда Трампа.
У виданні констатували, що існування загрози з боку Ірану посилення заходів безпеки поставили нові питання про прорахунки Секретної служби на мітингу в Пенсільванії.
Що кажуть в адміністрації Байдена
Натомість Bloomberg з посиланням на джерела стверджує, що немає жодних ознак зв’язку між іранською змовою та Томасом Метью Круксом.
Іранська загроза, схоже, була пов’язана з ширшою схемою загроз колишнім посадовцям адміністрації Трампа, які виникли через вбивство американцями голови Корпусу вартових іранської революції Касема Сулеймані у січні 2020 року, заявили в адміністрації Байдена. Сулеймані був убитий ударом безпілотника за наказом Трампа, нагадав Bloomberg.
"Ми відстежували погрози Ірану на адресу колишніх посадовців адміністрації Трампа протягом багатьох років, починаючи з останньої адміністрації. Ці загрози виникають через бажання Ірану помститися» за вбивство Сулеймані", — заявила речниця Ради національної безпеки Адрієнн Уотсон у заяві.
Перед суботнім інцидентом Білий дім зв’язався з Секретною службою щодо недавньої загрози з боку Ірану, яка потім передала цю інформацію представникам кампанії Трампа, за словами одного зі співрозмовників. Згодом Секретна служба збільшила ресурси та активи для захисту Трампа, сказало джерело.
Лідери агентства мимохідь поінформували представників кампанії про загальне зростання загроз на адресу колишнього президента, не повідомляючи їм про будь-які конкретні загрози, пов’язані з іранськими особами чи групами. Іран заявив у соціальній мережі X, що повідомлення про його участь у змові проти Трампа є безпідставними.
США зберігають дані про безпеку кількох колишніх чиновників адміністрації Трампа, зокрема щодо колишнього держсекретаря Майкла Помпео і Джона Болтона, який обіймав посаду радника з національної безпеки. У 2022 році Міністерство юстиції висунуло звинувачення члену іранського Корпусу вартових ісламської революції через імовірну змову з метою вбивства Болтона.
Того ж року радник з національної безпеки Джейк Салліван попередив, що Іран погрожує "здійснити терористичні операції всередині Сполучених Штатів та в інших країнах світу". Він сказав, що Іран зіткнеться з "серйозними наслідками", якщо на когось нападе.
Замах на Трампа
13 липня 2024 року на передвиборчому мітингу поблизу міста Батлер (Пенсильванія, США) кандидат в президенти Дональд Трамп зазнав легкого поранення правого вуха. Випущена по ньому куля злегка торкнулася політика та вразила людину за його спиною.
Секретна служба США, яка охороняє Трампа, ліквідувала імовірного стрільця, що для ведення снайперського вогню із напівавтоматичної гвинтівки AR-15 розташувався на даху виробничого приміщення за 119 метрів від цілі. Ним виявився 20-річний Томас Метью Крукс із Бетел-Парка, штат Пенсильванія.
15 липня стало відомо, що секретна служба Сполучених Штатів Америки посилила заходи безпеки щодо ексочільника Білого дому й кандидата в президенти США Дональда Трампа після замаху на нього 13 липня.
Голова сенату з питань внутрішньої безпеки Гері Пітерс заявив, що комітет починає двопартійне розслідування замаху на експрезидента США Дональда Трампа.
- Актуальне
- Важливе