Огляд

Путін знову лякає ядерною зброєю, а Нормандія об’єднує союзників довкола Києва. Акценти світових ЗМІ 6 червня

Юрій Мартинович
6 червня, 2024 четвер
10:40

У фокусі міжнародних видань – як диктатор Росії знову лякає західні країни ядерною зброєю через дозвіл бити по території РФ, та 80-річниця висадки союзницьких військ на берегах Нормандії, де лідери світу знову запевнять українців, що готові захищати демократію в Україні

Зміст

Про це й не тільки писали світові ЗМІ станом на ранок 6 червня.

Путін пригрозив країнам Заходу через дозвіл бити ракетами по території РФ

Путін стріляє з гвинтівки. Скрін з RT

Фото: Скріншот з RT

 

Увагу світових ЗМІ привернула заява диктатора Кремля, що той може атакувати країни, які постачають Україні зброю. У The New York Times відзначили, що за словами Путіна, оскільки західні уряди дозволяють використовувати ракети великої дальності проти РФ, росіяни можуть зробити те саме.

"Якщо хтось вважає за можливе відправити таку зброю в зону бойових дій, щоб завдати ударів по нашій території і створити нам проблеми, — сказав Путін на пресконференції, — то чому ми не маємо права відправляти свою зброю того ж класу в ті регіони світу, де можна завдати ударів по чутливих об’єктах країн, які роблять це проти Росії?"

Він не уточнив, до яких країн Москва може постачати зброю.

Однак лідер російських окупантів виділив Німеччину, сказавши, що її постачання бойових танків Україні було першим ударом по російсько-німецьких відносинах, але її дозвіл використовувати ракети по Росії був ще гіршим.

"Зараз, коли кажуть, що з'являться якісь ракети, які будуть вражати цілі на території Росії, це, звичайно, остаточно руйнує російсько-німецькі відносини", - сказав він і додав, що країни, які постачають зброю в Україну, ризикують бути втягнутими у війну з Росією.

Стосовно відносин із Вашингтоном Путін сказав, що, на його думку, президентські вибори у США суттєво не змінять їх, доки Сполучені Штати продовжуватимуть прагнути до "величі".

У CNN додають, що США твердо стоять на тому, щоб не дозволяти Україні використовувати найефективнішу зброю, яку їй було надано для стрільби по Росії: ракети великої дальності, відомі як ATACMS, які можуть вражати цілі на відстані 300 кілометрів. Натомість Україна може використовувати лише ракети меншої дальності, відомі як GMLRS, які мають радіус дії близько 70 кілометрів.

У BBC зауважили, що Путні також попередив, що Захід помиляється, припускаючи, що Москва ніколи не застосує ядерну зброю.

"Чомусь Захід вважає, що Росія ніколи цим не скористається", — сказав Путін, відповідаючи на запитання Reuters про ризик ядерної ескалації через Україну. — "У нас є ядерна доктрина, подивіться, що там написано. Якщо чиїсь дії загрожують нашому суверенітету і територіальній цілісності, ми вважаємо за можливе використовувати всі наявні у нас засоби. Це не слід сприймати легковажно, поверхнево".

Читайте також: Не панацея перемоги, але захистить Харків: як дозвіл використовувати західну зброю по території РФ допоможе Україні. Пояснюємо

Річниця висадки має ще більше згуртувати союзників довкола України

саміт G7 у Хіросімі

Фото: reuters

 

Також чимало західних ЗМІ писали про 80-річницю висадки американських військ у Франції, які дозволили остаточно перемогти Гітлера та як це пов’язано з теперішньою ситуацією в Європі через війну в Україні. У той час, коли світові лідери збираються на пляжах Нормандії в четвер, щоб відзначити останню спробу союзників перемогти тоталітаризм у Другій світовій війні, війна знову вирує на європейській землі, пишуть у Politico.

"Дійсно, враховуючи кількість поточних геополітичних загроз післявоєнному світовому порядку, настрій у Нормандії навряд чи буде бадьорим", - відзначають журналісти.

Через 80 років мир, який був здобутий ціною мільйонів життів, було зруйновано, а наполеглива боротьба України проти вторгнення російських військ стала невтішною паралеллю з Другою світовою війною.

Під час святкування дня висадки західні лідери продемонструють єдиний фронт, покладуть вінки до могил загиблих, обіцяючи непохитну підтримку Києву. Але настрій на полях битв в Україні та масштабні зміни у світовій політиці говорять про інше, кажуть у Politico.

"Українці дуже стурбовані тим, якими є справжні цілі країн-союзників", — сказав Ніколас Тенцер, вчений та автор книги про Україну "Наша війна". – "Чи дійсно американці, французи та німці готові докласти всіх зусиль, щоб Україна врешті-решт перемогла?"

Очікується, що президент України Володимир Зеленський приєднається до світових лідерів на Нормандських церемоніях у четвер, на яких також візьмуть участь президенти США та Франції, а також прем’єр-міністр Великобританії. Франція, яка спочатку висунула ідею запросити представників Росії, щоб відзначити жертви радянських військ під час Другої світової війни, відмовилася від цього задуму через напруженість у відносинах із країнами-союзниками.

Але обіцянки підтримки та солідарності з Україною можуть прозвучати порожньо, оскільки світ готується до потенційно сейсмічних змін, кажуть у Politico. Якщо Байден віддасть Білий дім Трампу цієї осені, європейці побоюються, що Україна може бути позбавлена ​​свого найважливішого союзника. "Навіть якщо Джо Байдена буде переобрано, — попередив Ніколас Тенцер, — не всі в його адміністрації хочуть об’єднати зусилля з Україною та вести переможний контрнаступ проти Росії".

Тим часом традиційні партії по всій Європі побоюються, що крайні праві можуть перемогти на європейських виборах цього тижня, які будуть розглядатися як дзвіночок для майбутніх національних змагань.

У Bloomberg пишуть, що Білий дім прагне використати кількаденну поїздку президента Байдена Францією, найдовший візит до однієї країни за час його президентства, щоб згадати минуле в надії згуртувати світ — і американських виборців. Через те Байден відвідає ряд заходів та виголосить декілька промов.

"Президент США розповість про небезпеку ізоляціонізму та про те, що, якщо ми схиляємося перед диктаторами, не можемо протистояти їм, вони продовжують йти, і врешті-решт Америка та світ платять більшу ціну", — заявив радник Білого дому з національної безпеки Джейк Салліван у вівторок.

Переможний альянс допоміг сформувати основу глобального порядку після Другої світової війни через такі інституції, як НАТО, яку Трамп неодноразово ставив під сумнів. Ці ж організації відіграли вирішальну роль у підтримці військових зусиль Києва у війні з Росією.

Теги:
Читайте також:
Київ
+11°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.04
    Купівля 41.04
    Продаж 41.49
  • EUR
    Купівля 44.8
    Продаж 45.47
  • Актуальне
  • Важливе
2024, вiвторок
15 жовтня
19:35
Мобільний зв’язок, смартфон, телефон
У застосунку "Армія+" за два місяці подали понад 10 тис. рапортів, - Міноборони
19:32
Новини компаній
З Карпою, Байдаком і Дантесом: "КнигоЛенд" відкрив найбільшу книгарню мережі
19:26
Генеральний прокурор України Андрій Костін
До 90% українських військовополонених у РФ зазнали тортур чи сексуального насильства, – Костін
19:14
Ексклюзив
Кім Чен Ин та Путін
Договір про партнерство РФ з КНДР потрібно розглядати як виключно стратегічний військовий союз, - Defense Express
19:08
Після двох років перерви Росії дозволили повернутися на Франкфуртський книжковий ярмарок
19:00
САУ "Піон"
Сили оборони з початку року знищили понад 10 тис. артсистем РФ, вартістю у $8 млрд
19:00
Володимир Зеленський
"Завдання Курської операції продовжуємо реалізовувати": Зеленський заслухав доповідь Сирського
18:48
Композитор "Піратів Карибського моря" та "Дюни" Ганс Циммер підтримав Україну на концерті в США
18:47
РФ обстріляла Нікопольщину: поранено 4-річну дитину та вагітну жінку
18:38
Георгій Судаков (ліворуч) та Михайло Мудрик (праворуч), Україна - Грузія
"Високо тримаємо голови": Судаков підсумував матчі Ліги націй, після яких Україна залишилась на останньому місці
18:30
евакуація
Із чотирьох громад Харківщини оголосили обовʼязкову евакуацію цивільних
18:11
Російські солдати
Офіс генпрокурора встановив імена 13 із 16 військовополонених ЗСУ, яких росіяни розстріляли на Покровському напрямку
18:09
У Києві з'явився мурал, присвячений Буданову
Авторка муралу з Будановим Ніколь Фельдман розповіла, що надихалася конструктором "Лего"
18:07
OPINION
Таємна любов до корупції
18:05
Революція гідності, беркут
Справи Майдану: судитимуть екскомандира "Беркута" і двох міліціонерів, які здійснили перші постріли в мітингувальників 20 лютого 2014 року
18:04
Чехія
МЗС Чехії оголосило про призначення нового посла в РФ після трьох років відсутності
17:53
Володимир Зеленський
США тиснуть на Зеленського щодо зниження мобілізаційного віку, - радник голови ОП
17:50
Ексклюзив
Кім Чен Ин інспектує війська КНДР
КНДР буде допомагати РФ, ЗСУ потрібно буде знищувати велику кількість живої сили, - військовий Варченко
17:48
безробіття
Уряд вирішив розширити програму безоплатного навчання за ваучерами та підтримку безробітних
17:21
Обстріл Костянтинівки
РФ атакувала Костянтинівку: поранено людину, пошкоджено лінії електропередачі
17:17
Кіліан Мбаппе, Реал
Зірку "Реала" Мбаппе звинуватили у зґвалтуванні. Поліція розпочала розслідування
17:13
Ексклюзив
Кадиров
"Ця історія далека від завершення": соціолог Шульга про "кровну помсту" Кадирова
17:09
Каховська ГЕС
Укргідроенерго вирішило поки що не подавати позов проти РФ за руйнування Каховської ГЕС
17:07
Зеленський на Донеччині (24.06.2024)
Зеленський провів енергетичну Ставку та розповів про захист інфраструктури взимку
17:06
"Є можливими компонентами для виробництва хімічної зброї": іспанська поліція вилучила 13 тонн хімречовин, які прямували до Росії
16:43
С-70 "Охотник"
"Черговий дорогий і ганебний провал": британська розвідка проаналізувала дієвість дрона С-70 "Охотник" російського виробництва
16:39
Війна з Росією, ЗСУ
Від початку доби на фронті зафіксували 96 боєзіткнень, найбільше - на Курахівському напрямку
16:38
Дружина шоумена Дяді Жори розповіла, що він переніс інсульт
16:38
армія КНДР
Група військових з Північної Кореї втекла з позицій РФ неподалік кордону з Україною, - ЗМІ
16:32
Ексклюзив
Наступальна операція РФ виснажується, росіяни будуть змушені перейти до оперативної паузи, - військовий ЗСУ Варченко
16:17
Інфографіка
Збірна України, Україна - Чехія
Ліга націй: який вигляд має таблиця групи України після втрати очок з Чехією
16:14
Микола Точицький
Точицький заявив, що кожен 5-й культурний діяч, виїжджаючи за кордон, не повертається
16:12
Ліван
Прем'єр Лівану заявив, що отримав від США гарантії зменшення кількості ударів Ізраїлю по Бейруту
16:06
безвіз
Україна та Маврикій затвердили угоду про безвізовий режим
16:05
Кріштіану Роналду
Ліга націй: розклад матчів та трансляцій 15 жовтня
16:00
опалення
Шмигаль запевнив, що 99% житлових будинків готові до опалювального сезону
16:00
OPINION
Грузія: Путінська вендета вже в жовтні
15:58
Херсонська область
На Херсонщині змінили тривалість комендантської години
15:44
міни, замінований пляж
Уряд дозволив утилізувати вибухонебезпечні предмети безпосередньо у районах розмінування
15:32
Албанія
Євросоюз розпочав з Албанією переговори про членство в блоці
Більше новин