Огляд

Путін знову лякає ядерною зброєю, а Нормандія об’єднує союзників довкола Києва. Акценти світових ЗМІ 6 червня

Юрій Мартинович
6 червня, 2024 четвер
10:40

У фокусі міжнародних видань – як диктатор Росії знову лякає західні країни ядерною зброєю через дозвіл бити по території РФ, та 80-річниця висадки союзницьких військ на берегах Нормандії, де лідери світу знову запевнять українців, що готові захищати демократію в Україні

Зміст

Про це й не тільки писали світові ЗМІ станом на ранок 6 червня.

Путін пригрозив країнам Заходу через дозвіл бити ракетами по території РФ

Путін стріляє з гвинтівки. Скрін з RT

Фото: Скріншот з RT

 

Увагу світових ЗМІ привернула заява диктатора Кремля, що той може атакувати країни, які постачають Україні зброю. У The New York Times відзначили, що за словами Путіна, оскільки західні уряди дозволяють використовувати ракети великої дальності проти РФ, росіяни можуть зробити те саме.

"Якщо хтось вважає за можливе відправити таку зброю в зону бойових дій, щоб завдати ударів по нашій території і створити нам проблеми, — сказав Путін на пресконференції, — то чому ми не маємо права відправляти свою зброю того ж класу в ті регіони світу, де можна завдати ударів по чутливих об’єктах країн, які роблять це проти Росії?"

Він не уточнив, до яких країн Москва може постачати зброю.

Однак лідер російських окупантів виділив Німеччину, сказавши, що її постачання бойових танків Україні було першим ударом по російсько-німецьких відносинах, але її дозвіл використовувати ракети по Росії був ще гіршим.

"Зараз, коли кажуть, що з'являться якісь ракети, які будуть вражати цілі на території Росії, це, звичайно, остаточно руйнує російсько-німецькі відносини", - сказав він і додав, що країни, які постачають зброю в Україну, ризикують бути втягнутими у війну з Росією.

Стосовно відносин із Вашингтоном Путін сказав, що, на його думку, президентські вибори у США суттєво не змінять їх, доки Сполучені Штати продовжуватимуть прагнути до "величі".

У CNN додають, що США твердо стоять на тому, щоб не дозволяти Україні використовувати найефективнішу зброю, яку їй було надано для стрільби по Росії: ракети великої дальності, відомі як ATACMS, які можуть вражати цілі на відстані 300 кілометрів. Натомість Україна може використовувати лише ракети меншої дальності, відомі як GMLRS, які мають радіус дії близько 70 кілометрів.

У BBC зауважили, що Путні також попередив, що Захід помиляється, припускаючи, що Москва ніколи не застосує ядерну зброю.

"Чомусь Захід вважає, що Росія ніколи цим не скористається", — сказав Путін, відповідаючи на запитання Reuters про ризик ядерної ескалації через Україну. — "У нас є ядерна доктрина, подивіться, що там написано. Якщо чиїсь дії загрожують нашому суверенітету і територіальній цілісності, ми вважаємо за можливе використовувати всі наявні у нас засоби. Це не слід сприймати легковажно, поверхнево".

Читайте також: Не панацея перемоги, але захистить Харків: як дозвіл використовувати західну зброю по території РФ допоможе Україні. Пояснюємо

Річниця висадки має ще більше згуртувати союзників довкола України

саміт G7 у Хіросімі

Фото: reuters

 

Також чимало західних ЗМІ писали про 80-річницю висадки американських військ у Франції, які дозволили остаточно перемогти Гітлера та як це пов’язано з теперішньою ситуацією в Європі через війну в Україні. У той час, коли світові лідери збираються на пляжах Нормандії в четвер, щоб відзначити останню спробу союзників перемогти тоталітаризм у Другій світовій війні, війна знову вирує на європейській землі, пишуть у Politico.

"Дійсно, враховуючи кількість поточних геополітичних загроз післявоєнному світовому порядку, настрій у Нормандії навряд чи буде бадьорим", - відзначають журналісти.

Через 80 років мир, який був здобутий ціною мільйонів життів, було зруйновано, а наполеглива боротьба України проти вторгнення російських військ стала невтішною паралеллю з Другою світовою війною.

Під час святкування дня висадки західні лідери продемонструють єдиний фронт, покладуть вінки до могил загиблих, обіцяючи непохитну підтримку Києву. Але настрій на полях битв в Україні та масштабні зміни у світовій політиці говорять про інше, кажуть у Politico.

"Українці дуже стурбовані тим, якими є справжні цілі країн-союзників", — сказав Ніколас Тенцер, вчений та автор книги про Україну "Наша війна". – "Чи дійсно американці, французи та німці готові докласти всіх зусиль, щоб Україна врешті-решт перемогла?"

Очікується, що президент України Володимир Зеленський приєднається до світових лідерів на Нормандських церемоніях у четвер, на яких також візьмуть участь президенти США та Франції, а також прем’єр-міністр Великобританії. Франція, яка спочатку висунула ідею запросити представників Росії, щоб відзначити жертви радянських військ під час Другої світової війни, відмовилася від цього задуму через напруженість у відносинах із країнами-союзниками.

Але обіцянки підтримки та солідарності з Україною можуть прозвучати порожньо, оскільки світ готується до потенційно сейсмічних змін, кажуть у Politico. Якщо Байден віддасть Білий дім Трампу цієї осені, європейці побоюються, що Україна може бути позбавлена ​​свого найважливішого союзника. "Навіть якщо Джо Байдена буде переобрано, — попередив Ніколас Тенцер, — не всі в його адміністрації хочуть об’єднати зусилля з Україною та вести переможний контрнаступ проти Росії".

Тим часом традиційні партії по всій Європі побоюються, що крайні праві можуть перемогти на європейських виборах цього тижня, які будуть розглядатися як дзвіночок для майбутніх національних змагань.

У Bloomberg пишуть, що Білий дім прагне використати кількаденну поїздку президента Байдена Францією, найдовший візит до однієї країни за час його президентства, щоб згадати минуле в надії згуртувати світ — і американських виборців. Через те Байден відвідає ряд заходів та виголосить декілька промов.

"Президент США розповість про небезпеку ізоляціонізму та про те, що, якщо ми схиляємося перед диктаторами, не можемо протистояти їм, вони продовжують йти, і врешті-решт Америка та світ платять більшу ціну", — заявив радник Білого дому з національної безпеки Джейк Салліван у вівторок.

Переможний альянс допоміг сформувати основу глобального порядку після Другої світової війни через такі інституції, як НАТО, яку Трамп неодноразово ставив під сумнів. Ці ж організації відіграли вирішальну роль у підтримці військових зусиль Києва у війні з Росією.

Теги:
Читайте також:
Київ
+25.8°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.35
    Купівля 41.35
    Продаж 41.91
  • EUR
    Купівля 47.07
    Продаж 47.81
  • Актуальне
  • Важливе
2025, четвер
24 квітня
13:42
Можуть використовуватися на війні: Британія заборонила експорт геймпадів до РФ
13:32
США та Китай
Китай повідомив, що не проводить торговельних переговорів зі США, і закликав до скасування тарифів
13:30
Ексклюзив
крилата ракта "Калібр"
РФ могла вдосконалити "калібри", які раніше зі 100% впевненістю збивали Сили оборони, і застосувати спеціальну тактику ударів, - Defense Express
13:27
Обкрадали банківські рахунки та криптогаманці іноземців: українські правоохоронці спільно з чеськими колегами викрили хакерів
13:03
Латвія
Президент Латвії схвалив вихід країни з конвенції про заборону протипіхотних мін
12:59
Оновлено
Наслідки атаки по Києву в ніч на 24 квітня 2025 року
Наслідки масованої атаки РФ по Києву й області: загинули 8 людей, понад 70 постраждалих, серед них діти
12:52
наручники
У Харкові троє молодиків показували символіку нацистського режиму на меморіалі у Дробицькому Яру: їх затримала поліція
12:50
Ексклюзив
Європі потрібно мати сильну позицію і випрацювати алгоритм, щоб відстоювати інтереси і України, і континенту, - міжнародник Желіховський
12:48
Ексклюзив
Дональд Трамп
Трамп нав'язує угоди, бо в нас не було реального мирного плану, - нардепка Сірко (Клименко)
12:31
погода, опади, дощь
Наталка Діденко розповіла, коли в Україні очікувати дощі та заморозки на ґрунті
12:22
мобілізація
"Контракт 18-24": до програми приєдналися 4 нові бригади
12:17
Україна ЄС
В угоді Трампа щодо України є пункти, які для ЄС категорично неприйнятні, - FT
12:07
OPINION
Трамп відклав ультиматум на кілька тижнів
12:00
Росія щодня продукує нові і нові обмани
Роспропаганда активно ширить фейки, аби виправдати атаки по Україні, - ЦПД
11:46
Ексклюзив
В інтересах РФ розпалювання ворожнечі між поляками й українцями, - аналітик Адамський щодо провокативної таблички на могилі УПА в Польщі
11:18
Ексклюзив
путін
Росія хоче підписати "мирну угоду" вістрям крилатої ракети, - воєнний оглядач Пехньо
11:12
Польський актор і режисер Анджей Северин приїхав до Києва з кіно і виставою: подробиці
10:55
Вікторія Рощина
До України повернули тіло Вікторії Рощиної, яка загинула у полоні РФ, - МВС
10:45
Огляд
світ, міжнародний огляд
Звинувачення Трампа у "затягуванні" мирної угоди та ракетна атака Росії по Києву. Акценти світових ЗМІ 24 квітня
10:35
Оновлено
Президент Володимир Зеленський з першою леді Оленою Зеленською прибули до ПАР
"Негайно повертаюсь в Україну": Зеленський скасовує частину програми візиту до ПАР після нічного обстрілу
10:28
ППО, ЗСУ
Уночі сили ППО знищили 64 "шахеди" і 48 ракет, з них 7 – балістичних
10:25
електроенергія
Споживання електроенергії відповідає сезонним показникам: ситуація в енергосистемі 24 квітня
10:17
путлер шойгу
Шойгу пригрозив ядерною зброєю "в разі агресії Заходу" та звинуватив ЄС у підготовці до війни з РФ
10:10
Ексклюзив
ЗСУ загиблі
Правозахисниця Денісова пояснила, чому родини зниклих безвісти й полонених військовослужбовців наразі не отримують грошового забезпечення
10:00
OPINION
Україні не потрібні дроноводи?
09:48
Оновлено
Комбінована атака РФ по Україні: найбільше постраждав Київ, є загиблі й поранені, в 9 регіонах палали пожежі
09:34
долар євро валюта обмін
Курс валют на 24 квітня: скільки в середньому коштують долар, євро та злотий
09:32
Юрій Макаров
Журналіст Юрій Макаров уперше після нападу зʼявився на публіці. Каже, що почувається значно краще
09:13
Ексклюзив
Ганна Гопко
Якщо Україна сигналізуватиме, що готова до поступок, вся коаліція валитиметься, - екснардепка Гопко
09:10
Слід чинити тиск на Москву, а не на Київ, - Сибіга після масованої атаки РФ
08:49
Ексклюзив
Карта Куп'янськ 15.04.25
Ворог щодня намагається навести переправи: "Ахіллес" про Куп'янський напрямок
08:46
Оновлено
Північний потік газ
Politico написало, наче в Білому домі обговорюють скасування санкцій з газопроводу "Північний потік-2". У Держдепі заперечили
08:33
Російські військові
Понад 1500 найманців зі щонайменше 48 країн воюють на боці РФ проти України, - ЗМІ
08:15
Оновлено
ЗСУ
Минулої доби на фронті сталося 168 боїв: Сили оборони зупинили 56 атак на Покровському напрямку
08:05
Ексклюзив
Дональд Трамп
Виглядає, що Трамп з адміністрацією використовують сценарій, випробуваний іншими авторитарними режимами, - викладачка університету Temple Міщук
08:00
OPINION
Чесне посередництво у перемовинах? Забудьте...
07:24
Втрати РФ
За час війни в Україні Росія втратила понад 945 тис. окупантів
07:20
"Пам’ять про наше минуле життєво необхідна для майбутнього": в Йоганнесбурзі відкрили виставку про Голодомор
07:15
Дональд Трамп
Коаліція з 12 штатів подала судовий позов проти адміністрації Трампа через запроваджені тарифи
06:59
Ілон Маск і Дональд Трамп
Маск і Бессент побилися у присутності Трампа під час суперечки про податкову службу, - Axios
Більше новин