Огляд

Путін знову лякає ядерною зброєю, а Нормандія об’єднує союзників довкола Києва. Акценти світових ЗМІ 6 червня

Юрій Мартинович
6 червня, 2024 четвер
10:40

У фокусі міжнародних видань – як диктатор Росії знову лякає західні країни ядерною зброєю через дозвіл бити по території РФ, та 80-річниця висадки союзницьких військ на берегах Нормандії, де лідери світу знову запевнять українців, що готові захищати демократію в Україні

Зміст

Про це й не тільки писали світові ЗМІ станом на ранок 6 червня.

Путін пригрозив країнам Заходу через дозвіл бити ракетами по території РФ

Путін стріляє з гвинтівки. Скрін з RT

Фото: Скріншот з RT

 

Увагу світових ЗМІ привернула заява диктатора Кремля, що той може атакувати країни, які постачають Україні зброю. У The New York Times відзначили, що за словами Путіна, оскільки західні уряди дозволяють використовувати ракети великої дальності проти РФ, росіяни можуть зробити те саме.

"Якщо хтось вважає за можливе відправити таку зброю в зону бойових дій, щоб завдати ударів по нашій території і створити нам проблеми, — сказав Путін на пресконференції, — то чому ми не маємо права відправляти свою зброю того ж класу в ті регіони світу, де можна завдати ударів по чутливих об’єктах країн, які роблять це проти Росії?"

Він не уточнив, до яких країн Москва може постачати зброю.

Однак лідер російських окупантів виділив Німеччину, сказавши, що її постачання бойових танків Україні було першим ударом по російсько-німецьких відносинах, але її дозвіл використовувати ракети по Росії був ще гіршим.

"Зараз, коли кажуть, що з'являться якісь ракети, які будуть вражати цілі на території Росії, це, звичайно, остаточно руйнує російсько-німецькі відносини", - сказав він і додав, що країни, які постачають зброю в Україну, ризикують бути втягнутими у війну з Росією.

Стосовно відносин із Вашингтоном Путін сказав, що, на його думку, президентські вибори у США суттєво не змінять їх, доки Сполучені Штати продовжуватимуть прагнути до "величі".

У CNN додають, що США твердо стоять на тому, щоб не дозволяти Україні використовувати найефективнішу зброю, яку їй було надано для стрільби по Росії: ракети великої дальності, відомі як ATACMS, які можуть вражати цілі на відстані 300 кілометрів. Натомість Україна може використовувати лише ракети меншої дальності, відомі як GMLRS, які мають радіус дії близько 70 кілометрів.

У BBC зауважили, що Путні також попередив, що Захід помиляється, припускаючи, що Москва ніколи не застосує ядерну зброю.

"Чомусь Захід вважає, що Росія ніколи цим не скористається", — сказав Путін, відповідаючи на запитання Reuters про ризик ядерної ескалації через Україну. — "У нас є ядерна доктрина, подивіться, що там написано. Якщо чиїсь дії загрожують нашому суверенітету і територіальній цілісності, ми вважаємо за можливе використовувати всі наявні у нас засоби. Це не слід сприймати легковажно, поверхнево".

Читайте також: Не панацея перемоги, але захистить Харків: як дозвіл використовувати західну зброю по території РФ допоможе Україні. Пояснюємо

Річниця висадки має ще більше згуртувати союзників довкола України

саміт G7 у Хіросімі

Фото: reuters

 

Також чимало західних ЗМІ писали про 80-річницю висадки американських військ у Франції, які дозволили остаточно перемогти Гітлера та як це пов’язано з теперішньою ситуацією в Європі через війну в Україні. У той час, коли світові лідери збираються на пляжах Нормандії в четвер, щоб відзначити останню спробу союзників перемогти тоталітаризм у Другій світовій війні, війна знову вирує на європейській землі, пишуть у Politico.

"Дійсно, враховуючи кількість поточних геополітичних загроз післявоєнному світовому порядку, настрій у Нормандії навряд чи буде бадьорим", - відзначають журналісти.

Через 80 років мир, який був здобутий ціною мільйонів життів, було зруйновано, а наполеглива боротьба України проти вторгнення російських військ стала невтішною паралеллю з Другою світовою війною.

Під час святкування дня висадки західні лідери продемонструють єдиний фронт, покладуть вінки до могил загиблих, обіцяючи непохитну підтримку Києву. Але настрій на полях битв в Україні та масштабні зміни у світовій політиці говорять про інше, кажуть у Politico.

"Українці дуже стурбовані тим, якими є справжні цілі країн-союзників", — сказав Ніколас Тенцер, вчений та автор книги про Україну "Наша війна". – "Чи дійсно американці, французи та німці готові докласти всіх зусиль, щоб Україна врешті-решт перемогла?"

Очікується, що президент України Володимир Зеленський приєднається до світових лідерів на Нормандських церемоніях у четвер, на яких також візьмуть участь президенти США та Франції, а також прем’єр-міністр Великобританії. Франція, яка спочатку висунула ідею запросити представників Росії, щоб відзначити жертви радянських військ під час Другої світової війни, відмовилася від цього задуму через напруженість у відносинах із країнами-союзниками.

Але обіцянки підтримки та солідарності з Україною можуть прозвучати порожньо, оскільки світ готується до потенційно сейсмічних змін, кажуть у Politico. Якщо Байден віддасть Білий дім Трампу цієї осені, європейці побоюються, що Україна може бути позбавлена ​​свого найважливішого союзника. "Навіть якщо Джо Байдена буде переобрано, — попередив Ніколас Тенцер, — не всі в його адміністрації хочуть об’єднати зусилля з Україною та вести переможний контрнаступ проти Росії".

Тим часом традиційні партії по всій Європі побоюються, що крайні праві можуть перемогти на європейських виборах цього тижня, які будуть розглядатися як дзвіночок для майбутніх національних змагань.

У Bloomberg пишуть, що Білий дім прагне використати кількаденну поїздку президента Байдена Францією, найдовший візит до однієї країни за час його президентства, щоб згадати минуле в надії згуртувати світ — і американських виборців. Через те Байден відвідає ряд заходів та виголосить декілька промов.

"Президент США розповість про небезпеку ізоляціонізму та про те, що, якщо ми схиляємося перед диктаторами, не можемо протистояти їм, вони продовжують йти, і врешті-решт Америка та світ платять більшу ціну", — заявив радник Білого дому з національної безпеки Джейк Салліван у вівторок.

Переможний альянс допоміг сформувати основу глобального порядку після Другої світової війни через такі інституції, як НАТО, яку Трамп неодноразово ставив під сумнів. Ці ж організації відіграли вирішальну роль у підтримці військових зусиль Києва у війні з Росією.

Теги:
Читайте також:
  • USD 41.12
    Купівля 41.12
    Продаж 41.62
  • EUR
    Купівля 43.15
    Продаж 43.92
  • Актуальне
  • Важливе
2024, п'ятниця
22 листопада
12:24
Донецька область, стела
Росіяни атакували передмістя Краматорська: загинула людина, є поранені
12:21
Ексклюзив
ексзаступник начальника Генштабу ЗСУ генерал-лейтенант Ігор Романенко
Patriot - не зовсім та зброя, потрібні такі ЗРК, як на базі США в Польщі, - генерал Романенко про збиття міжконтинентальних ракет РФ
12:18
дрони
Українські виробники стали лідерами за кількістю заявок у серії міжнародних тендерів Коаліції дронів
12:00
OPINION
Гра в боягуза
11:55
Рафаель Гроссі МАГАТЕ
МАГАТЕ: РФ пошкодила 4 важливі для ядерної безпеки українські електропідстанції
11:40
Світовий банк
Україна отримає $4,8 млрд у межах проєкту PEACE від Світового банку, - Шмигаль
11:30
Огляд
світ, міжнародний огляд
Захід не вірить у ядерний блеф Путіна, але розглядає всі можливі сценарії через невизначеність Трампа. Акценти світових ЗМІ 22 листопада
11:23
Фанатам Queen пропонують купити дробові частки роялті від 4 пісень гурту
11:18
Україна скликає екстрене засідання з НАТО через удар РФ новою балістичною ракетою, - AFP
11:15
Пресреліз
Легенди Чарівнолісся - виставав
До зимових свят вийде інклюзивна аудіовистава для дітей "Легенди Чарівнолісся"
11:14
Оновлено
Росія запустила "шахеди": у Сумах є загиблі та постраждалі, на Київщині працювала ППО
11:11
указ президента
Медведчук, Табачник, Лорак, Повалій: Зеленський позбавив держнагород 34 зрадників та ворога України
11:06
новини Львівщини
Окупанти обстріляли Херсон: поранення дістав літній чоловік
11:00
PR
Та Сама П’ятниця в Алло: грандіозний день розпродажів
10:58
Ексклюзив
Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт
Експериментальне випробування РФ залишків міжконтинентальних ракет РС-26, - Згурець про удар по Дніпру
10:48
Міноборони допустило до використання у військах всюдихід-амфібію Argo Aurora
10:32
Джо Байден
Байден розкритикував ордери МКС на арешт Нетаньяху і Галланта та пообіцяв подальшу підтримку Ізраїлю
10:31
Spotify назвав пісню, яка найшвидше набрала 1 млрд прослуховувань на стримінгу
10:08
опалення
"Без тепла 934 житлові будинки, школи, лікарні": Мінрозвитку повідомило про критичну ситуацію з опаленням у Кривому Розі
10:06
На фото: Джонатан Мейджорс
Ексдівчина Джонатана Мейджорса забрала позов про напад, через який Marvel його звільнила
10:02
OPINION
Загроза ядерного удару з боку Росії дуже низька
09:40
Німеччина, військова форма
У Німеччині розпочалася підготовка до потенційної війни з Росією, - ЗМІ
09:34
Ексклюзив
Карта бойових дій за 6-13 листопада
У пожежному режимі керівництво РФ штовхає особовий склад на штурми, - комбат ударних БпАК "АХІЛЛЕС" про Куп'янщину
09:14
обстріл, ППО
У Маріуполі спрацювала ворожа ППО, у місті частково зникло електропостачання, - Андрющенко
09:04
Очільник МЗС Чехії Ліпавський приїхав до Києва
08:58
Танкер для доставки СПГ
У РФ завод з виробництва СПГ майже законсервований через західні санкції проти російської енергетики
08:51
В Австрії показали фільм "Буча" про окупацію Київщини
08:34
Ексклюзив
Карта бойових дій за 13-20листопада
У Часовому Ярі з доступу до води лишилась одна свердловина, - очільник МВА
08:33
Газпром нафта
Росія поставила КНДР понад мільйон барелів нафти за військову допомогу у війні проти України, - BBC
08:30
Оновлено
Росіяни атакували ракетою адмінбудівлю в Кривому Розі: кількість поранених зросла до 32, серед них діти
08:14
Покровськ
Минулої доби на фронті відбулось 190 бойових зіткнення. Найважча ситуація на Покровському та Курахівському напрямках
08:00
OPINION
Путін грає у Карибську кризу-2
07:54
втрати окупантів
ППО, 1050 військових і 5 артсистем: втрати армії РФ за добу війни в Україні
07:48
біткоїн
Біткоїн виріс до позначки більше ніж $99 тис.
07:00
Жаір Болсонару
Експрезидента Бразилії Болсонару звинуватили в спробі держперевороту у 2022 році
06:48
Ілон Маск
Ілон Маск розкритикував закон Австралії про заборону соцмереж для дітей молодших 16 років
06:41
Олаф Шольц
Шольц має намір балотуватися на другий термін від СДПН, - DW
06:31
Оновлено
Ракетоносій "калібрів"
Армія РФ утримує у Чорному морі 6 ракетоносіїв: загальний залп - до 23 "калібрів"
06:20
міни, замінований пляж
Україна використовуватиме надані США протипіхотні міни лише на власній території, - Пентагон
05:55
Анонс
Карпати, УПЛ
УПЛ: розклад матчів і трансляцій 14-го туру
Більше новин