Огляд

Путін знову лякає ядерною зброєю, а Нормандія об’єднує союзників довкола Києва. Акценти світових ЗМІ 6 червня

Юрій Мартинович
6 червня, 2024 четвер
10:40

У фокусі міжнародних видань – як диктатор Росії знову лякає західні країни ядерною зброєю через дозвіл бити по території РФ, та 80-річниця висадки союзницьких військ на берегах Нормандії, де лідери світу знову запевнять українців, що готові захищати демократію в Україні

Зміст

Про це й не тільки писали світові ЗМІ станом на ранок 6 червня.

Путін пригрозив країнам Заходу через дозвіл бити ракетами по території РФ

Путін стріляє з гвинтівки. Скрін з RT

Фото: Скріншот з RT

 

Увагу світових ЗМІ привернула заява диктатора Кремля, що той може атакувати країни, які постачають Україні зброю. У The New York Times відзначили, що за словами Путіна, оскільки західні уряди дозволяють використовувати ракети великої дальності проти РФ, росіяни можуть зробити те саме.

"Якщо хтось вважає за можливе відправити таку зброю в зону бойових дій, щоб завдати ударів по нашій території і створити нам проблеми, — сказав Путін на пресконференції, — то чому ми не маємо права відправляти свою зброю того ж класу в ті регіони світу, де можна завдати ударів по чутливих об’єктах країн, які роблять це проти Росії?"

Він не уточнив, до яких країн Москва може постачати зброю.

Однак лідер російських окупантів виділив Німеччину, сказавши, що її постачання бойових танків Україні було першим ударом по російсько-німецьких відносинах, але її дозвіл використовувати ракети по Росії був ще гіршим.

"Зараз, коли кажуть, що з'являться якісь ракети, які будуть вражати цілі на території Росії, це, звичайно, остаточно руйнує російсько-німецькі відносини", - сказав він і додав, що країни, які постачають зброю в Україну, ризикують бути втягнутими у війну з Росією.

Стосовно відносин із Вашингтоном Путін сказав, що, на його думку, президентські вибори у США суттєво не змінять їх, доки Сполучені Штати продовжуватимуть прагнути до "величі".

У CNN додають, що США твердо стоять на тому, щоб не дозволяти Україні використовувати найефективнішу зброю, яку їй було надано для стрільби по Росії: ракети великої дальності, відомі як ATACMS, які можуть вражати цілі на відстані 300 кілометрів. Натомість Україна може використовувати лише ракети меншої дальності, відомі як GMLRS, які мають радіус дії близько 70 кілометрів.

У BBC зауважили, що Путні також попередив, що Захід помиляється, припускаючи, що Москва ніколи не застосує ядерну зброю.

"Чомусь Захід вважає, що Росія ніколи цим не скористається", — сказав Путін, відповідаючи на запитання Reuters про ризик ядерної ескалації через Україну. — "У нас є ядерна доктрина, подивіться, що там написано. Якщо чиїсь дії загрожують нашому суверенітету і територіальній цілісності, ми вважаємо за можливе використовувати всі наявні у нас засоби. Це не слід сприймати легковажно, поверхнево".

Читайте також: Не панацея перемоги, але захистить Харків: як дозвіл використовувати західну зброю по території РФ допоможе Україні. Пояснюємо

Річниця висадки має ще більше згуртувати союзників довкола України

саміт G7 у Хіросімі

Фото: reuters

 

Також чимало західних ЗМІ писали про 80-річницю висадки американських військ у Франції, які дозволили остаточно перемогти Гітлера та як це пов’язано з теперішньою ситуацією в Європі через війну в Україні. У той час, коли світові лідери збираються на пляжах Нормандії в четвер, щоб відзначити останню спробу союзників перемогти тоталітаризм у Другій світовій війні, війна знову вирує на європейській землі, пишуть у Politico.

"Дійсно, враховуючи кількість поточних геополітичних загроз післявоєнному світовому порядку, настрій у Нормандії навряд чи буде бадьорим", - відзначають журналісти.

Через 80 років мир, який був здобутий ціною мільйонів життів, було зруйновано, а наполеглива боротьба України проти вторгнення російських військ стала невтішною паралеллю з Другою світовою війною.

Під час святкування дня висадки західні лідери продемонструють єдиний фронт, покладуть вінки до могил загиблих, обіцяючи непохитну підтримку Києву. Але настрій на полях битв в Україні та масштабні зміни у світовій політиці говорять про інше, кажуть у Politico.

"Українці дуже стурбовані тим, якими є справжні цілі країн-союзників", — сказав Ніколас Тенцер, вчений та автор книги про Україну "Наша війна". – "Чи дійсно американці, французи та німці готові докласти всіх зусиль, щоб Україна врешті-решт перемогла?"

Очікується, що президент України Володимир Зеленський приєднається до світових лідерів на Нормандських церемоніях у четвер, на яких також візьмуть участь президенти США та Франції, а також прем’єр-міністр Великобританії. Франція, яка спочатку висунула ідею запросити представників Росії, щоб відзначити жертви радянських військ під час Другої світової війни, відмовилася від цього задуму через напруженість у відносинах із країнами-союзниками.

Але обіцянки підтримки та солідарності з Україною можуть прозвучати порожньо, оскільки світ готується до потенційно сейсмічних змін, кажуть у Politico. Якщо Байден віддасть Білий дім Трампу цієї осені, європейці побоюються, що Україна може бути позбавлена ​​свого найважливішого союзника. "Навіть якщо Джо Байдена буде переобрано, — попередив Ніколас Тенцер, — не всі в його адміністрації хочуть об’єднати зусилля з Україною та вести переможний контрнаступ проти Росії".

Тим часом традиційні партії по всій Європі побоюються, що крайні праві можуть перемогти на європейських виборах цього тижня, які будуть розглядатися як дзвіночок для майбутніх національних змагань.

У Bloomberg пишуть, що Білий дім прагне використати кількаденну поїздку президента Байдена Францією, найдовший візит до однієї країни за час його президентства, щоб згадати минуле в надії згуртувати світ — і американських виборців. Через те Байден відвідає ряд заходів та виголосить декілька промов.

"Президент США розповість про небезпеку ізоляціонізму та про те, що, якщо ми схиляємося перед диктаторами, не можемо протистояти їм, вони продовжують йти, і врешті-решт Америка та світ платять більшу ціну", — заявив радник Білого дому з національної безпеки Джейк Салліван у вівторок.

Переможний альянс допоміг сформувати основу глобального порядку після Другої світової війни через такі інституції, як НАТО, яку Трамп неодноразово ставив під сумнів. Ці ж організації відіграли вирішальну роль у підтримці військових зусиль Києва у війні з Росією.

Теги:
Читайте також:
Київ
-1.5°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.5
    Купівля 41.5
    Продаж 41.96
  • EUR
    Купівля 42.96
    Продаж 43.71
  • Актуальне
  • Важливе
2025, середа
5 лютого
18:58
Ексклюзив
В України з'явилися інструменти стратегічного тиску на окупантів: Defense Express про далекобійні удари по РФ
18:58
До України прибула делегація Литви: рятувальникам передали спецавтомобілі та одяг
18:57
ліквідований окупант
ЗСУ ліквідували російського футболіста, який воював проти України
18:53
Володимир Путін
Путін вніс на ратифікацію до Держдуми договір із Білоруссю про "гарантії безпеки" із пунктом про умови застосування ядерної зброї
18:41
Ексклюзив
Війна з Росією, ЗСУ
Ми на порозі великої спроби зупинити бойові дії. Очікуємо 12 лютого, - нардеп Гончаренко
18:36
Оновлено
Ізюм
Удар РФ 4 лютого по Ізюму на Харківщині: кількість загиблих збільшилася до 6
18:16
Володимир Зеленський
"Ви ще побачите, які умови будуть у РФ": Зеленський вважає, що Курська операція стане важливою на перемовинах
18:04
Рятувальнии обстежують місце падіння літака в річці Потомак
Авіакатастрофа у Вашингтоні: з річки дістали тіла всіх 67 загиблих
18:03
Ексклюзив
оборонно-промислового комплекс
Підприємствам оборонної промисловості хочеться прогнозованості: виконавчий директор NAUDI Гончаров про конфлікт між Міноборони та АОЗ
18:03
OPINION
блог Денис Попович
Ми любимо ЗСУ. Але ТЦК — це частина ЗСУ
17:59
Арсеній Батагов, Трабзонспор
Врятували "Трабзонспор" від поразки: Зубков, Сікан і Батагов вперше зіграли разом
17:48
ЗСУ
Міноборони у 2024 році закупило для військових взуття на понад 3,1 млрд грн
17:43
Міноборони допустило до використання у ЗСУ дрони ZEUS і HADES українського виробництва
17:41
Ексклюзив
Дональд Трамп
Експерт з економіки пояснив, що мав на увазі Трамп, коли говорив про українські рідкісноземельні метали
17:40
Оновлено
Україна повернула з російського полону 150 захисників
17:35
Разом з Оззі Осборном: Black Sabbath зіграють фінальний концерт з Metallica, Slayer і Pantera
17:35
Азербайджан
Азербайджан виділив Україні $1 млн гуманітарної допомоги на закупівлю електрообладнання
17:20
Оновлено
пошта
Поштова служба США відновила прийом посилок із Китаю та Гонконгу
17:17
водопостачання вода
Японія передала Києву обладнання для очищення та знезараження води
17:15
Форум сімʼї та Демографії в межах Українського тижня, який відбувається у Вашингтоні
Необхідно створити державний фонд для інтеграції переселенців та повернення українців додому, – Княжицький
17:13
Денис Берінчик
Берінчик - Девіс: де та коли дивитись чемпіонський бій українського боксера
17:11
Netflix намагається дистанціюватися від зірки "Емілії Перес" Карли Гаскон після її ісламофобських висловлювань
17:10
ВООЗ
В Аргентині оголосили про вихід з ВООЗ слідом за США
16:53
Starlink
Через блокування Starlink російські війська залишаються без звʼязку, - "Атеш"
16:47
Тополі, Харківщина
РФ утворила новий плацдарм на правому березі річки Оскіл, неподалік держкордону, - DeepState
16:42
Рамштайн
Наступний "Рамштайн" відбудеться 12 лютого під головуванням Великої Британії, - Радіо Свобода
16:33
Ексклюзив
"Ворог копає багатоповерхові нори, звідки його непросто викурити": "Хартія" про оборону на північ від Харкова
16:27
Іван Вигівський
За підривами біля приміщень ТЦК стоять російські спецслужби, - голова Нацполіції Вигівський
16:27
на фото мобільна аптека
На прифронтовій Сумщині розпочав роботу мобільний аптечний пункт
16:24
Ігор Пластун
Ексфутболіст збірної України знайшов команду у нижчій лізі Бельгії
16:22
ЗСУ
З початку доби на фронті відбулося 50 боєзіткнень: на Покровському напрямку окупанти здійснили 12 атак
16:18
Оновлено
Сибіга обговорив з очільником МЗС Британії Леммі підготовку військових і розширення далекобійних спроможностей України
16:07
винищувач F-35
Норвезькі F-35 перехопили групу російських бомбардувальників на Крайній Півночі
16:02
Андрій Сибіга
Україна пропонує зберігати американський газ у своїх сховищах
16:02
OPINION
"ТЦК тут не місце". Чим небезпечна ненависть тилу до власної армії?
15:52
Володимир Зеленський
Зеленський підписав закони про продовження воєнного стану й мобілізації
15:45
Ексклюзив
На місці вибуху біля ТЦК у Павлограді (2 лютого 2025 року)
"Вбивство військовослужбовця ТЦК - це результат багатьох ігрищ": голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ Тимочко
15:43
Вбивство підлітка на станції фунікулера в Києві: Шевченківський райсуд почав засідання у справі
15:28
Новини компаній
"Аврора" та ГО "Землячки" зібрали 10 млн грн на зимову форму для захисниць у межах кампанії "Даруй тепло, даруючи свято"
15:15
В Ірландії показали українські документалки про Голодомор та сучасну війну
Більше новин