Лавров у Пекіні провів переговори з головою МЗС Китаю: згодом його прийняв Сі Цзіньпін
У вівторок, 9 квітня, російський міністр закордонних справ Сергій Лавров у Пекіні провів переговори з Сі Цзіньпінем та своїм китайським колегою Ван Ї
Про зустріч з лідером Китаю коротко повідомляє російський Інтерфакс.
Видання зазначає, що голова КНР Сі Цзіньпін прийняв голову МЗС Росії Сергія Лаврова, який прибув з візитом до Пекіна. Зустріч відбувається у Будинку народних зборів.
Лавров на зустрічі висловив Сі Цзіньпіну найвищу оцінку Росією успіхів Китаю під його керівництвом, пише ТАСС.
Натомість міністерство закордонних справ Китаю надало більше подробиць зустрічі Сі та Лаврова.
"Сі Цзіньпін попросив Лаврова передати щирі вітання президенту Путіну. Сі Цзіньпін зазначив, що цього року відзначається 75-річчя встановлення дипломатичних відносин між Китаєм і Росією", - йдеться у повідомленні.
Зазначається, що Сі Цзіньпін наголосив на підтримці російського народу у власному шляху розвитку, а також в боротьбі з тероризмом і збереженні соціальної безпеки та стабільності. Наголошується, що Китай "завжди надавав великого значення розвитку китайсько-російських відносин і готовий співпрацювати з Росією для інтенсифікації двосторонніх комунікацій".
Раніше про зустріч з очільником МЗС Китаю повідомляло російське пропагандистське агентство "РИА Новости".
Лавров спершу наголосив, що Росія та Китай продовжать співпрацювати у сфері антитерору після теракту в "Крокус Сіті Холі" у Підмосков'ї.
Як пише росЗМІ, своєю чергою Ван Ї наголосив, що Китай підтримуватиме розвиток Росії під керівництвом диктатора Володимира Путіна.
"Пекін і Москва продовжать зміцнювати стратегічну взаємодію на світовій арені та надавати один одному рішучу підтримку", - цитує голову МЗС Китаю російське видання.
Раніше Bloomberg повідомляв, що під час візиту Лаврова до Пекіна речниця китайського МЗС Мао Нін заявила, що Китай не намагається отримати вигоду з війни в Україні
"Ми ніколи не шукали й не будемо шукати вигоди від кризи, - заявила речниця зовнішньополітичного відомства Китаю. - Китай регулює експорт товарів подвійного призначення відповідно до законів і правил".
Читайте також: Чим Китай забезпечує армію Путіна під час війни з Україною: подробиці від Bloomberg
Вона наголосила, що країни "не повинні поширювати наклеп на нормальні відносини між Китаєм і Росією" або завдавати шкоди інтересам китайських фірм.
Лавров приїхав до Китаю: говоритимуть і про Україну
8 квітня міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров почав дводенний візит до столиці Китаю - Пекіну, про це першим повідомило пропагандистське інформагентство РІА Новини.
Він проведе переговори зустрінеться з очільником МЗС КНР Ван Ї.
"Очікується, що міністри обговорять питання двосторонньої співпраці, взаємодію та роботу в ООН, БРІКС, ШОС, "Групі двадцяти", - йдеться у повідомленні.
Пропагандисти додали, що міністри також поговорять про війну в Україні та ситуацію в Азійсько-Тихоокеанському регіоні.
- У березні американська розвідка заявила, що Китай надає допомогу економіці та сфері безпеки РФ.
- 6 квітня глава мінфіну США Джанет Єллен попередила Китай про "значні наслідки" для країни, якщо компанії підтримуватимуть РФ у війні проти України. Це стало одним з найбільш жорстких попереджень.
- Актуальне
- Важливе