Оновлено

Макрон заявив про можливе введення військ в Україну: Столтенберг, країни НАТО та Росія відреагували

28 лютого, 2024 середа
13:57

Генсекретар НАТО Єнс Столтенберг та лідери країн Альянсу заявили, що загальне рішення про відправлення військ в Україну не ухвалене, а у Росії назвали такий крок оголошенням війни

Зміст

Реакція генсека НАТО

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг у коментарі АР заявив, що Альянс не має планів посилати своїх військових до України, попри те, що деякі європейські країни розглядають можливість це зробити.

Генеральний секретар зазначив, що союзники по НАТО і так надають Україні безпрецедентну допомогу, починаючи з 2014 року.

"Ми робили це з 2014 року і стали більш активними після повномасштабного вторгнення. Але в НАТО немає жодних планів розміщувати свої війська на території України", — сказав він.

Реакція США

Координатор Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі на брифінгу 27 лютого заявив, що США не відправлятимуть своїх солдатів воювати на території України.

Кірбі наголосив, що введення військ в Україну - це суверенне рішення, яке окремо має ухвалювати для себе кожна держава-член НАТО.

"Ви чули, що сказав генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг. Він не мав жодних планів чи намірів щодо введення військ під егідою Альянсу. Президент Джо Байден також абсолютно чітко від початку сказав, що американські війська не братимуть участь у бойових діях в Україні", - сказав Кірбі.

Реакція Канади

Крім того, Канада була однією з країн НАТО, яка наголосила, що не планує надсилати війська в Україну.

Відповідаючи на запитання про позицію Канади щодо розміщення військ в Україні, офіс міністра оборони Білла Блера у вівторок повторив, що не країна не має наміру безпосередньо залучати своїх солдатів до війни.

"Ми продовжуватимемо надавати Україні всеосяжну військову допомогу, але як член НАТО Канада не планує розгортати війська в Україні", - заявила прессекретарка Блера Діана Ебаді, пише Toronto Star.

Реакція Литви

Очільник МЗС Литви Габріелюс Ландсбергіс вважає пропозицію Макрона вартою уваги.

"На полі бою в Україні вирішується доля Європи. Такі часи вимагають політичного лідерства, амбіцій і сміливості мислити нестандартно. Ініціатива, що стоїть за вчорашньою (26 січня, - ред.) зустріччю в Парижі, варта уваги", - написав він у X.

Реакція міноборони Польщі

Заступник польського міністра національної оборони Цезарій Томчик заявив, що Польща не розглядає ідею відправлення своїх військових в Україну, повідомляє Radio Zet.

Президент Польщі Анджей Дуда на пресконференції після зустрічі західних союзників у понеділок в Парижі розповів, що найгарячіша дискусія розгорнулася навколо питання про відправку військових в Україну. Дуда двічі підкреслив, що "таких рішень абсолютно немає".

Томчик, коментуючи візит президента Дуди до Франції та обговорення щодо залучення союзних військ в Україні, зазначив, що "у Польщі немає такого проєкту та ідеї".

Реакція очільника уряду Швеції

Глава уряду Швеції Ульф Крістерссон заявив, що для його країни питання відправлення військових в Україну є неактуальним на цей момент, пише шведський мовник SVT.

Глава шведського уряду додав, що на Заході немає консенсусу щодо цього питання. І для Швеції, заявив Крістерссон, це "зовсім неактуально на цей момент".

"Якщо країна хоче відправити війська в іншу точку світу, це не впливає на НАТО", – продовжив прем'єр-міністр.

"Французька традиція – це не шведська традиція", – додав Крістерссон.

Реакція канцлера Німеччини

Канцлер Німеччини Олаф Шольц категорично відкинув ідею відправлення військ західних країн в Україну.

"Вчора в Парижі ми домовилися, що всі повинні робити більше для України. Їй потрібна зброя, боєприпаси і протиповітряна оборона. Ми працюємо над цим. Ясно одне: наземних військ з європейських країн чи НАТО не буде. Це стосується і нас", – написав Шольц у Twitter (X).

Реакція прем'єра Чехії

Прем'єр-міністр Чехії Петро Фіала на пресконференції у Празі заявив, що цей варіант не розглядається урядом країни, пише Reuters.

"Я переконаний, що ми повинні розвивати ті шляхи підтримки, якими ми пішли після російської агресії. Я вважаю, що нам не потрібно відкривати якісь інші методи чи шляхи", - заявив Фіала, зазначивши, що наразі основна увага приділяється військовій допомозі, а також гуманітарній та економічній підтримці.

Реакція уряду Іспанії

Іспанія не погоджується з пропозицією Франції відправляти європейські сухопутні війська в Україну та хоче обмежити допомогу відправкою додаткової кількості зброї та інших матеріалів до Києва, заявила речник уряду Пілар Алегрія на прес-конференції у вівторок, пише Reuters.

Реакція уряду Італії

Італія не підтримує відправлення військ держав Європи чи НАТО в Україну під час повномасштабного вторгнення Росії, йдеться у заяві пресслужби італійського уряду.

В уряді Італії згадали про вчорашню зустріч понад двох десятків союзників України, яка надала можливість "підтвердити повну відданість Італії підтримці України в боротьбі за захист свого суверенітету і територіальної цілісності".

"Від початку російської агресії два роки тому спостерігається повна згуртованість усіх членів Альянсу в підтримці, яка має бути надана Києву. Ця підтримка не передбачає присутності на українській території військ європейських країн або країн НАТО", – наголосили там.

Видання Ansa додає, що міністр закордонних справ Італії Антоніо Таяні заявив, що його країна також проти відправки військ в Україну. За його словами, можливе відправлення західних військ в Україну – "це ідея Макрона".

"Коли ви говорите про відправку військ, ви повинні бути дуже обережними, тому що ми не повинні змушувати людей думати, що ми перебуваємо у стані війни з Росією. Ми не воюємо з Росією, ми захищаємо Україну, і, на мою особисту думку, я не є прихильником відправки італійських військ воювати в Україну", - заявив Таяні.

Реакція прем'єра Великої Британії

Британія не планує широкомасштабного розгортання військ в Україні, заявив у вівторок речник прем’єр-міністра Великої Британії Ріші Сунак, пише The Guardian.

"Крім невеликої кількості персоналу, який ми маємо в країні, який підтримує збройні сили України, у нас немає жодних планів щодо широкомасштабного розгортання", — сказав речник журналістам, додавши, що велика кількість українських військових проходить навчання в Британії, а Лондон підтримував Київ обладнанням і боєприпасами.

Що кажуть у Болгарії

Міністр оборони Болгарії Тодор Тагарев заявив, що його країна не відправлятиме військових в Україну, однак це не означає, що російському диктатору Володимирові Путіну можна розслабитися.

"Ми точно не будемо відправляти болгарських військових в Україну. У Болгарії це питання не обговорюється", – цитує міністра Actualno.

За словами чиновника, Путін почувається "цілком спокійно", оскільки знає, що в Україні не буде військових з країн НАТО.

"Путіну не треба давати спокій, тому що він повинен знати, що всі варіанти військової допомоги відкриті", – додав він.

Реакція Офісу президента України

В Офісі президента позитивно відреагували на слова західних політиків, що НАТО обговорює можливість відправлення військ до України, заявив радник голови ОП Михайло Подоляк, пише Reuters.

"Це показує, по-перше, абсолютне усвідомлення ризиків, які представляє для Європи мілітаристська, агресивна Росія", – сказав Подоляк.

Він додав, що початок такої дискусії слід розглядати як "бажання розставити правильні акценти, чіткіше позначити ризики".

Водночас в ОП вважають, що пріоритетом на даному етапі мають стати постачання західної військової техніки в Україну.

Реакція ЄС

На сьогодні в ЄС є консенсус щодо надання Україні всього, що їй потрібно для протистояння російській агресії, будь-які інші рішення – в компетенції держав-членів, заявив зовнішньополітичний речник Єврокомісії Петер Стано, пише "Європейська правда".

"Позиція ЄС у тому, що ми повинні все, що потрібно, щоб допомогти Україні виграти її виправдану оборонну війну проти незаконної агресії. Ця позиція погоджена вже давно, держави-члени продовжують оновлювати свої зобов’язання про підтримку різними шляхами, економічними, гуманітарними, політичними, дипломатичними, шляхом санкцій і наданням військової підтримки", – сказав Стано.

Він нагадав, що військова підтримка частково координується на рівні ЄС шляхом відшкодування з Європейського фонду миру за постачання державами-членами озброєння для України. Але основна частина військової підтримки знаходиться в компетенції держав-членів.

"Держави-члени вирішують, як найкраще підтримати Україну на основі її потреб. Це рішення держав-членів. Немає рішення на рівні ЄС щодо будь-якого відправлення військ чи наземних сил в Україну для участі у боях. На цій стадії консенсус в ЄС є щодо того, щоб давати Україні потрібне для її боротьби стільки, скільки буде потрібно", – наголосив Стано.

Реакція Росії

На заяву Макрона відреагували і у Росії. Експрезидент та заступника голови радбезу РФ Дмитро Медведєв заявив, що Макрон робить такі заяви через "проблеми зі здоров'ям":

"Він заявив, що Європі для безпеки потрібна поразка Росії, а тому слід відправити "нацистам" у Києві ракети підвищеної дальності та розглянути питання введення до "зони СВО" військ окремих держав НАТО. Разом з недавнім бажанням поділитися ядерним арсеналом Франції з усіма охочими європейцями, схоже, нетримання мови у Макрона стало затяжною та болісною проблемою".

Віцеспікер Ради Федерації Костянтин Косачов заявив, що відправлення військ НАТО в Україну можна буде трактувати як оголошення війни, пише ТАСС.

У Кремлі також прокоментували слова Макрона про відправку військових НАТО до України. Як пишуть росЗМІ, прессекретар Путіна Дмитро Пєсков заявив, що якщо відправку військових буде здійснено, то "доведеться говорити не про ймовірність, а про неминучість прямого зіткнення Росії та НАТО".

За його словами, так само мають оцінювати цю ситуацію і країни, які вирішать допомогти Києву відправкою військових. Він закликав запитати себе, чи це відповідає їхнім власним інтересам, а також інтересам їхніх громадян.

"Загалом тут, напевно, сам факт обговорення можливості спрямування деяких контингентів в Україну країн НАТО — це, звичайно, дуже важливо, новий елемент", — наголосив Пєсков.

  • 26 лютого близько 20 європейських лідерів зустрілися в Парижі, щоб обговорити загрози з боку російського президента Володимира Путіна. До них звернувся президент України Володимир Зеленський.
  • Після завершення конференції президент Франції Еммануель Макрон оголосив, що в майбутньому не слід виключати відправлення західних сухопутних військ для боротьби з російською агресією.
  • Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо 26 лютого заявив, що деякі країни - члени НАТО та ЄС нібито обговорюють можливість відправлення своїх військ на територію України після підписання двосторонніх угод із Києвом.
Теги:
Читайте також:
  • USD 41.15
    Купівля 41.15
    Продаж 41.65
  • EUR
    Купівля 43.43
    Продаж 44.11
  • Актуальне
  • Важливе
2024, п'ятниця
22 листопада
02:46
Оновлено
нічна атака "шахедів"
Росія запустила "шахеди". Ситуація у ніч на 22 листопада
02:39
Покровськ
З початку доби 21 листопада на фронті відбулось 174 бойових зіткнення. Найважча ситуація на Покровському напрямку
01:27
Роман Яремчук (ліворуч), Албанія - Україна
Українського футболіста можуть вигнати з грецької команди після вдалого матчу за збірну
01:04
МЗС
"Вважаємо вибір Бразилії неправильним": МЗС України про відсутність запрошення на саміт G20
00:47
на фото Верховна Рада України
Засідання Верховної Ради 22 листопада скасували через загрозу удару, - нардеп Батенко
00:19
війна з Росією
Росія захопила Дальнє на Курахівському напрямку, - DeepState
2024, четвер
21 листопада
23:04
Володимир Зеленський
Другий цьогоріч крок Путіна до ескалації війни, сильної реакції світу немає, - Зеленський про удар ракетою нового типу
23:03
Ексклюзив
Микола Княжицький
Ми не повинні дозволяти казати, що програємо війну без підтримки США, треба шукати варіанти, - Княжицький
22:48
Алроса
Російський виробник алмазів "Алроса" анонсував зупинку низки шахт і скорочення працівників
22:37
Робота з відновлення електропостачання Херсон
Ракетні атаки РФ на вихідних пошкодили три з пʼяти теплоелектростанцій ДТЕК, - Reuters
21:51
поїзд в Карпатах
У Харків і Карпати: Укрзалізниця запускає нові рейси внутрішньго сполучення
21:51
Білий Дім
Кремль заявив, що попередив США про удар ракетою нового типу, Білий дім - що повідомив Україні та союзникам
21:26
Метт Гейтц
Кандидат Трампа у генпрокурори Гетц відмовився від запропонованої посади
21:21
Ексклюзив
Володимир Путін та Дональд Трамп
Путін хоче вплинути на Трампа та виторгувати більше: військовий експерт про запуск ракети нового типу
21:17
Аналітика
Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт
РФ, ймовірно, попередила США про застосування міжконтинентальної ракети, інакше Америка та НАТО зреагували б у відповідь. Колонка Сергія Згурця
20:03
У музеях Ватикану запрацювали вісім україномовних аудіогідів
20:02
OPINION
Як я заробив на Помаранчевій революції
19:56
Оновлено
путін
Путін заявив, що РФ вдарила по Дніпру новою балістичною ракетою середньої дальності "Орешнік"
19:42
Оновлено
Беньямін Нетаньягу
МКС видав ордер на арешт Нетаньягу. В Єрусалимі назвали рішення "антисемітським", а в ЄС пообіцяли заарештувати прем'єра Ізраїлю
19:04
МЗС України
Україна задіяла механізми ООН і НАТО через запуск росіянами нового типу ракети, - МЗС
18:59
Александар Вучич
"Ніхто не блефує": президент Сербії Вучич прокоментував ймовірний удар РФ міжконтинентальною ракетою
18:46
Енергосистема, електроенергія, обстріли
Одна та дві черги: Укренерго оприлюднило інформацію про відключення електроенергії на 22 листопада
18:43
МВФ
У МВФ пообіцяли ухвалити рішення щодо наступного траншу для України найближчими тижнями
18:38
Оновлено
Росіяни атакували ракетою адмінбудівлю в Кривому Розі: кількість поранених зросла до 31, серед них діти
18:28
Огляд
S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля
S.T.A.L.K.E.R. 2. Гра, яку чекали 15 років. Усе, що треба знати про український феномен гейм-індустрії
18:26
Бронювання військовозобов'язаних працівників
За час аудиту 5% підприємств втратили статус критично важливих, - Мінекономіки
18:19
евакуація
У Краснопіллі на Сумщині оголосили обов'язкову евакуацію населення
18:05
OPINION
Удар по Дніпру МБР "Рубіж": паніка недоречна
17:59
санкції проти Росії
США запровадили нові санкції проти банківського сектору РФ
17:49
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі
Міністр оборони Британії Гілі пообіцяв посилити підтримку України через "дуже явну ескалацію з боку Путіна"
17:42
держдума РФ
Держдума РФ ухвалила трирічний бюджет із рекордними видатками на війну в 2025 році
17:33
Ексклюзив
імпорт електроенергії
"Залишилось протриматися ще місяць, а далі буде все позитивно": енергетичний експерт про імпорт електроенергії
17:33
Ма Шенкунь
Новопризначений посол Китаю розпочав роботу в Україні
17:30
Ексклюзив
ядерна зброя
Використовувати без ядерного боєзаряду нема сенсу: Defense Express про міжконтинентальну ракету "Рубеж"
17:05
Ангела Меркель
"Готовий накинутися в будь-який момент": Меркель у мемуарах згадала про враження від Путіна
17:02
Віктор Ляшко
У бюджеті заклали 190 млн грн на збереження репродуктивних клітин військовослужбовців, - Ляшко
16:58
Війна з Росією, ЗСУ
На фронті з початку доби сталося 114 боєзіткнень: росіяни активізувалися на Покровському напрямку
16:47
Дмитро Фірташ
Велика Британія ввела санкції проти Фірташа та його дружини
16:33
росія, санкції
The Guardian: Як Росія може відповісти на дозволи Великобританії та США Україні завдавати удари по її території їхніми ракетами?
16:33
Ексклюзив
українські біженці в ЄС
Влада взагалі не знає, де перебувають українці у світі, - експерт з міграційної політики
Більше новин