"Розчаровані рішенням": МЗС України прокоментувало відмову МФЧХ виключити зі свого складу російський підрозділ
Міжнародна федерація Червоного хреста (МФЧХ) у своєму звіті не врахувала злочини російського Червоного хреста (РЧХ) на ТОТ України та відмовилась виключити його зі свого складу. У МЗС України відреагували
Про це повідомив уповноважений ВР з прав людини Дмитро Лубінець.
За його словами, у квітні цього року МФЧХ створила Наглядову групу правління, яка мала дослідити діяльність російського Червоного хреста.
За два тижні після створення цієї Ради, Лубінець зустрічався з президенткою МФЧХ Кейт Форбс і передав їй офіційні документи та матеріали, які підтверджують ймовірні злочини російського Червоного хреста.
Проте наразі Федерація оприлюднила звіт про діяльність російського Червоного хреста, де не врахувала жодного злочину, каже омбудсмен.
Зокрема, Федерація "фактично визнала" окупацію Росією українських територій та підтвердила, що російський Червоний хрест відвідував ТОТ, наголосив Лубінець.
"Але РЧХ має працювати лише на своїй території. Це порушення статуту Федерації зі сторони РЧХ, а також порушення територіальної цілісності України. Такі дії Федерація виправдала "новаторськими підходами" та "гуманітарними" цілями", - написав омбудсмен.
Крім того, за його словами, у звіті відсутня інформація, що російський Червоний хрест викрав майно українського Червоного хреста у тимчасово окупованому Криму та співпрацював з окупаційним табором "Артек", на директора якого наклали санкції за причетність до депортації українських дітей.
"Попри те, що всі ці дані мала президентка МФЧХ, вони не враховані. У звіті також йдеться, що російський Червоний хрест залишається у МФЧХ, а керівник - у правлінні Федерації", - зазначив Лубінець.
Він повідомив, що розпочинає кампанію інформування всіх донорів, які фінансують Федерацію та наголосив, що партнери "мають звернути увагу, що вони роблять внески на організацію, яка покриває російські злочини".
Омбудсмен вважає, що все фінансування МФЧХ має бути направлене на фінансування національного товариства Червоного Хреста України та реалізацію додаткових програм захисту українців.
"На мою думку, МФЧХ перетворилася на адвоката кривавого російського Червоного хреста. Той, хто прикриває злочинця, - сам перетворюється на злочинця", - додав Лубінець.
Реакція МЗС України
У МЗС України заявили, що вони розчаровані рішенням Правління Міжнародної федерації товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця (МФТЧХ) щодо РЧХ та наголосили, що у звіті відсутня належна оцінка протиправної присутності та діяльності РЧХ на ТОТ України.
"Привертає особливу увагу той факт, що в рішенні Правління відсутня реакція на діяльність так званих "Донецького Червоного Хреста" та "Луганського Червоного Хреста", які виконують допоміжні функції для окупаційної влади Російської Федерації на тимчасово окупованій нею частині території України, та ролі РЧХ в створенні та підтримці згаданих незаконних маріонеткових утворень", - йдеться у повідомленні.
У Міністерстві наголосили, що Товариство Червоного Хреста України (ТЧХУ) є єдиним визнаним товариством Червоного Хреста, яке здійснює гуманітарну діяльність на всій території України та уповноважене створювати місцеві осередки Червоного Хреста.
Попри те, що Донецька та Луганська регіональні філії ТЧХУ були змушені тимчасово залишити ТОТ, вони все одно є невід'ємними складовими ТЧХУ та продовжують функціонування, додали у відомстві.
"Українська сторона очікує на продовження моніторингу і надання об’єктивних і неупереджених оцінок з боку МФТЧХ триваючої протиправної діяльності РЧХ на тимчасово окупованій території України", - додали у МЗС.
- У французьких ЗМІ з'явилось повідомлення, що Катар нібито оголосив про досягнення угоди з Україною та Росією "щодо обміну тринадцятьма дітьми" під своєю егідою. Натомість омбудсмен Дмитро Лубінець категорично заперечив цю інформацію.
- Актуальне
- Важливе