Patriot і SAMP-T: партнери по НАТО оголосили про передачу Україні 5 стратегічних систем ППО
США, Нідерланди, Німеччина, Італія та Румунія оголосили про передачу Україні 4 систем протиповітряної оборони Patriot, системи SAMP-T та анонсували надання інших систем ППО меншої дальності. Зеленський подякував за допомогу, але зазначив, що цього недостатньо
Про це повідомляє пресслужба Білого дому.
Країни заявили, що прагнуть надати Україні додаткові можливості протиповітряної оборони, оскільки вона захищається від безперервної агресії Росії, включаючи навмисні напади Росії на українські міста та цивільну та критичну інфраструктуру.
"Сьогодні ми оголошуємо, що спільно надаємо Україні додаткові стратегічні системи протиповітряної оборони, включаючи додаткові батареї Patriot, надані Сполученими Штатами, Німеччиною та Румунією. Компоненти Patriot, надані Нідерландами та іншими партнерами для забезпечення роботи додаткової батареї, і додаткова система SAMP-T, надана Італією. Ці п’ять стратегічних систем протиповітряної оборони допоможуть захистити українські міста, мирних жителів і військових, і ми тісно співпрацюємо з українським урядом, щоб ці системи можна було швидко використовувати. Ми працюємо над подальшим оголошенням цього року додаткових стратегічних систем ППО для України", - наголосили у Білому домі.
Крім того, зазначається, що найближчими місяцями США та партнери мають намір надати Україні десятки тактичних систем протиповітряної оборони, зокрема NASAMS, HAWK, IRIS T-SLM, IRIS T-SLS та системи Gepard.
Зауважимо, що про 4 з 5 оголошених Байденом систем вже було відомо. Раніше президент Зеленський вже повідомляв, що Patriot від Німеччини вже в Україні. Про передачу Patriot від Нідерландів оголошував новий міністр оборони Рубен Брекельманс і міністр закордонних справ країни Каспаро Вельдкамп під час візиту до Києва. А також прем'єр-міністр України Денис Шмигаль раніше анонсував поставку в Україну Patriot від Румунії.
Отже, Байден оголосив про постачання однієї нової системи ППО Patriot, яку виділять США, та про десятки систем меншого радіусу дії.
Ці системи ще більше розширять і посилять прикриття протиповітряної оборони України, зауважии в адміністрації президента США. Кілька членів Альянсу, включаючи Канаду, Норвегію, Іспанію та Велику Британію, продовжуватимуть відігравати важливу роль у забезпеченні цими системами, а багато інших прихильників України допомагатимуть у забезпеченні перехоплювачами.
Зі свого боку, Сполучені Штати переналаштують планові поставки критичних перехоплювачів протиповітряної оборони для іноземних військ у координації з партнерами, щоб вони були доставлені в Україну, надаючи Україні сотні додаткових перехоплювачів протиповітряної оборони протягом наступного року, запевнили у пресслужбі.
"Зміцнюючи протиповітряну оборону України, ми вдячні коаліції з понад 50 країн, яка продовжує надавати безпекову допомогу Україні, а також Ініціативі «Негайні дії щодо протиповітряної оборони», якій партнери пообіцяли надати понад 1 мільярд доларів США. протиповітряної оборони України – і Об’єднаної коаліції можливостей протиповітряної та протиракетної оборони, спільно очолюваної Німеччиною та Францією. Ми також вітаємо роботу НАТО з підтримки зусиль України щодо розробки сумісної з НАТО інтегрованої архітектури протиповітряної та протиракетної оборони. Наше послання Москві та світу чітке: наша підтримка України є сильною та непохитною", - резюмується у заяві.
Реакція Зеленського
Президент України Володимир Зеленський в Інституті Рональда Рейгана подякував США за нові системи Patriot, але сказав, що їх недостатньо.
"Дякуємо за це рішення по додаткових системах Patriot. Вони, звісно, допоможуть. Цього недостатньо, ніколи не достатньо", - сказав Зеленський, навівши як приклад останню атаку Росії на Київ, "який, здається, був добре захищений".
Президент підкреслив, що росіяни використовують різні типи нового озброєння.
"Ми теж повинні рухатися вперед, ухвалити серйозні кроки з ППО різних типів, більше ніж один тип", - сказав він.
- Державний секретар США Ентоні Блінкен заявив, що на саміті Північноатлантичного альянсу 9-11 липня у Вашингтоні буде "дуже сильний" пакет допомоги Україні.
- Актуальне
- Важливе