![окупанти окупанти](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/249000_250000/249290_ocupant_reuters_new_80x50_0.webp)
Військовий Тимочко розповів, як політики та медіа формують суспільну думку й впливають на події на фронті
Голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ військовослужбовець Іван Тимочко аналізує, як політичний популізм та маніпуляції в медійному просторі впливають на сприйняття суспільством успіхів та невдач
Про це він сказав у ранковому етері Еспресо.
"Якщо солодку патоку час від часу присолювати, то вийде баланс і для цього є медіа. Це нормально процес, коли більше хочеться поділити бідою та успіхом, проблемами. Просто так психологічно не побудовані люди, що добре чи успіх згадується і по суті обговорюється і відбувається якийсь ейфорійний сплеск відбувається і воно забувається, а власне реакція на негатив - це склалася не просто історично, скажімо, це один з процесів виживання людини, яка з давніх часів запам'ятовувався негативний досвід і завжди обговорювався, навчався для самозбереження", - пояснює військовий.
Тимочко вважає, що у грі на емоціях суспільства винні політики, які через гонитву за рейтингами заходять у популізм.
"Біда в тому, що росіяни роботу військових одразу перетворюють на політичну тематику і поки інформація про наш успіх не починає потужно працювати в медійному просторі російські командувачі відповідальні на напрямку, де вони зазнали поразки, чи десь перебралися на лівий берег Дніпра, але це не від наших військ є в медійному просторі, тоді й немає команди за будь-яку ціну вибити наші війська, знищити, чи зупинити прорив. І щойно наш успіх потрапляє у медійний простір, то там просто кацапи просто скаженіють, вони тягнуть все що можуть, тільки щоб хтось відповідальний на цьому напрямку доповів вище, а хтось вище Шойгу чи Путіну, щоб Путін з телевізора обов'язково розказав, що от ми там відбили і все це неправда. На жаль, потрібно дуже обережно ставитися до такої інформації, оскільки все одно в нас рішення приймаються колегіально на Ставці верховного головнокомандувача ЗСУ", - підсумував голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ
Він підкреслив, що в кожній армії є свої плюси та мінуси, наприклад, в ізраїльській солдатам заборонено на передовій користуватися телефоном взагалі: "Цензура в армію у них у 10 разів вище, ніж у нас".
- Наталія Лигачова, голова ГО "Детектор медіа", шеф-редакторка порталу "Детектор медіа" вважає, найнебезпечніше в Телеграмі те, що він російський.
- Актуальне
- Важливе
![окупанти окупанти](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/249000_250000/249290_ocupant_reuters_new_80x50_0.webp)
![Дмитро Пєсков Дмитро Пєсков](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/251000_252000/251681_peskov_gettyimages_new_80x50_0.webp)
![Румунія, прапор Румунії Румунія, прапор Румунії](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/305000_306000/305369_GettyImages-1478115586_new_80x50_0.webp)
![фейк фейк](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/300000_301000/300212_GettyImages-1365566546_new_80x50_0.webp)
![ЗСУ війна фронт ЗСУ війна фронт](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/296000_297000/296719_1_new_80x50_0.webp)
![Леді Гага, Олімпіада-2024, церемонія відкриття Леді Гага, Олімпіада-2024, церемонія відкриття](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347133_GettyImages-2162913584_new_80x50_0.webp)
![Володимир Зеленський Володимир Зеленський](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/332000_333000/332601_41341_new_80x50_0.webp)
![Володимир Огризко Володимир Огризко](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/222000_223000/222325_Volodimir_Ogrizko_rudenko.kiev.ua._new_80x50_0.webp)
![Оленівка - наша Катинь Оленівка - наша Катинь](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/250000_251000/250913_2022-07-30T124407Z_1724509590_RC2CMV9DDGAA_RTRMADP_3_UKRAINE-CRISIS-PRISON-RALLY_new_80x50_0.webp)
![Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/258000_259000/258035_IMG_0156_new_80x50_0.webp)
![москва червона площа москва червона площа](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/275000_276000/275787_moskow_gettyimages_new_80x50_0.webp)
![метро Харків метро Харків](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/241000_242000/241958_metro-harkiv_metro.kharkov.ua_new_80x50_0.webp)
![переможні новини переможні новини](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/313000_314000/313637_GettyImages-1390327377_new_80x50_0.webp)
![Лукойл Лукойл](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/272000_273000/272950_lukoil-isab_ap_new_80x50_0.webp)
![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/311000_312000/311613_chernoe_more___new_80x50_0.webp)
![ракета "Довгий Нептун" ракета "Довгий Нептун"](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/335000_336000/335571_Obrazets-oblozhky444-4_new_80x50_0.webp)