Військово-політична кар'єра Пригожина після маршу на Москву не закінчується, - експерт Центру Дослідження Росії
Олександр Самарський, дипломат, експерт Центру дослідження Росії, зазначив, що зараз авторитет Пригожина зменшується, його будуть усувати
Таку думку він висловив в етері Еспресо.
Експерт дав коментар щодо внутрішньої ситуації у Росії після пригожинського походу та подальшої перспективи для самого Пригожина.
"Пригожина будуть усувати, його медіаімперію заберуть. Очевидно, що він щось виторгував та собі залишив. Авторитет Пригожина зменшуватиметься, над чим вже активно працюють російські ЗМІ. До речі, опитування громадської думки у РФ показують різкий обвал популярності Пригожина, особливо серед людей старшого віку, які більше дивляться телевізор. Однак якихось кардинальних інших змін у внутрішній політиці Росії у зв'язку з маршем Пригожина не відбулося і відбутися не могло. Так само і військово-політична кар'єра Пригожина на цьому, звичайно, не закінчується", - сказав Олександр Самарський.
Заколот Пригожина в Росії
Протягом кількох місяців між фінансистом ПВК Вагнера Євгеном Пригожиним та міністерством оборони РФ продовжувався конфлікт, проте ситуація різко загострилася увечері 23 червня.
Тоді російські війська нібито завдали ракетного удару по базі ПВК Вагнера. Ватажок вагнерівців Євген Пригожин оголосив про "марш справедливості" і заявив, що 25 тисяч найманців йдуть на Москву після того, як керівництво Росії не виконало вимогу видати йому міністра оборони Сергія Шойгу та начальника Генштабу Валерія Герасимова.
Протягом суботи, 24 червня, вагнерівці на додачу до центральної частини Ростова-на-Дону, де вони отаборилися навколо штабу Південного військового округу ще ввечері 23 червня, також узяли під контроль Воронеж. Їхні відведені від кордону з Україною колони рухалися на Москву. Зупинити їх намагалася підконтрольна Шойгу військова авіація й артилерія. Востаннє передові частини ПВК Вагнера було помічено у Липецькій області РФ. А у самій російській столиці на в'їзді споруджували вогневі точки, рили окопи й мобілізували усіх силовиків.
Проте ввечері 24 червня пресслужба самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка, оприлюднила текст заяви, у якій йшлося про готовність очільника ПВК Вагнера зупинити рух військових колон своїх найманців, що вже на підході до Москви, та дійти згоди з Кремлем. Про це Пригожин нібито домовився під час спілкування з Лукашенком.
Натомість фінансист ПВК повідомив, що, не дійшовши 200 км до Москви, вагнерівці зупиняють рух та повертаються до польових таборів: "За добу ми пройшли - не доходячи 200 км до Москви. За цей час ми не пролили жодної краплі крові. Зараз настав той момент, коли кров може пролитися. Тому, розуміючи усю відповідальність за те, що буде пролито російську кров - з однієї зі сторін, ми розгортаємо свої колони і йдемо у зворотному напрямку до польових таборів згідно із планом".
Згодом Пригожин і всі його бійці залишили штаб Південного військового округу Росії. Диктатор РФ Володимир Путін обіцяв, що Пригожин зможе поїхати до Білорусі, а Росія закриє кримінальну справу проти нього.
30 червня Роскомнагляд заблокував доступ до сайтів медіахолдингу ватажка ПВК Вагнера Євгена Пригожина "Патріот". Видання, які входять до холдингу, повідомили про закриття
- Актуальне
- Важливе