ATACMS від США, загроза наступу РФ на Харків та ситуація на фронті. Воєнні підсумки тижня
Сьогодні проводиться великий комплекс робіт з побудови фортифікаційних загороджень, обладнання позицій, щоб мінімізувати ризики наступу РФ на Харків. Варто готуватися до гіршого
Загроза наступу РФ на Харків
Головком ЗСУ Олександр Сирський в інтерв'ю Укрінформу розповів про підготовку України до ймовірного наступу РФ на Харків. Він сказав, що оцінюються усі ризики та проводяться роботи з побудови фортифікаційних загороджень та обладнання позицій.
Голова Об’єднаного комітету начальників штабів США генерал Чарльз Браун також давав оцінку бойових дій в Україні. За його словами, очікування цього великого російського наступу дещо перебільшене. Малоймовірно, що росіяни зможуть забезпечити великий наступ своїми ресурсами. Аналізуючи наступальні дії РФ, які почались у жовтні минулого року і тривають до сьогодні, варто зауважити, що окупанти скерували багато персоналу, техніки, озброєння, натомість отримали м'ясорубку на лінії фронту. Браун вважає, що весь цей час Україна проводила достатньо ефективну оборону. У противника практично немає просувань на фронті. Однак, наступу противника, скоріш за все, варто очікувати та готуватися до найгіршого.
Українська сторона наполягає на знищенні ресурсів, які зараз готує РФ для наступальних дій. Їх потрібно випалювати на ділянках, де зараз тримають оборону українські військові, зокрема на захід від Авдіївки, біля Мар'їнки, Куп'янська і Вугледару.
Далекобійні ракети ATACMS для України
Генерал Браун каже, що удари українських безпілотних комплексів по НПЗ РФ дещо примусили переоцінити реакцію РФ. Тепер США буде простіше передавати Україні ATACMS. Ця фраза пролунала в американській пресі вперше за цей тривалий період. Якщо будуть розблоковані пакети з американською допомогою, то можемо очікувати на передачу Україні далекобійних ракет ATACMS.
Ми очікуємо ATACMS з дальністю у 300 км, вони можуть мати різні бойові частини. Від касетних ракет американці відмовляються, але осколково-фугасні також вкрай придатні для знищення центрів комплектування і командних пунктів противника.
Ситуація на фронті
Насправді у нас є три складних ділянки фронту. На захід від Авдіївки ворог і далі, концентруючи велику силу, намагається просуватися. На ділянці від Бердичів, Семенівки, Орлівки, Тоненького і далі вниз, росіяни зараз намагаються пробитися з Орлівки, яку окупували, на Семенівку, де тривають важкі бойові дії. Також противник намагається повністю захопити Бердичі. Однак там ефективно діє 47-ма механізована бригада ЗСУ і 3-тя ОШБр, яка зараз утримує Семенівку. Динаміка дещо зменшилась, коштом суттєвих втрат у противника.
Окупанти марно намагаються захопити Новомихайлівку. Ця ділянка фронту вкрай важлива для противника, щоб вийти на Курахове і спробувати розвивати наступ з півночі на Вугледар.
Поблизу Тернів, Ямполівки, Торського, що неподалік від Кремінної, ворог намагається витіснити українські підрозділи за річку Жеребець. Там тривають досить інтенсивні бойові дії. Противник хоче витіснити підрозділи ЗСУ. Лінія оборони тримається вже тривалий час. Усі ці три напрямки будуть і далі надзвичайно гарячими.
Головнокомандувач ЗСУ Сирський, оцінивши ситуацію на лінії фронту, заявив, що ворог має певну перевагу в чисельності, авіації, в КАБах. Проте головне завдання, яке зараз стоїть перед ЗСУ - утримати території, забезпечити максимальну кількість збитків противнику, підготувати резерви. Це те, чим зараз займаються ЗСУ.
На запитання, чи справді Україні потрібно мобілізувати 500 тис. особового складу, він сказав, що зараз здійснено аудит. Чисельність мобілізованих і добровольців буде набагато меншою, але показники не оголошує. Кожен чоловік призовного віку має розуміти, що від його позиції буде залежати існування України. За його словами, відбувається аудит у певних бригадах, змінюється чисельність людей, які будуть виконувати обов'язки на лінії фронту, відбувається ротація. Двічі в інтерв'ю він повторив, що пріоритет - забезпечення всіх умов для того, аби бойові дії були ефективними. Надзвичайно важливим є збереження людських життів, що вкрай важливо.
Сирський каже, що рішення про вихід з Авдіївки було ухвалено з огляду на те, що ворог мав певні переваги в авіації й живій силі. Але Авдіївку можна було утримати, якби у нас була достатня кількість артилерії та засобів ППО. Важливо, що 47 186 російських військових було вбито або поранено на цій ділянці фронту. Спокійний та раціональний підхід Сирського до розуміння ситуації на лінії фронту є. Він вважає, що не все залежить від військових. Суспільство теж має бути відповідальним. Це стосується мобілізації, фортифікаційних споруд та інших складових безпеки й оборони.
- Актуальне
- Важливе