НАТО в Україні. Звільнення на Запоріжжі та ситуація в Авдіївці. Воєнні підсумки тижня від Сергія Згурця
Ми очікували, що Україна увійде у склад НАТО, але зараз НАТО може зайти в Україну. Українська сторона опрацьовує різні варіанти, аби в рамках безпекових угод з європейськими країнами, знайти варіанти залучення військових інших країн для посилення ЗСУ
Відправлення іноземних військ в Україну
Насправді в заявах президента Франції Емманюеля Макрона є багато складових. Одна з них говорить про те, що розриваються "червоні лінії", які намагалася намалювати Росія, забезпечивши страх європейських країн наближатися до України. Мовляв, бо почнеться нова ядерна війна. Потрібно зважати на готовність французів ініціювати процеси, до яких інші країни поки що не готові, або не готові про це говорити публічно. Спочатку Макрон сказав, що це не на часі. Через день він сказав, що усі слова, пов'язані з заявою щодо можливості відправки підрозділів на територію України, чітко прораховані.
Міністр закордонних справ Франції Стефан Сежурне заявив, що Франція на правильному боці історії, але французи не вмиратимуть за Україну. Коментарі міністра закордонних справ Франції насправді стосувались того, що Париж готовий розглядати нові дії на підтримку України. Дійсно, військові не завжди повинні бути на передовій, але речі пов'язані з підготовкою, розмінуванням, кібербезпекою, виготовленням зброї. Усі ці компоненти можуть реалізуватися військовими інших країн на території України. Зараз українська сторона опрацьовує різні варіанти, аби в рамках безпекових угод з європейськими країнами, знайти варіанти залучення військових інших країн до найбільш потрібних напрямків для посилення ЗСУ. Ми очікували, що Україна йде в НАТО, це абсолютно вірно, але зараз є варіант, коли НАТО заходить в Україну. Зараз шукаються форми, які посилюють наш потенціал, це гарна нова ініціатива, яка викликала потужний резонанс у ворогів.
Роботине
Окупанти заходили в Роботине, їх неодноразово вибивали ЗСУ. Зараз противника повністю вибито із західних частин Роботиного, де були бойові дії за два опорні пункти. Ці опорні пункти на західній частині Роботиного утримуються ЗСУ. Там немає жодного просування ворога. Але в цілому, вклинення в оборону противника - досить непроста ділянка для нашої оборони. Ворог буде намагатися переграти результати нашого наступу, буде вживати заходів, аби потіснити наші війська.
Генштаб має раціонально оцінити місцевість, де наші військові тримають оборону. Повинні оцінити ризики, можливо ухвалити рішення, які оптимально забезпечать ситуацію на цій ділянці фронту. Це вклинення мало бути плацдармом, а зараз він знаходиться в умовах, коли його утримувати непросто. Однак, українські бригади працюють досить активно навіть у цих умовах.
Ситуація в Авдіївці
Зараз лінія оборони ЗСУ знаходиться дещо західніше. Противник, використовуючи перевагу у живій силі, техніці та авіації, намагається тиснути по всій новій лінії оборони. Бердичі, Орлівка, Тоненьке - населені пункти, де бойові дії йдуть вже тривалий час. Тут ворог намагається не лише тиснути.
Росіяни не захопили село Бердичі. Противник атакував, заходив до центра населеного пункту, але ЗСУ відкинули окупантів. Біля населеного пункту багато водних ділянок. Противнику насправді не так просто зайти туди. До того ж українські військові там ефективно діють. Сьогодні була інформація, що поблизу Степового знищена чергова група противника, яка намагалася атакувати підрозділи ЗСУ.
Орлівка - вкрай важливий населений пункт. Головнокомандувач ЗСУ Сирський подякував бригадам за те, що вони вибили противника з Орлівки. Сирський сказав, що в окремих командирів було виявлено недооцінку противника і неповне знання ситуації. За його словами, були зроблені висновки. Також забезпечено передачу боєприпасів на цю ділянку, резервів, техніки. Це якраз вплинуло на ситуацію у позитивному плані.
Сьогодні Командувач ОСУВ "Таврія" Олександр Тарнавський заявив, що ворог зараз намагається максимально використовувати перевагу у живій силі. Використовується оборонтехніка для атак. Тобто ворог намагається використовувати батальйонно-тактичні групи в атаках. При тому, що раніше були одиничні атаки, атаки відділеннями. З одного боку, атаки батальйонно-тактичних груп з резервів можуть свідчити про вичерпання запасів і резервів, використання найбільш вагомих аргументів для тиску. З іншої сторони, противник може дещо змінювати тактику наступальних дій. Це може бути достатньо тривожним елементом в діях противника, з погляду наших інтересів. У будь-якому разі, зараз ця ділянка фронту активно обороняється за наявності боєприпасів і навчених наших підрозділів, до яких ми відносимо 3-тю ОШБр та 25-ту окрему повітрянодесантну.
Ситуація на фронті вкрай непроста. Ворог буде і далі намагатися тиснути на нашу лінію оборони. Експерти по різному оцінюють, де буде наступна лінія оборони, де розташувати війська. Сподіваємось, ці питання вже прораховані, українські військові керівники почули усі критичні зауваження до фортифікацій, і наступні лінії оборони будуть достатньо ефективними для стримування противника.
Третя штурмова вибила окупантів з Красногорівки
Красногорівка - один з напрямків, де ворог намагався потіснити лінію фронту. Несподівано цією атакою з півдня, окупанти намагались пробитися до населеного пункту. Але вкотре, 3-тя ОШБр продемонструвала свої бойові якості. Противника було вибито з Красногорівки двома батальйонами. Ситуація абсолютно змінилась. Фактично, підготовлені підрозділи, при наявності артилерії, підтримки, спроможні творити чудеса на полі бою.
У Росії оголосили про новий пуск міжконтинентальної балістичної ракети ПГРК "Ярс"
Це продовження риторики Путіна на виступі перед федеральними зборами, де він згадував про ракети, які є у РФ. Левова частина цих зразків не буде доведена до серійного виготовлення. Технологічно і технічно Росія зараз неспроможна забезпечити створення крилатої ракети з ядерною силовою установкою, або забезпечити роботу лазерної системи, яка начебто вже стоїть на бойовому чергуванні. Але з погляду впливу на європейців, це спроба знову взятися за ядерні аргументи впливу на наших партнерів, аби вони думали, чи допомагати Україні.
- Актуальне
- Важливе