США, Канада та Чехія бойкотують Кубок світу з біатлону у Тюмені, а Україна - ні. Як таке можливо

Дмитро Марценишин
1 березня, 2018 четвер
15:00

Збірна України з біатлону збирається на етап Кубка світу з біатлону до Росії, про бойкот якого оголосили команди США, Канади та Чехії

Зміст

Що трапилося

Міжнародний союз біатлоністів (IBU) 14 лютого на засіданні виконкому у Пхьончхані вирішив не відбирати у російського міста Тюмень фінальний етап Кубка світу, який має відбутися з 22 до 25 березня.

Це рішення викликало великий резонанс і багатьох обурило. Вони було ухвалене під час Олімпіади-2018, на яку через систематичне порушення антидопінгових правил не пустили збірну Росії.

Читайте також: Вогонь на знищення. Чому Росії оголосили чергову спортивну війну

На Іграх виступили лише окремі російські спортсмени під олімпійським прапором. Допуском до змагань "чистих" атлетів займалася спеціальна комісія Міжнародного олімпійського комітету. Серед інших, вона не дозволила виступити у Пхьончхані найсильнішим російськими біатлоністам - Антону Шипуліну та Катерині Юрловій.

Та й сам IBU ще недавно займав досить чітку позицію, стосовно російських порушників. Минулого року на тлі допінгових скандалів Міжнародний союз біатлоністів переніс етап Кубка світу з Тюмені до фінського Контіолахті. Крім цього, у сибірського міста забрали чемпіонат світу 2021 року.

Хто оголосив бойкот

Лоуелл Бейлі

Першою на рішення залишити вирішальний етап Кубка світ Росії відреагували у США, де назвали дії IBU неприйнятними та заявили про бойкот змагань.

"Рішення IBU про збереження в Тюмені етапу Кубка світу абсолютно неприйнятне. Виходячи з міркувань підтримки чистого від допінгу спорту і власної безпеки, ми не зможемо брати участь у цих змаганнях", - заявили у збірній США.

Підтримала американців й команда Канади, яка ще минулого року попереджала, що не поїде до Тюмені, якщо російський етап залишиться у календарі.

"Рішення проводити в Росії змагання було прийняте всупереч думці МОК, який усунув збірну Росії від Олімпіади-2018. Існують дуже великі сумніви в ефективності роботи російських антидопінгових служб. Тому Канада відмовляється відправляти до Росії своїх спортсменів та персонал", - заявили у Федерації біатлону Канади.

Читайте також: Біатлоністи провалюють Олімпіаду. Чому Україна може залишитися без медалей

Принципову позицію посіла й збірна Чехії, яка також не збирається змагатися у Сибіру через російські маніпуляції з допінгом.

"Ми змушені пожертвувати результатом, але у підсумку правда буде на нашому боці. Набагато гірше - поступитися власними принципам", - заявив президент Союзу біатлоністів Чехії Іржі Гамза.

Можливо, список команд, які бойкотуватимуть тюменський етап ще поповниться. Зокрема, лідер збірної США, чемпіон світу-2017 Лоуелл Бейлі закликав бойкотувати змагання збірну Норвегії.

"Чехія, Канада та США вже оголосили про бойкот. Норвежці, займіть жорстку позицію, і за вами підуть інші! IBU буде сходити з рук корупція, ігнорування інтересів спортсменів та відмова від захисту чистого спорту, якщо ми не будемо нічого робити", - написав Бейлі у twitter.

Кому кортить до Сибіру

Антон Шипулін та Анастасія Кузьміна

Проте, лідер збірної Норвегії Йоханнес Тінгенс Бьо вже заявив, що не пропустить етап у Тюмені, оскільки продовжує боротьбу за перемогу у загальному заліку Кубка світу.

"Якщо Росії дозволили проводити гонки, то я повинен туди їхати, щоб змагатися. Мені є за що боротися і було б прикро пропускати етап", - пояснив Бьо.

Норвежець у загальному заліку має 780 очок та займає друге місце. Його єдиний реальний конкурент у боротьбі за великий "Кришталевий глобус" - француз Мартен Фуркад з 834 очками лідирує.

Шанс стати володаркою Кубка світу не збирається втрачати і фінка Кайса Мякяряйнен. Вона очолює генеральну класифікацію з 592 очками та веде боротьбу за перемогу з Анастасією Кузьміною зі Словаччини, у якої 577 очок.

Читайте також: Успіх чи невдача. Якими є підсумки виступу збірної України на Олімпіаді-2018

Екс-росіянка, яка є рідною сестрою Антона Шипуліна, взагалі стала чи не головним адвокатом збірної Росії на міжнародній арені. Зокрема, Кузьміна закликала інших біатлоністів не агітувати за бойкот етапу у Тюмені.

"Якщо у когось є якісь претензії або недовіра, то він повинен це вирішити для себе особисто, а не агітувати інших спортсменів. Дуже багато незрозумілих та суперечливих питань стосовно теми допінгу і постійні асоціації допінгу та Росії мені неприємні", - сказала Кузьміна, яка присвятила здобуту у Пхьончхані золоту медаль у мас-страті, відстороненому від Олімпіади брату.

Невідомо де сама Кузьміна опинилася би під час Ігор-2018, не зміни вона колись громадянство на словацьке, але її позицію, принаймні, можна зрозуміти. Тюмень для неї - рідне місто. Також очевидно, що спонукає виступати у Росії Йоханнеса Тінгенса Бьо та Кайсу Мякяряйнен.

Яка позиція збірної України

Володимир Сємаков

Але, навіщо до Росії збирається збірна України - велике питання. За високі позиції у Кубку світу боротьбу не веде жоден наш біатлоніст. Найвище у загальному заліку, перед трьома заключними етапами, перебуває Віта Семеренко, яка займає 10-е місце.

Попри очевидну відсутність глобальних завдань, президент Федерації біатлону України Володимир Бринзак заявив, що наша команда повинна їхати до Тюмені. Аби набирати очки та зберегти кількісне представництво на кубкових етапах у наступному сезоні.

"Тут є суто спортивна і політична складова. Я, як людина, яка відповідає за спорт, вважаю, що ми повинні їхати - заробляти якомога вищі місця в загальному заліку, відстоювати національну квоту. Якщо ми не поїдемо, втратимо квоту - її забере та ж Росія. Але якщо на політичному рівні вважатимуть, що ми не повинні брати участь в цих змаганнях - нехай міністерство приймає рішення, а ми його будемо зобов'язані виконувати", - сказав Бринзак.

Для збірних США, Канади та Чехії, достатнім приводом для бойкоту етапу Кубка світу стали допінгові скандали, які постійно супроводжують російських біатлоністів. Для української федерації біатлону це не привід. Не привід для нашої команди й війна, яку Росія вже четвертий рік веде проти України.

Для людей обізнаних зі станом справ у нашому біатлоні така позиція федерації не новина. Навіть у 2014 році, коли на Донбасі гинули сотні українських військових, біатлонна збірна поїхала восени на передсезонні збори до Тюмені.

Не відмовився Володимир Бринзак і від старої практики запрошення до української команди російських біатлоністів-невдах. Вони нікому не потрібні у себе у країні, через низькі результати, а у нас отримують можливість виступати на чемпіонатах світу та Олімпіадах.

Зараз таких легіонерів у збірній вдосталь. За чоловічу команду виступають Володимир Сємаков та Олександр Жирний. У жіночій збірній присутні Надія Бєлкіна, Марія Панфілова та Ольга Абрамова, яку не погнали з України навіть після того, як вона заробила дискваліфікацію за допінг.

Теги:
Читайте також:
Київ
+21°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.03
    Купівля 41.03
    Продаж 41.5
  • EUR
    Купівля 45.05
    Продаж 45.74
  • Актуальне
  • Важливе
2024, середа
9 жовтня
17:12
Евакуація мирного населення
На Сумщині оголосили про примусову евакуацію 497 дітей
17:00
Ексклюзив
окупанти рф орки
Найближчим часом росіяни розпочнуть наступальні дії на Курахове "у лоб", - військовий експерт Коваленко
16:58
Україна конфіскувала іноземне судно, яке незаконно заходило у порти Криму
16:55
гроші
Цього року держава компенсувала підприємцям 224 млн грн за працевлаштування ВПО
16:53
В Україні підпалювачку авто військових засудили до 6 років ув'язнення
16:48
Сергій Ребров, збірна України, Євро-2024
"Можливість виправити невтішний початок": Ребров зробив заяву перед надважливими матчами Ліги націй
16:38
Саміт ЄС, Емманюель Макрон
Заради іміджу Франції: Макрон засмучений, що події "Емілі в Парижі" перенесли до Риму
16:32
Ексклюзив
Роберт Фіцо, Денис Шмигаль
Заяви Фіцо щодо України розходяться з його ж діями, - політолог Дулеба
16:23
ЗСУ
Міноборони розробило вимоги до тентів для ЗСУ та запросило виробників подавати заявки на постачання
16:20
Ексклюзив
ЗСУ зміцнюють оборонні рубежі на Дніпропетровщині, - Інформаційний спротив
16:17
Оновлено
журналіст
Українська правда заявила про тиск із боку Офісу президента, Потураєв прокоментував
16:12
Партнерський матеріал
Що робити, якщо МСЕК вимагає гроші від пацієнта за встановлення групи інвалідності: пояснення адвоката
16:07
Огляд
Марк Рютте
Заяву про відставку привіз до короля на велосипеді: що відомо про нового генерального секретаря НАТО Марка Рютте
16:07
OPINION
Влада обирає кешбек, а не рівні правила гри на ринку
16:07
Сергій Гнезділов
ДБР затримало військовослужбовця Гнезділова, який публічно оголосив про СЗЧ
16:05
Оновлено
новини Львівщини
Окупанти вдарили по району житлової забудови Харкова
15:47
Оновлено
Україна та Хорватія підписали угоду про співпрацю в оборонній промисловості та розмінуванні
15:44
У Білорусі росте соціальна напруга
У МКС заявили, що можуть притягнути Білорусь до відповідальності за участь у депортації українських дітей
15:35
"Ситуація змінюється буквально за години": в ОТУ "Луганськ" розповіли про бої в Торецьку
15:34
У Києві покажуть роботи переможців World Press Photo 2023
15:33
Кирило Буданов
Буданов брав участь в операції зі звільнення Вовчанського агрегатного заводу, - ГУР
15:24
OPINION
"Богородиця" зі Золотоноші. Хто така Ганна Фесун і як вона скотилась до шахрайства?
15:13
Роберт Фіцо
"Одержимі дияволом": Фіцо назвав журналістів "кровожерливими виродками" та припустив посилення контролю ЗМІ
14:44
У Литві встановили "зуби дракона" на мосту до Калінінградської області РФ
Литва встановила "зуби дракона" на мосту до Калінінградської області РФ
14:32
Honda
Honda відкликає близько 1,7 млн автівок через проблеми із системою кермування
14:26
Телемарафон "Єдині новини" продовжуватиме роботу, поки триває війна, - Точицький
14:25
поліцейський
На Київщині поліцейський застрелив чоловіка, який кинувся на нього з сокирою
14:20
Кліп знімали в Києві: пісня Майлі Сайрус і Марка Ронсона зібрала 1 млрд прослуховувань на Spotify
14:11
IRIS-T SLM
Німеччина передала Україні системи ППО Iris-T SLM і Iris-T SLS
14:05
Білорусь кордон стіна
На кордоні з Білоруссю мігранти напали з камінням на польських прикордонників
14:04
грузія
Суд Грузії залишив у силі закон про "іноагентів" на час розгляду позовів щодо його конституційності
14:00
OPINION
Захист російськомовності вбиває
13:47
Нобелівська премія з хімії 2024 року
Нобелівську премію з хімії вручили за два відкриття у сфері білкових досліджень
13:40
путін в Монголії
Міжнародний кримінальний суд вивчає, чому Монголія не арештувала Путіна під час його візиту
13:35
Девід Леммі
Глава британського МЗС Леммі відвідає Китай, - Reuters
13:33
Окупанти влучили дроном у цивільне авто на Харківщині: поранено трьох людей
13:12
дрон, БПЛА
Росіяни вбили літнього велосипедиста в Херсоні, скинувши на нього вибухівку
12:47
Рада підтримала законопроєкт про угоду зі слідством у корупційних справах
12:42
Ексклюзив
Європарламент
Попри спротив Угорщини Україна отримає 35 млрд євро від ЄС до кінця року, - кореспондентка Еспресо з Європарламенту
12:34
Підпал авто військових
Цьогоріч в Україні зафіксували 266 підпалів військових авто: Лубінець пропонує посилити відповідальність
Більше новин