Повага до суверенітету та територіальної цілісності: Байден та Моді підписали спільну заяву щодо України
22 червня у США прибув прем'єр Індії Нарендру Моді – під час зустрічі з президентом США Джо Байденом зокрема йшлося про мир в Україні та позбавлення залежності Нью-Делі від РФ
Про це пише "Голос Америки".
На церемонії привітання Байден сказав, що виклики світу вимагають від Індії та США спільної роботи.
"Виклики та можливості, які постали перед світом у цьому столітті вимагають, щоб Індія та Сполучені Штати працювали і вели вперед разом. Так і є", - заявив Байден під час церемонії.
США прагнуть заручитись підтримкою Індії на тлі зростання напруги у відносинах з Китаєм. Також США намагаються залучити Індію до підтримки України у війні проти Росії.
"Ми будемо активно залучати Індію до питань, пов’язаних з Росією та Україною", - повідомили у четвер в уряді США.
Індія, за інформацією адміністрації, активно займається диверсифікацією закупівель зброї з метою зменшення залежності від Росії.
Цьому сприяють не лише США, але і Франція, Велика Британія, Ізраїль та інші країни, підтримуючи зусилля щодо забезпечення обороноздатності Індії в цілому, заявив посадовець.
"Потужна взаємодія між прем’єр-міністром Моді та президентом України Зеленським говорить про те, що Індія готова відіграти відповідну роль, коли прийде час для дипломатії", - йдеться у повідомленні адміністрації.
Як зазначає ВВС, Білий дім прагне переконати Індію стати союзником США і підтримати Україну проти агресії Росії.
Індія відмовляється приєднуватися до західних санкцій і початку війни стала великим імпортером сирої нафти з Росії. Нафта вона купує зі значною знижкою, а вироблені нафтопродукти експортує за ринковими цінами, зокрема у західні країни. Одним із найбільших експортерів є бізнесмен, близький до Моді.
Під час візиту Моді пообіцяв працювати над досягненням миру в Україні, не вживши слова "війна".
"Із самого початку подій в Україні Індія наголошувала на вирішенні суперечок, діалог і дипломатію. Ми повністю готові зробити свій внесок будь-яким можливим способом для відновлення миру", - заявив Моді журналістам разом із президентом Джо Байденом.
Байден повідомив, що сподівається на зміцнення зв'язків між Нью-Делі та Вашингтоном, які, за його словами, мають стати визначальними у міжнародних відносинах ХХІ століття. Вашингтон також хоче, щоб Індія була противагою глобального впливу Китаю.
Пізніше BBC повідомило, що Моді підписав у Вашингтоні спільну з Байденом заяву про підтримку територіальної цілісності України.
Попри нейтральну позицію Індії, у заяві йдеться, що обидві країни закликають до "поваги до міжнародного права, принципів Статуту ООН, територіальної цілісності та суверенітету".
- Нагадаємо, 20 травня президент України Володимир Зеленський на полях саміту G7у Японії зустрівся з прем’єр-міністром Індії Нарендрою Моді. Президент детально поінформував Моді про українську формулу миру й запросив Індію приєднатися до реалізації ініціативи.
- у серпні має відбутись саміт організації БРІКС, до складу якої входять Бразилія, Росія, Індія, Китай та Південна Африка, тобто фактично ті держави, які не засудили дії РФ в Україні.
- Сьогодні, 22 червня, стало відомо, що високопосадовці США Джейк Салліван та Вікторія Нуланд полетять до Данії цими вихідними на прохання українського уряду для зустрічі з представниками кількох ключових країн, зокрема Бразилії, Індії та ПАР, які не засудили вторгнення Росії в Україну.
- Після початку широкомасштабної агресії РФ на Україну та введення санкцій, Індія стала одним з ключових покупців російських енергоносіїв, збільшивши імпорт нафти з Росії в 10 разів, у 2023–2024 роках країна планує вийти на 30% імпорту.
- Актуальне
- Важливе