Британські спецслужби вважають, що авіаудар по лікарні в Газі здійснили палестинські бойовики, - Сунак
За даними й висновками британської розвідки, уряд Великої Британії вважає, що авіаційну атаку по лікарні Аль-Ахлі в Газі здійснило палестинське бойове угруповання, яке направило ракету в бік Ізраїлю
Про це повідомляє прем'єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак, передає The Guardian.
Він звернувся до депутатів парламенту із заявою про те, що на підставі даних розвідки щодо авіаудару по лікарні в Газі, де загинули сотні людей, та аналізу зброї уряд Великої Британії "вважає, що вибух, ймовірно, був спричинений ракетою або частиною ракети, яка була запущена з сектору Гази в бік Ізраїлю". Британські розвідувальні служби дійшли висновку, що ракету випустило палестинське бойове угруповання.
Сунак розкритикував деякі ЗМІ, які спочатку повідомили, що авіаудар наніс Ізраїль, додавши, що це "мало негативний вплив на регіон, у тому числі на життєво важливі дипломатичні зусилля США та на напруженість у Британії".
Він наполіг на необхідності створення двох держав і сказав, що Велика Британія надасть 20 млн фунтів стерлінгів (приблизно $24,5 млн) на допомогу Газі. Сунак зазначив, що ХАМАСу не можна дозволити контролювати частину або всю палестинську державу, тому світ має підтримати ідею створення двох життєздатних держав.
"Правда полягає в тому, що в останні роки енергетика перейшла в інші напрямки, такі як угоди Авраама та переговори про нормалізацію з Саудівською Аравією. Ми повністю підтримуємо ці кроки і віримо, що вони можуть сприяти більш широким зусиллям. Але ми ніколи не повинні випускати з уваги те, наскільки важливим є рішення про дві держави. Тому ми працюватимемо разом з нашими міжнародними партнерами, щоб привнести нову енергію та креативність у цю роботу", - підкреслив він.
Сунак додав, що це рішення буде залежати від встановлення більш ефективного управління палестинськими територіями в Газі та на Західному березі річки Йордан, що означатиме жорсткі дії, які підривають законні прагнення палестинської державності.
Лідер британських лейбористів Кейр Стармер також наголосив на необхідності рішення про дві держави.
Після резонансу в лейбористській партії через коментарі Стармера про те, що Ізраїль має право блокувати електроенергію та воду для Гази, він особливо наголосив про необхідність стриманості.
"Тож тепер у Газі мають бути чіткі гуманітарні коридори для тих, хто рятується від насильства. Цивільні особи не повинні ставати цілями, і там, де палестинці змушені тікати, вони не повинні бути назавжди виселені зі своїх домівок. Міжнародне право чітке. Це також означає, що базові послуги, включаючи воду, електроенергію та паливо, необхідні для евакуації, не можуть бути заблоковані. ХАМАС може не піклуватися про безпеку палестинського народу. Але ми це робимо. Ми не можемо і не будемо закривати очі на їхні страждання", - заявив Стармер.
Він закликав збільшити втричі допомогу сектору Гази, а також призначити британського координатора міжнародної допомоги.
Війна в Ізраїлі
7 жовтня палестинські збройні формування ХАМАС та "Ісламський джихад" відразу в кількох місцях з повітря та на суходолі розпочали масовану атаку на державу Ізраїль. Очільник збройного крила ХАМАСу Мухаммед ад-Дейфа заявив, що його бойовики розпочали операцію "Повінь Аль-Акси". За його словами, ці дії покликані захистити мечеть Аль-Акса у Єрусалимі. Палестинці випустили по території Ізраїлю 2-3 тис. ракет й одночасно захопили 7 громад на півдні.
Прем’єр-міністр Беньямін Нетаньягу виступив з заявою щодо вторгнення бойовиків ХАМАСу в Ізраїль та заявив, що країна перебуває "у стані війни". Уряд країни застосував так званий пункт 40 Алеф, офіційно оголосивши про стан війни від 06:00 7 жовтня. Востаннє це ставалося 50 років тому, під час Війни Судного дня 1973-го.
17 жовтня бойовики ХАМАСу заявили, що Ізраїль завдав авіаційного удару по лікарні в Газі, унаслідок чого загинули щонайменше 500 людей. ЦАХАЛ розпочав розслідування.
В Йорданії, Туреччині, Лівані, Ірані, Єгипті та Іраку тисячі людей вийшли на вулиці на знак протесту після авіаудару по лікарні в Газі. 18 жовтня о 03:53 в Бейруті кілька протестувальників штурмували офіс ООН та підпалювали його.
Президент США Джо Байден планував зустрітись з королем Йорданії, головами Палестини та Єгипту в Аммані 18 жовтня проте скасував поїздку через оголошення жалоби в Палестині за загиблими під час атаки по лікарні в Газі. Він провів зустріч з Нетаньягу. За словами Байдена, удар по лікарні "Аль-Ахлі" у Газі завдав не ЦАХАЛ.
Огляд військової розвідки Канади показав, ракета, яка спричинила смертельний вибух у лікарні Аль-Ахлі випущена не з Ізраїля, а з сектора Газа.
- Актуальне
- Важливе