Динаміка навколо Сєверодонецька та Лисичанська буде об‘єктом підвищеної уваги. Колонка Сергія Згурця
Попри те, що три мости до Сєверодонецька зруйновані, забезпечення наших військ триває, хоча цей процес складний
Навколо Харкова тривають бойові дії. ЗСУ вдавалися до контратак, а російські війська намагалися проводити наступальні дії та робили спроби відштовхнути наші сили від окупованих ворогом рубежів на північному сході від міста.
Штурмові дії велися біля Рубіжного у напрямку Старого Салтова та Верхнього Салтова з метою відновити контроль над цими точками. Динаміка у цій зоні буде складна впродовж найближчого часу. Ворог підкидає сили, бо не хоче, аби ми відвойовували свої території. Українські війська використовують всі можливості, щоб відкинути противника знову за річку та розвивати наш плацдарм, який дозволяє контролювати логістичні шляхи.
Напрямок у бік Лимана
Ситуація навколо Лимана непроста. Ворог має там значну кількість військової техніки, особового складу та військових угрупувань. Про ситуацію навколо Ізюму почну з позитивних новин.
Було повідомлення, що ЗСУ та ТрО проводять контратаки й звільняють населені пункти поблизу Ізюму - це Співаківка та Завод’є. На картах Завод’є позначається, як Заводи, хоча місцеві називають своє селище Завод’є. Це містечко неодноразово переходило з рук у руки під контроль то наших сил, то ворожих. Зараз це селище під нашим контролем.
Складніша ситуація поблизу населеного пункту Богородичне - це 20 км на північний захід від Слов‘янська. Є повідомлення, що ворог взяв містечко під контроль та намагається рухатися на захід у бік селища Долина. Але прямі атаки на Долину було відбито й просування ворога там немає. Всі дії противника скеровані, щоб підготувати можливості для подальшого наступу на Слов‘янськ. Саме таке завдання стоїть перед російським угрупуванням, але у нього поки немає можливості реалізувати його через ефективний спротив ЗСУ.
Ситуація у Сєверодонецьку
Найбільш складна зона - це Сєверодонецьк. Російські війська проводили наземні штурми у Сєверодонецьку та на його околицях під прикриттям артилерії, залучаючи авіацію.
Противник проводив безперервні обстріли. Три мости зруйновано. Центр перебуває під контролем ворога. Наші утримують промислову зону з хімзаводом "Азот", де продовжують оборону та завдають ударів по противнику, знищуючи ворожу силу, але ворог підтягує нові резерви. Попри те, що три мости зруйновані, комунікація з нашими військами є. Забезпечення військ триває, хоча цей процес складний. Думаю, що динаміка навколо Сєверодонецька та Лисичанська буде об‘єктом підвищеної уваги суспільства та керівництва держави.
Південний напрямок
Цей напрям є оптимістичним й одночасно складним. Ворог продовжує артобстріли Херсонської, Дніпропетровської та Запорізької областей. Противник розгорнув додатково артилерію поблизу кордону Херсонщини та Миколаївщини. Це може сприйматися, як спроба контрдії на контратаки ЗСУ вздовж усієї південної осі.
Це лінія Благодатне - Снігурівка - Давидів Брід - Великоолександрівка - Високопілля, яка є важливою, з точки зору поступового просування та контролю над ворогом на цій ділянці. З нашого боку були заяви про просування на 15 км углиб окупованої ворогом території у бік Херсону. Ця інформація залишається важливою, але потребує підтвердження. Є повідомлення щодо просування у бік селища Томина Балка, яке знаходиться у напрямку Чорнобаївки й далі до Херсону з виходом на Антонівський міст. Цей міст є одним з двох мостів, що логістично поєднують ворожі сили по обидва боки Дніпра. Контроль цих логістичних мостів надзвичайно важливий для нас, але це ризик для ворога, якщо ми можемо у перспективі ці лінії взяти під свій контроль.
Антонівський міст
Ситуація по Антонівському мосту цікава. Коли ми говоримо про війну, то вся війна - це боротьба за перерізання логістичних шляхів, де траси та мости є ключовими елементами сполучень. Антонівський міст важливий тим, що при його знищенні російське угрупування, яке зараз знаходиться на правому березі Дніпра між Херсоном і Миколаєвом, залишається у складному становищі, щоб забезпечити існування своїх підрозділів. Ворог буде прагнути охороняти Антонівський міст, аби мати можливість відходу з цієї ділянки. Нам так само не логічно знищувати міст, тому що знищуючи його, ми собі ускладнюємо шлях просування до лівого берега Дніпра, і будемо вимушені обходити у зоні Нової Каховки. Обидві сторони будуть уважно ставитись до того, щоб Антонівський міст працював.
- Актуальне
- Важливе