Проєкт держбюджету на 2025 рік не передбачає збільшення податків, – Железняк
Нардеп Ярослав Железняк вважає проєкт держбюджету на 2025 рік "непоганим". Зокрема, наразі документ не передбачає збільшення податків і підвищення зарплат прокурорів
Про це політик сказав журналістам у кулуарах Ради 30 жовтня, передає кореспондентка Еспресо Катерина Галко.
"Поки що цей бюджет не передбачає збільшення податків. Це добра новина. Ба більше, у нас він одразу прорахований на повний рік схожих за обсягом військових дій. Звичайно, якщо будуть більші видатки, то потрібно буде змінювати. У бюджеті передбачено 40+ млрд зовнішнього фінансування. Це гарна новина, після рішення G7 у нас є більше, ніж потрібно цих 40 млрд", - заявив Железняк.
"Погана новина, що деяким нашим представникам влади, особливо Мінекономіки, ці гроші в руки категорично давати не можна, тому що вони починають займатися ідіотизмом, як з оцією роздачею грошей (ідеться про 1 тис. грн єПідтримки, - ред.)", - додав нардеп.
Він висловив сподівання, що партнери прив'яжуть виділення зовнішнього фінансування до виконання якихось структурних маяків, тобто нададуть гроші в обмін на реформи, а також не дозволять владі всі ці кошти витратити за один рік, а вимагатимуть розтягнути їх на два.
"Але по зовнішньому, внутрішньому фінансуванню, навіть по тих параметрах, які є зараз, бюджет закритий повністю", - резюмував нардеп.
- 13 вересня Кабінет міністрів України затвердив проєкт державного бюджету на 2025 рік. Очікувалося, що доходи державного бюджету у 2025 році становитимуть 2 трлн грн, а видатки - 3,6 трлн грн.
- 28 жовтня Бюджетний комітет парламенту рекомендував до першого читання проєкт Державного бюджету України на 2025 рік і проєкт Бюджетних висновків.
- Днями стало відомо, що країни G7 домовилися про надання Україні кредиту в розмірі 50 млрд доларів. Його забезпечать коштом прибутків від заморожених активів російського центрального банку.
Читайте також: Україна отримає $50 млрд кредиту від G7, а виплачуватиме його – Росія. Пояснюємо, як це стало можливо
- Актуальне
- Важливе