Аналітика

Росія дістала з засіки батьківщини танки, які пам'ятали Сталіна та Хрущова. Колонка Сергія Згурця

Сергій Згурець
7 червня, 2022 вiвторок
22:55

Для поповнення втрат, які понесли повітряно-десантні війська Росії, противник здійснив переміщення зразків озброєння через Старобільськ до Луганської області

Зміст

Танки з російських засіків

Росія дістала з засіки батьківщини танки Т- 62М, які свого часу пам'ятали Хрущова. Зараз, здається Росія посунулася і далі. Уже український блогер написав, що Росія почала використовувати танки ПТ-76, які випускалися з 1951 року і пам'ятають ще Сталіна. Цей танк брав участь у бойових діях в Африці, на Близькому Сході, у В‘єтнамі й використовувався армією Північного В'єтнаму. Також вони перебували на оснащені російської армії до 2010 року, а потім були відправлені на зберігання. Танк має калібр 73 мм, нарізну гармату.

Це застарілий зразок озброєння і дивно, що Росія почала витягувати його зі своїх арсеналів. Ми перевірили цю інформацію. Дійсно, для поповнення втрат, які понесли повітряно-десантні війська Росії, противник здійснив переміщення зразків озброєння через Старобільськ до Луганської області. У цьому ешелоні було декілька танків ПТ-76, але їх було не більше п‘яти. Тренд показовий, але це не набуло масового характеру. Як з танками Т-62М, поява танків ПТ-76 є ознакою того, що засіки батьківщини у росіян стають все меншими.

Танк Т-62М Росія використовує на Херсонському напрямку. Він лисий та без динамічного захисту. Абсолютно вразливий щодо сучасних протитанкових систем захисту. На танки Т-62 вони почали наварювати "курятники"-"мангали". Ці "мангали" заважали командиру екіпажу вилізати, коли танк підбитий. Він порушував систему зв‘язку. Такі старі зразки озброєння особливої потужності російській армії не додадуть, але вони створюють видимість броньованої навали, на яку нам прийдеться витрачати протитанкові засоби.

Ситуація на фронтах

Ми маємо вже деякі цифри, українські посадові особи сказали про те, що 700 тисяч українських вояків залучені до оборони. Кількість - це лише одна складова оцінки бойового потенціалу. Ми ведемо дії з обмеженими контратаками та контрнаступами.



Головні зусилля ворог сконцентрував на Ізюмському напрямку і намагається проводити перспективні атаки в напрямку Святогірська. Там ворог має успіхи й закріпився на північно-східній околиці міста. Також противник намагається відновити штурмові дії у напрямку Рай-Олександрівка, Врубівка у Луганській області та веде бойові дії в напрямку Оріхове, Золоте з намаганнями перерізати трасу Бахмут - Лисичанськ, яка забезпечує наші тили у Сєверодонецьку.

Сєверодонецьк залишається головною точкою нашої уваги, з точки зору перспектив розвитку ситуації. Ситуація стабільно складна. Тривають бойові дії у місті. Ворог використовує артилерію і перевагу у живій силі. Очільник Луганської міської ВЦА повідомив, що ЗСУ тримають оборону і зміцнили позиції. Хоча Сергій Гайдай у вечірніх коментарях сказав, що ворог активно використовує артилерію. Питання щодо посилення потенціалу наших військ артилерією залишається відкритим.



Тим більше місто Сєверодонецьк немає стратегічного значення. Чи тримати Сєверодонецьк? Чи відступати на інші рубежі? Головне питання у резервах. Якщо ми маємо достатньо резервів, аби завдавати збитків ворогу та спроможні забезпечити вогневе прикриття при відході наших підрозділів, то можна залишатися на тих позиціях і далі знищувати ворожу силу ворога. Питання резервів - це військова таємниця, якою володіє лише Генеральний штаб, щодо оцінки своїх подальших дій.

Навчання у Білорусі

Є багато складових, пов'язаних з поведінкою Білорусі та білоруського військового керівництва. По-перше, було оголошено, що Лукашенко збільшує чисельність своєї армії, тобто зараз армія нараховує 45 тисяч, а хочуть мати 80 тисяч. Створюють нове командування на кордоні з Україною, а щодо збільшення чисельності армії, то це займе до року і більше, тому що потрібно збільшити кількість бронетехніки та інше. Ці розмови про нове командування та збільшення армії можливо будуть одним з чинників до того, що вони не готові проводити якісь активні бойові дії.

Хоча зараз тривають навчання, де білоруські підрозділи вже третій раз за тиждень відпрацьовують такі засоби, як сплав по річках, тобто не перетинання річок, а на БТРах спускаються вздовж течії річки на інші позиції. При тому, що так само відбуваються навчання авіаційної техніки, але там незначна кількість, близько 10 одиниць. Така ж ситуація відбувається і з російськими військами, яких у Білорусі зараз близько тисячі. Вони обслуговують "іскандери", авіацію і відповідають за ремонтні роботи. Російські "іскандери" на території Білорусі є суттєвою загрозою для України, більш ніж навчання білоруської армії. Крім цих навчань на території Білорусь відбуваються й інші речі, а саме підготовка диверсійно-розвідувальних груп, які мають на меті діяти на території України, такі ризики існують.

І ще одна цікава деталь, що на територію Білорусі було завезено 10 тисяч комплектів російської військової форми; або білорусів будуть переодягати у таку форму, або будуть запроваджувати якісь інші маскувальні дії, це побачимо надалі. Поки що армія Білорусі не готова проводити бойові дії проти України, тому що поведінка Лукашенка налаштована на те, аби зіскочити з політичної голки Путіна.

Левова частина білоруських військ розташована в межах 30-50 км до кордону з Польщею, безпосередньо на кордоні з Україною стоять 6 батальйонів, що відповідають за охорону цього напрямку. Навіть днями Білорусь здійснила мінування цієї території, щоб унеможливити дії української сторони. І сама ділянка між Україною та Білоруссю достатньо складна: там болотисті місця, де важко використовувати сухопутний потенціал, хіба що диверсійні групи або для сплаву певних підрозділів. Я є прихильником, що ці показушні навчання та тренування скеровані на те, щоб ми вимушено утримували частину своїх військ у цій зоні.

Ефективність російської армії спадає, але у чисельності залишається небезпечною

Російській армії бракує військ, ротація не відбувається - це впливає на настрої особового складу. Замінювати війська немає можливості, бо Путін велику мобілізацію не оголосив і йде по варіанту таємничої мобілізації, коли можна повисмикувати по контрактам певних людей, але це жодним чином не впливає на підвищення потенціалу російської армії. Враховуючи, що третина боєздатних підрозділів в особовому складі була знищена, це не впливає на можливості російської армії забезпечити активне перегрупування і відновлення своїх сил. Ми бачимо приклади, де ефективність російської армії спадає, але вона за кількістю особового складу та запасів техніки достатньо небезпечна, що також нам треба враховувати.

Теги:
Читайте також:
Київ
+0.3°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 42.23
    Купівля 42.23
    Продаж 42.87
  • EUR
    Купівля 43.41
    Продаж 44.22
  • Актуальне
  • Важливе
2025, середа
15 січня
22:37
Оновлено
БПЛА "шахед", безпілотник, дрон
Росія запустила безпілотники по Україні: ситуація ввечері 15 січня
22:34
Джон Реткліфф
Війна РФ в Україні підвищує ризик конфлікту США з ядерною країною, - кандидат на посаду очільника ЦРУ Реткліфф
22:08
Денис Прокопенко (Редіс)
Денис Прокопенко: Сьогодні повернули з полону одного важкохворого азовця - в російських застінках ще 849
21:31
Ексклюзив
Курахове
"Під час наступу на Курахове ворог задіяв стратегічні резерви, які планував задіяти вже після взяття міста": речник УДА Братчук
21:29
Оновлено
Тель-Авіві, Ізраїль
Ізраїль і ХАМАС домовились про припинення вогню
21:22
Аналітика
Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт
Не виключені атаки найближчим часом: удар РФ по українській енергетиці, нові деталі історії із закупівлею мін часів Другої світової. Колонка Сергія Згурця
20:57
У Києві чоловік порізав 17-річного юнака бритвою, бо той гучно слухав музику в автобусі: нападнику оголосили підозру
20:56
Ексклюзив
Війна має перейти у 2026 рік, бо 2025-й може стати програшним для України, - екскомандир взводу батальйону "Айдар" Дикий
20:42
У Відні відкриють виставку росіянок, які отримали європейську стипендію для митців, постраждалих від агресії РФ проти України
20:40
Ексклюзив
"Сакральний світ України": у Києві відкрилася виставка українського скульптора Анатолія Куща
20:26
Анджей Дуда
Дуда попросив Зеленського про участь Польщі у потенційних переговорах з РФ
20:05
Володимир Путін
Путін на переговорах з Трампом вимагатиме розірвати звʼязки України з НАТО та визнати окуповані території російськими - Bloomberg
20:02
OPINION
Гасло "Україна — це Європа!» стає актуальнішим саме для європейців
19:58
На 101-му році життя померла зв’язкова УПА Ангелина Паламар
19:46
ЦПД спростував фейк про відпочинок Зеленської на гірськолижному курорті Санкт-Моріц
19:38
Ексклюзив
військові КНДР
Полонені окупанти розповідають, що військових КНДР готують для боїв на Курщині краще, ніж контрактників з РФ, - офіцер 80-ї ОДШБр Гайдащук
19:29
Марко Рубіо
"Необхідні поступки - і з боку РФ, і з боку України": кандидат у держсекретарі США Рубіо оцінив перспективи завершення війни
19:07
Данило Гетманцев
Гетманцев вніс до Ради законопроєкти про оподаткування посилок з-за кордону
18:44
Лариса Жалінська
В Україні знайшли покарання для веслувальниці та військовослужбовиці Жалінської, яка виїхала до РФ
18:42
Друге засідання робочої групи України та Польщі з історичних питань відбудеться наприкінці січня
18:30
росія, санкції
США запровадили санкції проти структури, яка керує окупованою ЗАЕС, та дочірніх компаній Росатому
18:07
Нарендра Моді
Індія спустила на воду підводний човен, есмінець і фрегат для захисту від присутності Китаю в Індійському океані
18:00
OPINION
Гроші для України або еміграція в Нову Зеландію. Як Рютте вперше розклав Європі, хто такі росіяни?
17:49
соцмережа Х (Твіттер)
Бундесвер зупинив ведення сторінки в соцмережі Маска Х
17:43
Сили оборони відбили атаки росіян на кордоні України з Курською областю, - DeepState
17:25
Вишеградська група, Польща, Анджей Дуда
"Перший крок до реальних гарантій безпеки": Дуда закликав надати Україні запрошення до НАТО вже зараз
17:24
Інфографіка
Ціни на пальне, АЗС
Ціни на пальне сьогодні: скільки коштують бензин, газ і дизель
17:21
Дональд Туск
Польща виділила Україні новий пакет військової допомоги на понад €200 млн
17:16
Кевін Келсі
"Шахтар" за 6 млн євро продає свого форварда у США, - ЗМІ
17:02
тюрма
Шпигувала в Миколаєві та входила в агентурну мережу ГРУ: 15 років тюрми отримала ексвійськова
16:51
Ексклюзив
ракетна атака, ракета
Росія застосовує менше ракет для ударів по Україні: у Defense Express назвали причини
16:45
Оновлено
Обстріл Краматорська 15 січня
Росіяни зранку вдарили по Краматорську: є поранені, серед них – діти
16:43
Андрій Лунін, Реал, Ла Ліга
"Реал" після 5 пропущених голів від "Барселони" поверне у ворота Луніна
16:36
Марта Костюк
Українська тенісистка Костюк вийшла до третього кола Australian Open
16:34
ЗСУ
На фронті з початку доби відбулось 48 боєзіткнень: росіяни найактивніші на Покровському напрямку
16:32
Володимир Зеленський. Рамштайн 9 січня 2025 р
Чисельність української армії складає 880 тис. військових, - Зеленський
16:31
Дональд Туск
"Я не дозволю, аби в Польщі використовували цю драматичну історію в політичних іграх": Туск про Волинську трагедію
16:23
Уряд виділив додаткові 540 млн грн на створення майстерень і лабораторій у профтехах та коледжах
16:04
TikTok
TikTok готується до ймовірного блокування застосунку в США 19 січня, - Reuters
16:01
Військовий контингент європейських країн в Україні може бути частиною гарантій безпеки, – Зеленський
Більше новин