Автор заяви про "українські" ракетні двигуни для КНДР сам собі суперечить, - експерт
Скандальна стаття у New York Times про зв'язки України з Північною Кореєю містить істотне протиріччя
Про це заявив український дипломат, голова правління благодійного фонду "Майдан закордонних справ" Богдан Яременко в ефірі Еспресо.TV.
За його словами, основне протиріччя в опублікованому у New York Times коментарі Майкла Ельмана полягає у тому, хто саме приймав рішення про передачу КНДР українських ракетних двигунів.
Читайте також: Україну записали в спільники КНДР по ядерній зброї. Чому це не схоже на правду
"Він сам собі протирічить. В одному місці він визнає, що такі ракетні двигуни - нібито радянські, які можливо походження з України - вони вже давно не використовуються. Використовуються подвійні камери згоряння. Чомуж використовується одна камера? Він доходить висновку: мабуть, той, хто передавав ці технології, чомусь був дуже вибірковим щодо того, що передавати, а що - ні. Тобто він думав що маожна передати корейцям, що - ні", - розповів Яременко.
Він наголошує, що саме тут і є головне протиріччя у позиції Ельмана.
"Через сторінку він вже говорить: не обов'язково, що керівництво України і менеджмент заводу ("Південмаш" - ред.) це зробили, це міг зробити якійсь нещасний робітник без зарплати. Отже, нещасний робітник без зарплати, очевидно, прийняв рішення, що можна передавати корейцям, що не можна. Вибрав із широкого асортименту техніки цей двигун і передав його", - додав експерт.
Читайте також: Як СРСР створював "корейську ДНР". Історія виникнення Північної Кореї
На думку дипломата, такі розмірковування є "дуже поверховими" й можуть вважатися "абсурдом".
Водночас Яременко зауважив, що Ельман дуже охайно та обережно вживає географічні поняття.
- Перед цим у ракетного експерта Майкла Ельмана, на якого посилається NYT, на його сторінці у Facebook виявили дружину-росіянку і сина Нікіту.
- Разом з тим Ельман, на якого посилалося розслідування The New York Times, каже, що не стверджував про причетність української влади до постачання ракетних двигунів у КНДР. З цього приводу він виступив із окремою заявою.
- Актуальне
- Важливе