live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У США почнуть випробування чоловічого контрацептиву. Чи витіснить він пігулки від вагітності

Після 10 років досліджень американські фахівці готові почати клінічні випробування нового типу чоловічого контрацептиву - гелю місцевого застосування, що запобігає виробленню сперматозоїдів

Про це пише MIT Technology Review.

Клінічні випробування почнуться в квітні, триватимуть 4 роки і стануть найбільшим в США дослідженням гормональних контрацептивів для чоловіків.

Понад 400 пар візьмуть в них участь, і не тільки зі Штатів, а й з Британії, Італії, Швеції, Чилі та Кенії. Попередні великомасштабні випробування, які проводилися в Європі з 2008 по 2012 рік, і включали ін'єкції гормонів кожні два місяці, дійсно запобігали вагітності, але приводили до значних коливань настрою і інших серйозних побічних ефектів.

Новий препарат складається з двох синтетичних гормонів - прогестину і тестостерону. Прогестин блокує вироблення достатньої кількості тестостерону для нормального рівня сперматозоїдів, а тестостерон потрібен для того, щоб вирівняти гормональний дисбаланс.

Контрацептив виготовляється у вигляді гелю, який потрібно буде втирати щодня. Його дії вистачає на 72 години, так що навіть якщо чоловік пропустив один день, нічого страшного не відбудеться.

Під час випробувань пари будуть застосовувати препарат мінімум протягом чотирьох місяців паралельно з яким-небудь жіночим контрацептивом, а вчені - спостерігати за рівнем сперматозоїдів, який повинен скоротитися до менше ніж мільйона на міліметр, щоб ризик вагітності став мізерним.

null

Як тільки це відбудеться, пари відмовляться від жіночих контрацептивів і протягом року будуть користуватися виключно гелем.

Цей метод вже довів свою ефективність в шестимісячному дослідженні, але тоді препарат випускався у вигляді двох різних гелів, які слід було наносити на різні частини тіла, і фахівці Національного інституту педіатрії та розвитку людини змінили формулу і з'єднали гелі в один.

Читайте також: Як захиститись від небажаної вагітності. Інноваційні методи, які з'явилися в медицині

Ця форма краще таблеток тому, що тестостерон швидко виходить з організму, а у вигляді гелю він довше всмоктується шкірою і залишається в крові. Втім, все ще залишається під питанням, чи стануть чоловіки використовувати такий вид контрацепції?

Раніше фармакологічні компанії не виявляли інтересу до таких препаратів, але часи змінюються. Ставлення до них варіюється від країни до країни, але, за даними глобального дослідження 2010 року, мінімум 25% чоловіків згодні спробувати.

 

новини партнерів

12 грудня, 2018 середа

12 грудня, 2018 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати