live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Людей на візках відтепер ставитимуть на ноги екзоскелети. Щоправда, у США

Екзоскелет HAL (скорочення від Hybrid Assistive Limb) - перший медичний роботизований скелет у світі. Принаймні, так стверджує виробник - японська компанія Cyberdyne

Як повідомляє Digital Trends, FDA нещодавно схвалив використання HAL на території США.

HAL являє собою екзоскелет для нижньої половини тіла, який збільшує силу носія. Датчики пристроя прикріплюються до ніг користувача та зчитують біоелектричні сигнали, що посилаються мозком в м'язи.

На відміну від інших роботизованих екзоскелетів, які допомагають людям з обмеженими можливостями, HAL поєднує автономний режим з ручним керуванням. В результаті пацієнти можуть поступово відновлювати здатність ходити самостійно.

Раніше розробка Cyberdyne вже була сертифікована в Європейському Союзі і Японії в якості медичного пристрою; тепер настала черга Америки.

Однак немедичний варіант HAL поки недоступний в США. Цей пристрій полегшує виконання важкої роботи, в 10 разів збільшуючи витривалість користувача. На батьківщині вже було продано близько тисячі одиниць. Можливо, найближчим часом він також з'явиться в Штатах.

В Японії роботизована техніка вже почала проникати в медичні установи, зокрема, в будинку для людей похилого віку. Крім екзоскелетів Cyberdyne, тут почали використовувати роботів-компаньйонів і ліжка, що трансформуються в інвалідні крісла. Поки що мови про заміну співробітників роботами не йде: машини лише полегшують роботу людям.

Читайте також: Всі говорять про штучний інтелект. Простими словами пояснимо, що це

новини партнерів

13 грудня, 2018 четвер

13 грудня, 2018 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати