Луценко назвав "неправильною" публічність суперечки між ГПУ та НАБУ
Генеральний прокурор Юрій Луценко визнає, що публічність суперечки між ГПУ та НАБУ була неправильною
Про це Луценко повідомив журналістам у Брюсселі, говорячи про мету свого візиту до інституцій Європейського Союзу, інформує УНІАН.
"Одне з завдань (візиту) – роз’яснити ситуацію взаємовідносин між незалежними САП (Спеціалізована антикорупційна прокуратура), НАБУ і Генпрокуратурою та нашими колегами з СБУ, ДФС, Нацполіції. Так, дійсно, минулого року інформаційна атака цих інституцій одна на одну, можливо, була цікавою, але не корисною, ні для нас із Ситником, ні для наших відомств, ні для України", - сказав Луценко.
Генпрокурор сказав, що бере відповідальність за цю помилку на себе, бо така ступінь публічності була неправильною.
При цьому генпрокурор висловив переконання, що це була "необхідна розмова, бо навколо і ГПУ, і НАБУ точиться надто багато міфів, створюється надто багато фейкових новин".
Генпрокурор також пояснив необхідність вийти із "суперечок з НАБУ виключно через легальні методи, а саме – змінити закон".
"Це ж так легко написати: всі працівники НАБУ, відкриваємо дужки - крім секретних агентів - дужки закрили, обираються на відкритому конкурсі. Або, наприклад, самостійне прослуховування для НАБУ. Це можливо? Так, це можливо. Можемо ми це зараз зробити? Так, можемо", - запевнив Луценко.
Також генпрокурор вважає важливим покласти край практиці провокації хабарів.
"Так, ми маємо факти, які вказують на ознаки провокації хабарів. Цій практиці треба покласти край. З цим погодилися європейські колеги", - додав Луценко.
Читайте також: Детектив-антикорупціонер став другом чиновниці, щоб дати їй хабар. Чим закінчилась спецоперація НАБУ
- Нагадаємо, 29 листопада 2017 року у ДМС повідомили, що "таємний агент" НАБУ Сергій Тітєнков намагався дати хабар Пімаховій, в результаті чого його затримали.
- У НАБУ на це відповіли, що ГПУ та СБУ незаконно втрутилися в їхню спецоперацію, під час якої намагалися виявити учасників організованого злочинного угруповання у ДМС.
- Коментуючи всі ці події, Пімахова розповіла, що агент НАБУ 7 місяців готував спецоперацію, щоб дати їй хабар. За цей час у них склалися товариські стосунки з агентом НАБУ.
- Луценко заявив, що агента НАБУ затримали правомірно, адже правоохоронці не мають права пропонувати держпосадовцю прийняти завідомо незаконне рішення. Луценко назвав такі дії чистою провокацією.
- ГПУ повідомила про підозру агенту НАБУ, який нібито пропонував хабар у ДМС, й провела обшуки у ще одного агента, задіяного у цій справі, - у Катерини Сікорської, більше відомої як "агент Катерина".
- Луценко заявив, що всі агенти НАБУ, які працюють під прикриттям, набрані з порушенням закону й використовують у своїй роботі контрабандну техніку. Він також звинуватив главу НАБУ Артема Ситника в незаконній діяльності ФБР США на території України.
- Актуальне
- Важливе