Вчені розробили технологію, що прискорює загоєння ран
Шведські вчені з Уппсальского університету і Шведського сільськогосподарського університету розробили новий спосіб прискореного загоєння ран
Метод заснований на використанні молочнокислих бактерій для виробництва і доставки хемокінів до пошкоджених тканин, пише EurekAlert.
Прискорення процесу загоєння відбувається завдяки змінам в мікрооточенні рани, які впливають на поведінку специфічних імунних клітин.
Нова технологія дозволяє збільшити рівень хемокінів CXCL12 на достатній термін внаслідок тривалої доставки цієї речовини до поверхні пошкоджених тканин.
До того ж, біологічна доступність CXCL12 (кількість лікарської речовини, що доходить до місця дії) взаємно посилюється в рані, коли бактерії починають виробляти молочну кислоту.
Потужний ефект прискорення загоєння вчені продемонстрували в дослідах на мишах з діабетом і ішемією, а також на зразках людської шкіри. "У нас є технологія, яка працює, і розуміння механізму прискорення зцілення ран. Наступним кроком стануть дослідження на свинях", - каже професор Міа Філіпсон.
Сучасне лікування ран обмежується хірургічною обробкою, накладенням різних перев'язувальних матеріалів і прийомом антибіотиків, що зупиняють інфекцію. Старіння населення і поширення хронічних захворювань на зразок діабету, а також зростаюча опірність антибіотикам вказують на потребу в нових методах терапії хронічних ран.
Читайте також: Люди не стануть сильнішими і не будуть жити довше. Вчені пояснюють, чому наш вид досяг межі розвитку
- Вчені виявили, що роль спадковості в ранньому розвитку інтелекту часто перебільшують, а на формування IQ значно більше впливають середовище й освіта на початку життя
- Лікарі медичної клініки при Університеті Ньюкасла отримали дозвіл на створення перших в Британії ембріонів "від трьох батьків". Їх імплантують двом жінкам, які страждають на невиліковні мітохондріальні захворювання, що можуть передатися їх майбутнім дітям
- Люди з підвищеним вмістом цукру в крові, навіть якщо вони не страждають від діабету, більше схильні до зниження розумових здібностей в довгостроковій перспективі, ніж здорові
- Дослідник з Лондонського університету пояснив, чому деякі люди можуть чути звуки там, де їх насправді немає, і людина сприймає лише зорову інформацію - наприклад, на анімованих зображеннях.
- Актуальне
- Важливе