live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Вчені розробили технологію, що прискорює загоєння ран

Шведські вчені з Уппсальского університету і Шведського сільськогосподарського університету розробили новий спосіб прискореного загоєння ран

Метод заснований на використанні молочнокислих бактерій для виробництва і доставки хемокінів до пошкоджених тканин, пише EurekAlert.

Прискорення процесу загоєння відбувається завдяки змінам в мікрооточенні рани, які впливають на поведінку специфічних імунних клітин.

Нова технологія дозволяє збільшити рівень хемокінів CXCL12 на достатній термін внаслідок тривалої доставки цієї речовини до поверхні пошкоджених тканин.

До того ж, біологічна доступність CXCL12 (кількість лікарської речовини, що доходить до місця дії) взаємно посилюється в рані, коли бактерії починають виробляти молочну кислоту.

Потужний ефект прискорення загоєння вчені продемонстрували в дослідах на мишах з діабетом і ішемією, а також на зразках людської шкіри. "У нас є технологія, яка працює, і розуміння механізму прискорення зцілення ран. Наступним кроком стануть дослідження на свинях", - каже професор Міа Філіпсон.

Сучасне лікування ран обмежується хірургічною обробкою, накладенням різних перев'язувальних матеріалів і прийомом антибіотиків, що зупиняють інфекцію. Старіння населення і поширення хронічних захворювань на зразок діабету, а також зростаюча опірність антибіотикам вказують на потребу в нових методах терапії хронічних ран.

Читайте також: Люди не стануть сильнішими і не будуть жити довше. Вчені пояснюють, чому наш вид досяг межі розвитку

 

новини партнерів

13 грудня, 2018 четвер

13 грудня, 2018 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати