live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Залежність від відеоігор. Чому вчені вважають, що про захворювання говорити зарано

В середині 2018 року ВООЗ опублікує оновлену Міжнародну класифікацію хвороб, і в неї вперше планують включити залежність від відеоігор. Однак багато вчених виступили проти цього рішення

У матеріалі сайту Conversation психологи з Оксфордського університету пояснюють, чому любов до Counter-Strike не пов'язана з психічними відхиленнями і чому більшості досліджень впливу відеоігор на психіку не варто довіряти.

Так, за останні роки масштаб інтересу до відеоігор виріс у декілька разів. В Європі іграми захоплюється дві третини дітей і дорослих. У Британії 38% дорослих регулярно проводять час за комп'ютерними іграми, у Франції - 64%, в Німеччині - 56%. Поява смартфонів зробила відеоігри доступними всюди і завжди - не дивно, що їх популярність зросла.

null

Всесвітня організація охорони здоров'я в кінці минулого року оголосила, що планує включити ігрову залежність в Міжнародну класифікацію хвороб. Остаточне рішення стане відомо в середині року, але виробники відеоігор і вчені вже виступили проти ініціативи ВООЗ.

У статті  психологи з Оксфордського університету Енді Пржібійскій і Емі Орбен пояснюють, чому це рішення передчасне. Головний аргумент експертів - це низька якість доступних досліджень. Більшість досліджень тільки створюють "статистичний шум", хоча формально не приносять нічого нового в сферу дослідження впливу відеоігор на психіку користувачів.

Психологи виявили, що кожна шоста наукова робота по темі містить помилки в методології. При цьому висновки, зроблені на основі хибних експериментів, враховуються і грають вирішальну роль при підведенні підсумків дослідження.

Інша проблема, на думку психологів, - це відсутність чіткого визначення ігрової залежності. Більшість клінічних досліджень доводить, що надмірне захоплення відеоіграми слід вважати симптомом інших проблем. Для багатьох захоплених геймерів ігри стають засобом боротьби з тривогою або депресією.

"Ми визнаємо, що невелика група геймерів дійсно потребує допомоги. Але ми вважаємо, що наукової бази недостатньо, щоб включати ігрову залежність до переліку хвороб ВООЗ ", - роблять висновок Пржібійскій і Орбен.

Експерти побоюються, що патологізація нормального вигляду відпочинку не призведе ні до чого хорошого. Багато людей, які захоплюються відеоіграми або займаються ними професійно, виявляться в уразливому положенні, так як їх діяльність буде вважатися ненормальною.

Читайте також: Люди не стануть сильнішими і не будуть жити довше. Вчені пояснюють, чому наш вид досяг межі розвитку

новини партнерів

16 січня, 2019 середа

16 січня, 2019 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати