live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Залежність від відеоігор. Чому вчені вважають, що про захворювання говорити зарано

В середині 2018 року ВООЗ опублікує оновлену Міжнародну класифікацію хвороб, і в неї вперше планують включити залежність від відеоігор. Однак багато вчених виступили проти цього рішення

У матеріалі сайту Conversation психологи з Оксфордського університету пояснюють, чому любов до Counter-Strike не пов'язана з психічними відхиленнями і чому більшості досліджень впливу відеоігор на психіку не варто довіряти.

Так, за останні роки масштаб інтересу до відеоігор виріс у декілька разів. В Європі іграми захоплюється дві третини дітей і дорослих. У Британії 38% дорослих регулярно проводять час за комп'ютерними іграми, у Франції - 64%, в Німеччині - 56%. Поява смартфонів зробила відеоігри доступними всюди і завжди - не дивно, що їх популярність зросла.

null

Всесвітня організація охорони здоров'я в кінці минулого року оголосила, що планує включити ігрову залежність в Міжнародну класифікацію хвороб. Остаточне рішення стане відомо в середині року, але виробники відеоігор і вчені вже виступили проти ініціативи ВООЗ.

У статті  психологи з Оксфордського університету Енді Пржібійскій і Емі Орбен пояснюють, чому це рішення передчасне. Головний аргумент експертів - це низька якість доступних досліджень. Більшість досліджень тільки створюють "статистичний шум", хоча формально не приносять нічого нового в сферу дослідження впливу відеоігор на психіку користувачів.

Психологи виявили, що кожна шоста наукова робота по темі містить помилки в методології. При цьому висновки, зроблені на основі хибних експериментів, враховуються і грають вирішальну роль при підведенні підсумків дослідження.

Інша проблема, на думку психологів, - це відсутність чіткого визначення ігрової залежності. Більшість клінічних досліджень доводить, що надмірне захоплення відеоіграми слід вважати симптомом інших проблем. Для багатьох захоплених геймерів ігри стають засобом боротьби з тривогою або депресією.

"Ми визнаємо, що невелика група геймерів дійсно потребує допомоги. Але ми вважаємо, що наукової бази недостатньо, щоб включати ігрову залежність до переліку хвороб ВООЗ ", - роблять висновок Пржібійскій і Орбен.

Експерти побоюються, що патологізація нормального вигляду відпочинку не призведе ні до чого хорошого. Багато людей, які захоплюються відеоіграми або займаються ними професійно, виявляться в уразливому положенні, так як їх діяльність буде вважатися ненормальною.

Читайте також: Люди не стануть сильнішими і не будуть жити довше. Вчені пояснюють, чому наш вид досяг межі розвитку

новини партнерів

19 серпня, 2018 неділя

18 серпня, 2018 субота

19 серпня, 2018 неділя

18 серпня, 2018 субота

17 серпня, 2018 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати