live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Біологи проаналізували геном мамонтів і мастодонтів. Що вони виявили

Міжнародна група вчених секвенувала 14 геномів кількох видів слонів: як сучасних, так і вже вимерлих мешканців Азії і Африки, двох американських мастодонтів, одного прямобивневого слона віком 120 000 років і колумбійського мамонта

Це дослідження допоможе розібратися в складному процесі схрещування видів і пояснити, чому мамонти поширилися по території з такими різними умовами проживання і існували такий тривалий термін, повідомляє EurekAlert.

Міжвидове схрещування між близько спорідненими видами ссавців є звичайним явищем. Прикладом можуть служити бурі і полярні ведмеді, орангутанги Суматри і Борнео, сірі вовки і шакали.

"Ці генетичні дані говорять нам про те, що біологія - заплутаний предмет, і що еволюція не рухається організовано і по прямій", - каже генетик Хендрік Поінар, один з авторів статті, що вийшла в журналі Proceedings of the National Academy of Science.

null

Прямобивневий слон. Реконструкція

Наприклад, детальний аналіз генома прямобивневого слона показав, що це був гібрид стародавнього африканського слона з шерстистим мамонтом і сучасним лісовим слоном. Також вони виявили свідоцтва схрещування колумбійського і шерстистого мамонта, незважаючи на їх різні ареали проживання.

Цікаво, що вчені не знайшли генетичних слідів схрещування у двох з трьох видів слонів, що залишилися: лісового і саванного. Це говорить про те, що останні 500 тисяч років вони проживали в майже повній ізоляції, не дивлячись на те, що знаходилися в сусідніх ареалах.

null

Лісовий слон

null

Саванний слон

Читайте також: Біологи відкрили ген регенерації. Чи почнуть людям відрощувати кінцівки

  • Науковці постійно вивчають тварин не лише задля цікавості, а й в пошуках вирішення людських проблем. Так, печерні рибки можуть допомогти людям економити час на сні: сліпі тетри Astyanax mexicanus - рибки з печер Мексики і півдня США - сплять всього по дві години на добу, і при цьому можуть жити до 30 років. Вчені вивчають їх, щоб зрозуміти механізми сну в людей, і, можливо, змусити нас висипатися за меншу кількість годин.
  • А за допомогою гризунів вчені хочуть обдурити смерть: Голі землекопи живуть незвично довго для ссавців свого розміру, майже не відчувають болю, стійкі до раку, а також здатні затримувати дихання на 18 хвилин, тож давно привертають увагу вчених, які працюють над загадкою старіння.

новини партнерів

19 січня, 2019 субота

19 січня, 2019 субота

18 січня, 2019 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати