Біологи проаналізували геном мамонтів і мастодонтів. Що вони виявили
Міжнародна група вчених секвенувала 14 геномів кількох видів слонів: як сучасних, так і вже вимерлих мешканців Азії і Африки, двох американських мастодонтів, одного прямобивневого слона віком 120 000 років і колумбійського мамонта
Це дослідження допоможе розібратися в складному процесі схрещування видів і пояснити, чому мамонти поширилися по території з такими різними умовами проживання і існували такий тривалий термін, повідомляє EurekAlert.
Міжвидове схрещування між близько спорідненими видами ссавців є звичайним явищем. Прикладом можуть служити бурі і полярні ведмеді, орангутанги Суматри і Борнео, сірі вовки і шакали.
"Ці генетичні дані говорять нам про те, що біологія - заплутаний предмет, і що еволюція не рухається організовано і по прямій", - каже генетик Хендрік Поінар, один з авторів статті, що вийшла в журналі Proceedings of the National Academy of Science.
Прямобивневий слон. Реконструкція
Наприклад, детальний аналіз генома прямобивневого слона показав, що це був гібрид стародавнього африканського слона з шерстистим мамонтом і сучасним лісовим слоном. Також вони виявили свідоцтва схрещування колумбійського і шерстистого мамонта, незважаючи на їх різні ареали проживання.
Цікаво, що вчені не знайшли генетичних слідів схрещування у двох з трьох видів слонів, що залишилися: лісового і саванного. Це говорить про те, що останні 500 тисяч років вони проживали в майже повній ізоляції, не дивлячись на те, що знаходилися в сусідніх ареалах.
Лісовий слон
Саванний слон
Читайте також: Біологи відкрили ген регенерації. Чи почнуть людям відрощувати кінцівки
- Науковці постійно вивчають тварин не лише задля цікавості, а й в пошуках вирішення людських проблем. Так, печерні рибки можуть допомогти людям економити час на сні: сліпі тетри Astyanax mexicanus - рибки з печер Мексики і півдня США - сплять всього по дві години на добу, і при цьому можуть жити до 30 років. Вчені вивчають їх, щоб зрозуміти механізми сну в людей, і, можливо, змусити нас висипатися за меншу кількість годин.
- А за допомогою гризунів вчені хочуть обдурити смерть: Голі землекопи живуть незвично довго для ссавців свого розміру, майже не відчувають болю, стійкі до раку, а також здатні затримувати дихання на 18 хвилин, тож давно привертають увагу вчених, які працюють над загадкою старіння.
- Актуальне
- Важливе