live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Китай тестує розумні окуляри, які миттєво визначають злочинців

На контрольно-пропускному пункті на околиці Пекіна місцева поліція перевірятиме новий інструмент безпеки: розумні окуляри, які можуть миттєво фіксувати риси обличчя, реєстраційні знаки автомобілів, і зіставляти їх з базою даної підозрюваних у режимі реального часу

Про це повідомляє Reuters.

Окуляри, створені компанією LLVision, сканують особи пасажирів автомобілів і виводять слова «чорний список», коли вони збігаються з централізованим списком порушників. Як стверджують місцеві ЗМІ, зокрема, China Digital Times, тест обладнання, який збігається з проведенням щорічного засідання китайського парламенту в Пекіні, підкреслює прагнення лідерів Китаю по використанню технологій для підвищення безпеки в країні.

"Китайське керівництво колись відчувало тривогу з приводу розвитку інтернет-технологій і комунікаційних технологій", - зазначив Девід Бандурський, співзасновник проекту China Media і дослідник в області засобів масової інформації в Університеті Гонконгу. "Зараз вони бачить в них абсолютно необхідні інструменти соціального і політичного контролю".

Однак виконавчий директор LLVision Ву Фей заявив, що китайські громадяни не повинні турбуватися про проблеми конфіденційності, оскільки влада Китаю використовує обладнання для "шляхетних причин" - тільки для упіймання підозрюваних і осіб, які переховуються від правосуддя. "Ми довіряємо уряду", - додав він в інтерв'ю агентству Reuters.

Китай наразі робить акцент на використання технологій: штучний інтелект, розпізнавання облич і big data. Наприклад, в лютому стало відомо, що уряд країни планує привласнити рейтинг кожному громадянину республіки - до 2020 року в країні запрацює так звана "система соціального кредиту".

За його шкалою держава оцінить кар'єрні досягнення людей, їх освіту та рівень доходу; також на положення в рейтингу впливатиме поведінка користувачів в інтернеті. За допомогою цих даних влада має намір аналізувати поведінку кожного громадянина.

Читайте також: Всі говорять про штучний інтелект. Простими словами пояснимо, що це

новини партнерів

24 січня, 2019 четвер

23 січня, 2019 середа

24 січня, 2019 четвер

23 січня, 2019 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати