Знати, що зробить Бобік. Нейромережу навчили передбачати поведінку собак
Інженери з Вашингтонського університету і Інституту Аллена в області штучного інтелекту під керівництвом вченого Алі Фархаді розробили нейромережу, яка здатна передбачати поведінку собак за даними з відеокамер
Про це йдеться в роботі, опублікованій на сайті arXiv.org.
Розробники натренували алгоритм на 24 500 кадрах з діями собак від першої особи. За допомогою відероликів штучний інтелект "дивився" та аналізував манеру рухів собак, їх ходьби та інших дій. Після безлічі повторень алгоритм навчився пророкувати траєкторію руху собаки і її мету на п'ять кадрів вперед.
Нейромережа складається з трьох алгоритмів - один аналізує попередні дії собаки, припускаючи її подальші кроки. Другий займається плануванням рухів - аналізує найближчі один до одного кадри для фіксації місця розташування вихованця, третій - класифікує об'єкти і займається розпізнаванням безпечних для собаки зон.
Вчені зазначають, що подібна технологія набуде поширення ще не скоро.
Читайте також: Всі говорять про штучний інтелект. Простими словами пояснимо, що це
- Нагадаємо, Саудівська Аравія стала першою країною, яка під час саміту "Інвестиційна ініціатива майбутнього" в Ер-Ріяді надала підданство роботу.
- Фахівцями з японських університетів Тохоку і Хокайдо був розроблений робот, який може адаптуватися до фізичних каліцтв і показувати емоції болю.
- Штучний інтелект створив власну релігію: фізик Джанель Шейн за допомогою нейромережі вирішила перевірити, що буде, якщо поєднати декілька людських вірувань і звести їх у єдину систему
- Вчені завантажили "мозок" хробака в робота, і той самотужки взяв його під контроль: науковці створили біологічно достовірну модель нейронної мережі круглого черв'яка і завантажили в простого робота з Lego.
- Актуальне
- Важливе