Стартап надрукував частину серця для трансплантації
Команді медиків з чиказького стартапу BIOLIFE4D вдалося надрукувати матеріал, який утворює серцевий м'яз
Про це пише Popular Mechanics.
Як зазначають науковці, він поки що не здатний замінити повністю серце, однак може замінити його невелику пошкоджену ділянку. Вчені відзначають, що матеріал повністю біосумісний.
Трансплантація органів, особливо серця - дуже складна хірургічна завдання, яке щодня рятує сотні людських життів. При цьому деякі органи людський організм в результаті відкидає, тому біохіміки намагаються надрукувати органи з власних клітин пацієнта. Поки ця задача ще не вирішена, проте BIOLIFE4D вдалося хоча б частково наблизитися до цієї мети.
Уже найближчим часом пластирі з надрукованого з клітин матеріалу почнуть використовуватися для лікування серцевих захворювань. Надалі вчені планують створити повноцінне серце, надруковане на 3D-принтері.
Читайте також: Люди не стануть сильнішими і не будуть жити довше. Вчені пояснюють, чому наш вид досяг межі розвитку
- Раніше біологи з Університету Солка в Каліфорнії вживили в голову миші людські мозкові органели розміром з сочевицю.
- Фахівці Інституту Уайтхед (США) застосували технологію генного редагування CRISPR, щоб знайти і усунути найпоширеніші причини розумової відсталості у чоловіків - синдрому Мартіна - Белл.
- Вченим вперше вдалося повернути розвиток хвороби Альцгеймера в зворотньому напрямку. Група вчених з клініки Клівленда при Дослідницькому інституті Лернера (США) виявила, що поступове зниження концентрації певного ферменту здатне запобігти утворенню амілоїдних бляшок при хворобі Альцгеймера
- Дослідники виявили, що роль спадковості в ранньому розвитку інтелекту часто перебільшують, а на формування IQ значно більше впливають середовище й освіта на початку життя
- Актуальне
- Важливе