Мозок художників менш сприйнятливий до грошових стимулів, - дослідження
Команда вчених-нейробіологів з Медичного центру університету в Геттінгені вирішила з'ясувати, чи є відмінності в тому, як на грошовий стимул реагують люди, які заробляють на життя творчістю, і представники нетворчих професій
Про це пише Artnet.
У дослідженні брала участь невелика вибірка - 24 людини, яких розділили на дві групи. В першу входили художники, фотографи, музиканти і скульптори, в другу - стоматологи, інженери, бізнес-адміністратори і страхові агенти. Ніхто з другої групи на питання "Чи вважаєте ви себе креативною людиною?" не відповів ствердно.
Кожному з випробовуваних видали окуляри і показували квадрати різних кольорів - учасникам дослідження було потрібно лише обирати будь-який. Якщо хтось вибирав зелений, йому повідомляли про грошову премію в розмірі до 30 євро, за інші кольори винагорода не передбачалася.
Протягом усього експерименту вчені за допомогою спеціального обладнання стежили за активністю різних частин мозку випробовуваних.
З'ясувалося, що у представників нетворчих професій новина про отримання нагороди викликала підвищену активність в одній з ділянок мозку, тоді як у художників - набагато більш слабку. "Наші результати демонструють, що у художників є особливі властивості. Ці люди реагують на винагороду слабкіше, ніж інші", - відзначають вчені.
Читайте також: Люди не стануть сильнішими і не будуть жити довше. Вчені пояснюють, чому наш вид досяг межі розвитку
- Раніше біологи з Університету Солка в Каліфорнії вживили в голову миші людські мозкові органели розміром з сочевицю.
- Фахівці Інституту Уайтхед (США) застосували технологію генного редагування CRISPR, щоб знайти і усунути найпоширеніші причини розумової відсталості у чоловіків - синдрому Мартіна - Белл.
- Вченим вперше вдалося повернути розвиток хвороби Альцгеймера в зворотньому напрямку. Група вчених з клініки Клівленда при Дослідницькому інституті Лернера (США) виявила, що поступове зниження концентрації певного ферменту здатне запобігти утворенню амілоїдних бляшок при хворобі Альцгеймера
- Дослідники виявили, що роль спадковості в ранньому розвитку інтелекту часто перебільшують, а на формування IQ значно більше впливають середовище й освіта на початку життя
- Актуальне
- Важливе