live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Мозок художників менш сприйнятливий до грошових стимулів, - дослідження

Команда вчених-нейробіологів з Медичного центру університету в Геттінгені вирішила з'ясувати, чи є відмінності в тому, як на грошовий стимул реагують люди, які заробляють на життя творчістю, і представники нетворчих професій

Про це пише Artnet.

У дослідженні брала участь невелика вибірка - 24 людини, яких розділили на дві групи. В першу входили художники, фотографи, музиканти і скульптори, в другу - стоматологи, інженери, бізнес-адміністратори і страхові агенти. Ніхто з другої групи на питання "Чи вважаєте ви себе креативною людиною?" не відповів ствердно.

Кожному з випробовуваних видали окуляри і показували квадрати різних кольорів - учасникам дослідження було потрібно лише обирати будь-який. Якщо хтось вибирав зелений, йому повідомляли про грошову премію в розмірі до 30 євро, за інші кольори винагорода не передбачалася.

Протягом усього експерименту вчені за допомогою спеціального обладнання стежили за активністю різних частин мозку випробовуваних.

З'ясувалося, що у представників нетворчих професій новина про отримання нагороди викликала підвищену активність в одній з ділянок мозку, тоді як у художників - набагато більш слабку. "Наші результати демонструють, що у художників є особливі властивості. Ці люди реагують на винагороду слабкіше, ніж інші", - відзначають вчені.

Читайте також: Люди не стануть сильнішими і не будуть жити довше. Вчені пояснюють, чому наш вид досяг межі розвитку

новини партнерів

‡агрузка...

14 жовтня, 2019 понеділок

13 жовтня, 2019 неділя

14 жовтня, 2019 понеділок

13 жовтня, 2019 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати