live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Мозок художників менш сприйнятливий до грошових стимулів, - дослідження

Команда вчених-нейробіологів з Медичного центру університету в Геттінгені вирішила з'ясувати, чи є відмінності в тому, як на грошовий стимул реагують люди, які заробляють на життя творчістю, і представники нетворчих професій

Про це пише Artnet.

У дослідженні брала участь невелика вибірка - 24 людини, яких розділили на дві групи. В першу входили художники, фотографи, музиканти і скульптори, в другу - стоматологи, інженери, бізнес-адміністратори і страхові агенти. Ніхто з другої групи на питання "Чи вважаєте ви себе креативною людиною?" не відповів ствердно.

Кожному з випробовуваних видали окуляри і показували квадрати різних кольорів - учасникам дослідження було потрібно лише обирати будь-який. Якщо хтось вибирав зелений, йому повідомляли про грошову премію в розмірі до 30 євро, за інші кольори винагорода не передбачалася.

Протягом усього експерименту вчені за допомогою спеціального обладнання стежили за активністю різних частин мозку випробовуваних.

З'ясувалося, що у представників нетворчих професій новина про отримання нагороди викликала підвищену активність в одній з ділянок мозку, тоді як у художників - набагато більш слабку. "Наші результати демонструють, що у художників є особливі властивості. Ці люди реагують на винагороду слабкіше, ніж інші", - відзначають вчені.

Читайте також: Люди не стануть сильнішими і не будуть жити довше. Вчені пояснюють, чому наш вид досяг межі розвитку

новини партнерів

28 травня, 2020 четвер

28 травня, 2020 четвер

27 травня, 2020 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати