live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Вчені створили першу тривимірну карту Плутона

Модель склеєна з знімків орбітального дрона, який завершив місію з дослідження планети в 2015 році

Фрагмент карт з описом опубліковані в журналі Icarus.

Три роки тому зонд New Horizons пролетів в 13 тисячах кілометрів від Плутона, зробивши кілька тисяч фотографій поверхні Плутона та його супутника Харона. У минулому році НАСА опублікувала перші пласкі знімки поверхні небесного тіла, а тепер вченим вдалося зібрати із зображень тривимірну модель рельєфу планети.

Під час вивчення зображень дослідники виявили в регіоні Томбо, так званому "серці Плутона", величезну впадину. У центрі її глибина становить близько 1,5 км, а ближче до країв досягає 3,5 км.

Поруч з "серцем" розташований гірський масив Тенцінг, висота піків в якому досягає 6 тис км - трохи більше, ніж у Ельбрусу або Кіліманджаро. Гори цілком складаються з водяного льоду, а не м'якого азотного або вуглеводневого, як вважалося раніше.

Алан Стерн, керівник програми "Нові горизонти", розповів засобам масової інформації, що на зонді діяли дві камери: чорно-біла камера "RALPH" і кольорова камера "MVIC". Наявність двох фотокамер на апараті була необхідною, щоб при накладенні знімків можна було відтворити тривимірне зображення об'єкта і використовувати отримані дані для опису поверхні Плутона і Харона.

"Рельєф тієї частини Плутона, яку нам вдалося вивчити під час прольоту зонда, дійсно вражає уяву. Я з нетерпінням очікую того часу, коли ми відправимо орбітальний зонд до цієї планети і отримаємо дійсно повну карту її поверхні ", - каже Алан Стерн.

Тривимірну карту Плутона вже можна побачити на сайті  Планетарної бази даних національного космічного агентства. Для перегляду та скачування карти необхідно тільки зареєструватися.

Алан Стерн сподівається, що зонд "Нові горизонти" буде знову запущений на орбіту Плутона найближчим часом, щоб астрономи змогли продовжити вивчення Плутона і його супутника.

Читайте також: Знайти 20 тисяч екзопланет за 2 роки. Все, що варто знати про новий телескоп від NASA

  • Незвичайний нахил Урана, який відрізняє його орбіту від інших в Сонячній системі може бути пов'язаний із зіткненням з величезною крижаною протопланетою, вдвічі важчою за Землю.
  • Вперше отримали фото новонародженої планети: Європейські астрономи вперше в історії сфотографували планету на етапі формування в протопланетному диску, що оточує молоду зірку
  • Вчені стверджують, що знайшли докази існування водяних гейзерів на найменшому з чотирьох найбільших супутників Юпітера, які називаються галілеєвими - Європі.
  • Дізнайтесь, як це - летіти крізь Туманність Оріона. Астрономи і фахівці з візуалізації NASA скомбінували дані з космічних телескопів Hubble і Spitzer (видимий і інфрачервоний діапазони) і створили відео такого польоту.

новини партнерів

15 січня, 2019 вівторок

15 січня, 2019 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати