У Юпітера знайшли 12 нових супутників
Астрономи з університету Карнегі відкрили 12 нових супутників газового гіганта Юпітера
Дослідження опубліковане на сайті інституту.
Таким чином, загальне число відомих небесних тіл всередині хмари найбільшої планети Сонячної системи зросла до 79.
Команда науковців під керівництвом Скотта С. Шеппарда з Карнегі вперше помітила супутники навесні 2017 року, коли вони шукали дуже віддалені об'єкти Сонячної системи в рамках "полювання" за ймовірно існуючою масивною планетою далеко за межами Плутона, яку часто називають "дев'ятою планетою".
На присутність великого небесного тіла вказує незвичайна поведінка об'єктів у далеких контурах Сонячної системи, які рухаються так, як якщо б на них чинився потужний гравітаційний вплив.
"Юпітер просто виявився в тому полі зору, де ми шукали надзвичайно віддалені об'єкти Сонячної системи, тому ми змогли виявити нові супутники навколо Юпітера і в той же час шукали планети на краю нашої Сонячної системи" , - сказав Шеппард.
Гарет Вільямс з Центру малих планет Міжнародного астрономічного союзу використав спостереження команди для розрахунку орбіт нововиявлених супутників.
"Потрібно декілька спостережень, щоб підтвердити, що об'єкт фактично обертається навколо Юпітера", - сказав Вільямс. "Отже, весь процес зайняв рік".
Всі відкриті супутники мають малий розмір і виявлені навесні 2017 року за допомогою в 4-метрового телескопа імені Віктора Бланко в Чилі.
Дев'ять супутників відносяться до зовнішньої групи супутників Юпітера, і роблять оборот навколо планети по ретроградній орбіті приблизно за два роки. Два інших знаходяться на меншій відстані від небесного тіла і обертаються з ним в одному напрямку. Один із супутників отримав ім'я "Валетудо" - його діаметр становить менше одного кілометра, об'єкт є найменшим з відомих супутників Юпітера.
Існує високий ризик того, що Valetudo зіткнеться з іншим небесним тілом і припинить своє існування. Шеппард порівнює цей супутник з машиною, яка їде по зустрічній смузі.
"Це просто показує, наскільки хаотична була наша Сонячна система в минулому. Ці зовнішні супутники Юпітера - це залишки хаосу. Причина, по якій ці об'єкти тільки зараз відкриваються, полягає в тому, що за останні десять років технологія телескопів різко покращилася", - сказав Шеппард.
Читайте також: Знайти 20 тисяч екзопланет за 2 роки. Все, що варто знати про новий телескоп від NASA
- Незвичайний нахил Урана, який відрізняє його орбіту від інших у Сонячній системі, може бути пов'язаний із зіткненням з величезною крижаною протопланетою, вдвічі важчою за Землю.
- Вперше отримали фото новонародженої планети: європейські астрономи вперше в історії сфотографували планету на етапі формування в протопланетному диску, що оточує молоду зірку
- Вчені стверджують, що знайшли докази існування водяних гейзерів на найменшому з чотирьох найбільших супутників Юпітера, які називаються галілеєвими, Європі.
- Дізнайтесь, як це - летіти крізь Туманність Оріона. Астрономи і фахівці з візуалізації NASA скомбінували дані з космічних телескопів Hubble і Spitzer (видимий і інфрачервоний діапазони) і створили відео такого польоту.
- Актуальне
- Важливе