live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

4 млрд років тому на Місяці могло існувати життя, - вчені

Астробіологи опублікували дослідження, в якому йдеться, що за останні 4 млрд років два рази на Місяці були умови, що дозволяють підтримувати існування простих форм життя

Дослідження опубліковане в журналі "Астробіологія", коротко про нього розповідає ScienceAlert.

Дірк Шульц-Макух з Університету штату Вашингтон і Йен Кроуфорд з Лондонського університету впевнені - незабаром після утворення Місяця і потім під час піку вулканічної активності на ньому – а це приблизно 4 і 3,5 млрд років тому відповідно, на супутнику Землі могли існувати умови для зародження життя.

Коли ми шукаємо ознаки життя на інших планетах і місяцях, підказки, які можуть вказувати на сприятливий для життя клімат, включають в себе рідку воду, атмосферу, яка допоможе зберегти воду на поверхні, магнітне поле, що забезпечує захист від сонячної і космічної радіації , і органічні сполуки, які можуть становити життєві будівельні блоки.

За розрахунками дослідників, тоді коли на Місяці відбувалися викиди сильно нагрітих летючих газів і водяної пари, вони могли призвести до утворення кратерів з рідкою водою і формування щільної атмосфери. Такі умови могли зберігатися протягом мільйонів років.

 "Якби рідка вода і значна атмосфера були присутні на молодому Місяці протягом тривалих періодів часу, ми думаємо, що місячна поверхня була б, принаймні, тимчасово придатною для життя", - сказав Дірк Шульц-Макух.

Але ані астронавти ні апарати ніколи не знаходили ніяких свідчень життя на Місяці, і навіть якщо на супутнику нашої планети колись існував органічний матеріал, ми не знаємо, чи збереглися сліди.

Роботи Шульц-Макуха і Кроуфорда засновані на результатах нещодавніх космічних місій і аналізі зразків місячних порід і грунту, які показують, що Місяць не такий сухий, як вважалося раніше – на ньому були виявлені поклади льоду.

Читайте такожЗнайти 20 тисяч екзопланет за 2 роки. Все, що варто знати про новий телескоп від NASA

  • Незвичайний нахил Урана, який відрізняє його орбіту від інших у Сонячній системі, може бути пов'язаний із зіткненням з величезною крижаною протопланетою, вдвічі важчою за Землю.
  • Вперше отримали фото новонародженої планети: європейські астрономи вперше в історії сфотографували планету на етапі формування в протопланетному диску, що оточує молоду зірку
  • Вчені стверджують, що знайшли докази існування водяних гейзерів на найменшому з чотирьох найбільших супутників Юпітера, які називаються галілеєвими, Європі.
  • Дізнайтесь, як це - летіти крізь Туманність Оріона. Астрономи і фахівці з візуалізації NASA скомбінували дані з космічних телескопів Hubble і Spitzer (видимий і інфрачервоний діапазони) і створили відео такого польоту.

новини партнерів

23 жовтня, 2018 вівторок

22 жовтня, 2018 понеділок

23 жовтня, 2018 вівторок

22 жовтня, 2018 понеділок

21 жовтня, 2018 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати