live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

4 млрд років тому на Місяці могло існувати життя, - вчені

Астробіологи опублікували дослідження, в якому йдеться, що за останні 4 млрд років два рази на Місяці були умови, що дозволяють підтримувати існування простих форм життя

Дослідження опубліковане в журналі "Астробіологія", коротко про нього розповідає ScienceAlert.

Дірк Шульц-Макух з Університету штату Вашингтон і Йен Кроуфорд з Лондонського університету впевнені - незабаром після утворення Місяця і потім під час піку вулканічної активності на ньому – а це приблизно 4 і 3,5 млрд років тому відповідно, на супутнику Землі могли існувати умови для зародження життя.

Коли ми шукаємо ознаки життя на інших планетах і місяцях, підказки, які можуть вказувати на сприятливий для життя клімат, включають в себе рідку воду, атмосферу, яка допоможе зберегти воду на поверхні, магнітне поле, що забезпечує захист від сонячної і космічної радіації , і органічні сполуки, які можуть становити життєві будівельні блоки.

За розрахунками дослідників, тоді коли на Місяці відбувалися викиди сильно нагрітих летючих газів і водяної пари, вони могли призвести до утворення кратерів з рідкою водою і формування щільної атмосфери. Такі умови могли зберігатися протягом мільйонів років.

 "Якби рідка вода і значна атмосфера були присутні на молодому Місяці протягом тривалих періодів часу, ми думаємо, що місячна поверхня була б, принаймні, тимчасово придатною для життя", - сказав Дірк Шульц-Макух.

Але ані астронавти ні апарати ніколи не знаходили ніяких свідчень життя на Місяці, і навіть якщо на супутнику нашої планети колись існував органічний матеріал, ми не знаємо, чи збереглися сліди.

Роботи Шульц-Макуха і Кроуфорда засновані на результатах нещодавніх космічних місій і аналізі зразків місячних порід і грунту, які показують, що Місяць не такий сухий, як вважалося раніше – на ньому були виявлені поклади льоду.

Читайте такожЗнайти 20 тисяч екзопланет за 2 роки. Все, що варто знати про новий телескоп від NASA

  • Незвичайний нахил Урана, який відрізняє його орбіту від інших у Сонячній системі, може бути пов'язаний із зіткненням з величезною крижаною протопланетою, вдвічі важчою за Землю.
  • Вперше отримали фото новонародженої планети: європейські астрономи вперше в історії сфотографували планету на етапі формування в протопланетному диску, що оточує молоду зірку
  • Вчені стверджують, що знайшли докази існування водяних гейзерів на найменшому з чотирьох найбільших супутників Юпітера, які називаються галілеєвими, Європі.
  • Дізнайтесь, як це - летіти крізь Туманність Оріона. Астрономи і фахівці з візуалізації NASA скомбінували дані з космічних телескопів Hubble і Spitzer (видимий і інфрачервоний діапазони) і створили відео такого польоту.

новини партнерів

16 лютого, 2020 неділя

16 лютого, 2020 неділя

15 лютого, 2020 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати