live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Туманність Андромеди проковтнула "сестру" Чумацького Шляху

Приблизно 2 млрд років тому близька до Чумацького Шляху Туманність Андромеди поглинула велику сусідню галактику

До такого висновку прийшли вчені з Мічиганського університету, проаналізувавши походження її супутників і сплеск зореутворення, який припав на цей час. Дослідження опубліковане в журналі Nature Astronomy.

Один з головних механізмів зростання галактик - злиття і поглинання сусідніх скупчень зірок і планет. Під час цього процесу виникають газові хмари, завдяки яким швидкість зореутворення значно зростає.

"Астрономи вивчають місцеву групу галактик (в неї ходять Чумацький Шлях, Андромеда і їх сусіди) вже дуже давно. Для нас виявилося повною несподіванкою новина про те, що у Чумацького Шляху була сестра-близнюк. Ми навіть не здогадувалися про її існування", - коментує Ерік Белл, співавтор наукової статті, опублікованій в журналі Nature Astronomy, де описується це відкриття.

Це дозволяє якщо не вирішити, то хоча б запропонувати рішення для ще однієї цікавої загадки. Поруч з галактикою Андромеди знаходиться більш компактна галактика-сателіт M32. Вона була відкрита в 1749 році французьким астрономом Ле Жантіль. Довгий час вчені не могли зрозуміти, звідки міг з'явитися цей супутник Андромеди, а нині припускають, що щільна компактна галактика M32 насправді є залишками галактики M32p - сестри Чумацького Шляху.

Вчені проаналізували процес походження зоряного гало M31 на основі двох масштабних моделей. В результаті вчені прийшли до висновку, що близько 5 млрд років назад M31 поглинула галактику M32p, маса якої становить 2,5 × 1010 мас Сонця. В результаті цього процесу сформувалася п'ята частина зірок в Туманності Андромеди, підрахували вчені.

"M32 - дуже дивна галактика. Вона виглядає як звичайна стара компактна еліптична галактика, однак при більш ретельному дослідженні виявляється, що в ній міститься безліч молодих зірок. Це одна з найбільш компактних галактик в доступній для огляду Всесвіті. Інший як вона просто немає", - додає Белл.

Читайте також: Знайти 20 тисяч екзопланет за 2 роки. Все, що варто знати про новий телескоп від NASA

  • Незвичайний нахил Урана, який відрізняє його орбіту від інших у Сонячній системі, може бути пов'язаний із зіткненням з величезною крижаною протопланетою, вдвічі важчою за Землю.
  • Вперше отримали фото новонародженої планети: європейські астрономи вперше в історії сфотографували планету на етапі формування в протопланетному диску, що оточує молоду зірку
  • Вчені стверджують, що знайшли докази існування водяних гейзерів на найменшому з чотирьох найбільших супутників Юпітера, які називаються галілеєвими, Європі.
  • Дізнайтесь, як це - летіти крізь Туманність Оріона. Астрономи і фахівці з візуалізації NASA скомбінували дані з космічних телескопів Hubble і Spitzer (видимий і інфрачервоний діапазони) і створили відео такого польоту.

 

новини партнерів

21 жовтня, 2018 неділя

20 жовтня, 2018 субота

21 жовтня, 2018 неділя

20 жовтня, 2018 субота

19 жовтня, 2018 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати