//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Вчені знайшли джерело пилу на Марсі

Астрономи з Університету Джона Хопкінса знайшли джерело марсіанського пилу: ним виявилося величезне вулканічне родовище в центрі планети під назвою MFF

Про дослідження пише EurekAlert!.

Марсіанський пил дуже ускладнює дослідження планети: дрібні порошкоподібні речовини можуть потрапити в дорогі інструменти і сонячні батареї, необхідні для живлення обладнання.

На Землі пил відділяється від м'яких скельних утворень силами природи, включаючи вітер, воду, льодовики, вулкани і метеоритні удари. Однак понад 4 мільярди років потоків води і руху льодовиків, ймовірно, зробили невеликий внесок в глобальний пиловий резервуар на Марсі.

Досі вчені не могли визначити джерело виникнення пилу. Попередні дослідження вказували на відсутність сейсмічної активності на червоній планеті, а частки в метеоритних кратерах на Марсі в кілька разів перевищували кількість пилу, який покриває поверхню планети шаром завтовшки від 2 до 20 см.

Астрономи під керівництвом Кевіна Льюїса проаналізували хімічний склад пилу, взятий на аналіз марсоходами в різних частинах планети, і прийшли до висновку, що в частинках міститься однаковий вміст сірки і хлору.

Завдяки даним з міжпланетної дослідницької станції "Марс Одіссей" вчені виявили такий же вміст сірки і хлору в пилюці, що покриває величезний масив поверхні Марса, названий областю MFF. Раніше область представляла собою піднесення, яке в останні 4 млрд років руйнувалося по дією вітру.

"Марс не містив би стільки пилу, якби не це одне величезне родовище, яке поступово руйнується з часом і забруднює планету", - сказав співавтор Кевін Льюїс з Університету Джона Хопкінса.

Вчені також встановили вплив пилу на марсіанський клімат. Частинки поглинають сонячні промені, що призводить до великої різниці температур на поверхні планети і в верхніх шарах атмосфери. Такий дисбаланс призводить до виникнення сильних вітрів, які розносять пил по Марсу.

Читайте також: Знайти 20 тисяч екзопланет за 2 роки. Все, що варто знати про новий телескоп від NASA

  • Незвичайний нахил Урана, який відрізняє його орбіту від інших у Сонячній системі, може бути пов'язаний із зіткненням з величезною крижаною протопланетою, вдвічі важчою за Землю.
  • Вперше отримали фото новонародженої планети: європейські астрономи вперше в історії сфотографували планету на етапі формування в протопланетному диску, що оточує молоду зірку
  • Вчені стверджують, що знайшли докази існування водяних гейзерів на найменшому з чотирьох найбільших супутників Юпітера, які називаються галілеєвими, Європі.
  • Дізнайтесь, як це - летіти крізь Туманність Оріона. Астрономи і фахівці з візуалізації NASA скомбінували дані з космічних телескопів Hubble і Spitzer (видимий і інфрачервоний діапазони) і створили відео такого польоту.

новини партнерів

‡агрузка...

22 квітня, 2019 понеділок

22 квітня, 2019 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати