Вчені виявили гігантську чорну діру в карликовій галактиці
Астрономи знайшли надмасивну чорну діру в галактиці Fornax UCD3
Як йдеться в матеріалі журналу Monthly Notices of the Royal Astronomical Society, цей тип галактик відноситься до типу ультракомпактних карликів, вкрай рідкісних об'єктів у Всесвіті.
Перші ультракомпактні галактики-карлики астрономи виявили в 1990-і роки. Діаметр таких галактик - не більш 300 світлових років, тоді як розмір Чумацького шляху - 160 000 світлових років.
Виявилося, що в центрі таких галактик можуть знаходитися величезні чорні діри. При цьому в разі, коли чорна діра займає центральне місце в стандартній галактиці, її процентне співвідношення від маси не перевищує 0,3%.
У випадку з галактиками-карликами все може бути зовсім інакше. Ймовірно, маса чорної діри може досягати до 3,5 млн сонячних, - тобто до 5% від загальної маси карликової галактики.
Читайте також: Знайти 20 тисяч екзопланет за 2 роки. Все, що варто знати про новий телескоп від NASA
- Незвичайний нахил Урана, який відрізняє його орбіту від інших у Сонячній системі, може бути пов'язаний із зіткненням з величезною крижаною протопланетою, вдвічі важчою за Землю.
- Вперше отримали фото новонародженої планети: європейські астрономи вперше в історії сфотографували планету на етапі формування в протопланетному диску, що оточує молоду зірку
- Вчені стверджують, що знайшли докази існування водяних гейзерів на найменшому з чотирьох найбільших супутників Юпітера, які називаються галілеєвими, Європі.
- Дізнайтесь, як це - летіти крізь Туманність Оріона. Астрономи і фахівці з візуалізації NASA скомбінували дані з космічних телескопів Hubble і Spitzer (видимий і інфрачервоний діапазони) і створили відео такого польоту.
- Актуальне
- Важливе