Вчені показали, як створюються кільцеподібні галактики
Вчені намагалися візуалізувати, як відбулося створення кільцеподібних галактик, створивши новий композитний знімок галактики AM 0644-741 (AM 0644)
Для цього вони використали рентгенівський спектр телескопа "Чандра" і видимий спектр з "Хаббла", пише Science Alert.
Приблизно в 300 мільйонів світлових років від нас розташовується AM 0644-741 або кільце Ліндсей-Шаплі - це об'єкт, який називають кільцевою галактикою з темною областю в центрі.
Вчені вважають, що AM 0644-741 - подвійна система з чорними дірами зоряної маси до 20 сонячних або нейтронними зірками.
Відповідно до теорії, кільце з чорних дір або нейронних зірок могло з'явиться в результаті зіткнення однієї галактики з іншою - одна з них спровокувала брижі в інший - швидше за все в AM 0644, в результаті брижі активували розширення кільця газу в другій галактиці - це спричинило створення нових зірок .
При цьому найбільш великі з таких об'єктів живуть лише мільйони років - газ, з якого створюються зірки, вичерпується, тому зірки розриваються надновими, залишаючи після себе або чорні діри масою до двадцяти сонячних, або нейтронні зірки з масами близькими до нашого Сонця.
Незважаючи на це, поки астрофізики продовжать вивчати AM 0644-741 для виявлення нових даних про формування галактик.
Читайте також: Знайти 20 тисяч екзопланет за 2 роки. Все, що варто знати про новий телескоп від NASA
- Незвичайний нахил Урана, який відрізняє його орбіту від інших у Сонячній системі, може бути пов'язаний із зіткненням з величезною крижаною протопланетою, вдвічі важчою за Землю.
- Вперше отримали фото новонародженої планети: європейські астрономи вперше в історії сфотографували планету на етапі формування в протопланетному диску, що оточує молоду зірку
- Вчені стверджують, що знайшли докази існування водяних гейзерів на найменшому з чотирьох найбільших супутників Юпітера, які називаються галілеєвими, Європі.
- Дізнайтесь, як це - летіти крізь Туманність Оріона. Астрономи і фахівці з візуалізації NASA скомбінували дані з космічних телескопів Hubble і Spitzer (видимий і інфрачервоний діапазони) і створили відео такого польоту.
- Актуальне
- Важливе