У древніх метеликів були щелепи, - вчені
В горах на півночі Німеччини археологи відкопали рештки древніх метеликів. Судячи із знахідок, у них були щелепи
Про це йдеться у матеріалі Science Advances.
Нещодавно археологам вдалося виявити в скелях на півночі Німеччини копалини луски, що покривали крила, тіла і лапки древніх метеликів, на яких вдалося розгледіти візерунок у формі "ялинки". Це відкриття свідчить про те, що у предків сучасних метеликів були щелепи.
Більшість родин метеликів з твердими лусочками володіє мандибулами, так що наявність щелеп у древніх комах є цілком закономірною. Дослідження інших лусок - порожнистих і з виїмками, говорить про те, що у цих комах також був ротовий хоботок.
На користь цього свідчать також сліди пилкових зерен і фітопланктону, вік яких складає приблизно 200 мільйонів років. Це дивно, бо квіткові рослини з'явилися в цій області значно пізніше - від 160 до 140 мільйонів років тому. Ймовірно, хоботок допомагав зберігати вологу, що дуже важливо в умовах посушливого клімату: з його допомогою метелик збирав краплевидні виділення з рослин.
- Нагадаємо, українсько-польська команда археологів виявила кістки молодої жінки, поховані 4500 років тому. Знахідка унікальна, адже скелет хтось ретельно прикрасив чорними візерунками, перш ніж поховати останки.
- Раніше науковці з'ясували, які продукти містив останній обід "снігової" людини, яка мешкала у Альпах близько 5,5 тис. років тому.
- Нагадаємо, у Греції знайшли найдавнішу глиняну плитку з віршами "Одіссеї" Гомера.
- У єгипетському пустельному некрополі Саккари виявили невідомий раніше поховальний комплекс, де "виготовляли мумії".
- Актуальне
- Важливе