live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Японія дозволить редагувати геном людських ембріонів

Експертна комісія при Міністерстві охорони здоров'я і науки Японії випустила правила з проведення експериментів по редагуванню людських ембріонів у лабораторії

Про це пише Nature.

Законодавство Японії прямо не забороняє редагувати людський геном, але досі влада не публікували конкретних рекомендацій з цього приводу. 

Це важливий крок: багато країн забороняють подібні технології, дозволяючи лише займатися генним редагуванням в нерепродуктивних дорослих клітинах. 

За словами біоетика з Університету Хоккайдо в Саппоро Тецуя Ісіі, раніше уряд максимально нейтрально ставився до цієї області біології, але зараз, по суті, легалізував втручання в геном людини.. Крім того, правило про заборону розмноження генетично модифікованих людей не є юридично обов'язковим.

Маніпулювання ДНК у ембріонів дозволить вченим розуміти, як відбувається ранній розвиток людини. У довгостроковій перспективі технологія зміни геному дозволить уникнути генетичних мутацій, які викликають серйозні захворювання.

Читайте також: Вчені вперше "вирізали" ген смертельної хвороби. Чому це стало сенсацією

На сьогоднішній день в світі було проведено вісім великих досліджень по редагуванню генів людини. Більшість з них проведено в Китаї і США, де використання цієї технології не порушує ніяких законів, однак може відбутися тільки при приватному фінансуванні. Ще кілька пройшли в Великобританії - компанії, які хочуть займатися цим, зобов'язані отримати дозвіл від спеціальної комісії.

  • Науковці вивчають тварин в пошуках вирішення людських проблем. Так, печерні рибки можуть допомогти людям економити час на сні: сліпі тетри Astyanax mexicanus - рибки з печер Мексики і півдня США - сплять всього по дві години на добу, і при цьому можуть жити до 30 років. Вчені вивчають їх, щоб зрозуміти механізми сну в людей, і, можливо, змусити нас висипатися за меншу кількість годин.
  • А за допомогою гризунів вчені хочуть обдурити смерть: Голі землекопи живуть незвично довго для ссавців свого розміру, майже не відчувають болю, стійкі до раку, а також здатні затримувати дихання на 18 хвилин, тож давно привертають увагу вчених, які працюють над загадкою старіння.

новини партнерів

29 жовтня, 2020 четвер

29 жовтня, 2020 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати