Японія дозволить редагувати геном людських ембріонів
Експертна комісія при Міністерстві охорони здоров'я і науки Японії випустила правила з проведення експериментів по редагуванню людських ембріонів у лабораторії
Про це пише Nature.
Законодавство Японії прямо не забороняє редагувати людський геном, але досі влада не публікували конкретних рекомендацій з цього приводу.
Це важливий крок: багато країн забороняють подібні технології, дозволяючи лише займатися генним редагуванням в нерепродуктивних дорослих клітинах.
За словами біоетика з Університету Хоккайдо в Саппоро Тецуя Ісіі, раніше уряд максимально нейтрально ставився до цієї області біології, але зараз, по суті, легалізував втручання в геном людини.. Крім того, правило про заборону розмноження генетично модифікованих людей не є юридично обов'язковим.
Маніпулювання ДНК у ембріонів дозволить вченим розуміти, як відбувається ранній розвиток людини. У довгостроковій перспективі технологія зміни геному дозволить уникнути генетичних мутацій, які викликають серйозні захворювання.
Читайте також: Вчені вперше "вирізали" ген смертельної хвороби. Чому це стало сенсацією
На сьогоднішній день в світі було проведено вісім великих досліджень по редагуванню генів людини. Більшість з них проведено в Китаї і США, де використання цієї технології не порушує ніяких законів, однак може відбутися тільки при приватному фінансуванні. Ще кілька пройшли в Великобританії - компанії, які хочуть займатися цим, зобов'язані отримати дозвіл від спеціальної комісії.
- Науковці вивчають тварин в пошуках вирішення людських проблем. Так, печерні рибки можуть допомогти людям економити час на сні: сліпі тетри Astyanax mexicanus - рибки з печер Мексики і півдня США - сплять всього по дві години на добу, і при цьому можуть жити до 30 років. Вчені вивчають їх, щоб зрозуміти механізми сну в людей, і, можливо, змусити нас висипатися за меншу кількість годин.
- А за допомогою гризунів вчені хочуть обдурити смерть: Голі землекопи живуть незвично довго для ссавців свого розміру, майже не відчувають болю, стійкі до раку, а також здатні затримувати дихання на 18 хвилин, тож давно привертають увагу вчених, які працюють над загадкою старіння.
- Актуальне
- Важливе