Держдеп: США мають інструменти протидії “Північному потоку-2”
Газопровід “Північний потік-2” шкодить безпеці Європи, й Вашингтон має інструмети протидії цьому проекту
Про це, перебуваючи з візитом у Варшаві, заявив заступник держсекретаря США Джон Салліван, інформує РАР.
“Ми чітко представили нашу позицію нашим союзникам з НАТО і європейським партнерам. Ми вважаємо, що це дуже погана ідея як з огляду на безпеку і диверсифікацію джерел енергії”, – заявив Салліван.
Читайте також: Холодний Північний потік-2: ризики для України та Європи
За його словами, на подальші кроки Вашингтона у цьому напрямку потрібно ще почекати, але європейські партнери знають, які інструменти має США для протидії “Північному потоку-2”.
“Я ще не готовий озвучувати щось у цьому питанні від американського уряду. Можу лише повторити рішучу і послідовну позицію, яка вказує, що “Північний потік-2” є дуже поганим проектом для Європи”, – констатував заступник держсекретаря США.
Американський дипломат повідомив, що Вашингтон підтримує альтернативу для Польщі – будівництво газопроводу Baltic Pipe з шельфу Норвезького моря до РП, який планують ввести в експлуатацію наприкінці 2022 року.
Крім Польщі, Салліван під час європейського турне відвідав також Словаччину, Австрію, Болгарію, Боснію і Герцеговину та Македонію.
- Нагадаємо, Німеччина дозволила будувати 55 км російського "Північного потоку-2" у своїх територіальних водах. Канцлер Ангела Меркель вважає, що будівництво газопроводу "Північний потік-2" з Росії до Німеччини не загрожує енергетичній безпеці Європи.
- В ЄС схвалили зміни в законодавстві, які дозволять контролювати газопровід в обхід України. Данія ухвалила закон, який може завадити будівництву "Північного потоку-2". Польща планує побудувати власний газопровід до Данії по дну Балтійського моря. Комітет Європарламенту з енергетики підтримав "газові" зміни, що завадять будівництву "Північного потоку-2". В Єврокомісії заявили, що не підтримають "Північний потік-2".
- США виступають проти "Північного потоку-2" і припускають запровадження санкцій, а також пропонують Європі газ замість російського.
- Німеччина дозволила будівництво 30 км російського газогону "Північний потік-2" у своїй виключній економічній зоні. Фінляндія дозволила Росії будувати "Північний потік-2". Австрійський канцлер підтримав будівництво "Північного потоку -2".
- Ангела Меркель наголосила на необхідності збереження ролі України як транзитера російського газу до Європи.
- Польща заявила, що не припинить блокувати будівництво "Північного потоку-2". США попередили про "багато засобів" зупинити "Північний потік-2".
- Міністр економіки Німеччини заявив, що ФРН не відмовиться від Північного потоку-2 навіть попри агресію РФ на морі.
- Актуальне
- Важливе