Рада ухвалила закон про перейменування УПЦ (МП)
Верховна Рада ухвалила законопроект №5309 щодо назви релігійних організацій, керівний центр яких перебуває на території держави-агресора
Про це повідомляє Еспресо.TV.
Законопроект підтримали 240 нардепів.
"Релігійна організація (об'єднання), яка безпосередньо або як складова частина іншої релігійної організації (об'єднанння) входить до структури (є частиною) релігійної організації (об'єднання), керівний центр (управління) якої знаходиться за межами України в державі, яка законом визнана такою, що здійснила військову агресію проти України та тимчасово окупувала територію України, зобов'язана у своїй повній назві, зазначеній її у статуті (положенні), відображати приналежність до релігійної організації (об'єднання) за межами України, до якої вона входить (частиною якої вона є), шляхом обов'язкового відтворення у своїй назві повної статутної назви такої релігійної організації (об'єднання) з можливим додаванням слів "в Україні" та/або позначення свого місця в структурі іноземної релігійної організації", - йдеться у законопроекті.
Законопроект зобов'язує змінити назву релігійних організацій в Україні, які входять до структур церкви, центр якої "розташовується у країні-агресорі". Єдиною країною, яка законом визнана такою, що здійснила військову агресію проти України і тимчасово окупувала частину території України, є Російська Федерація.
Депутати у законі вказали на три ознаки приналежності релігійної організації в Україні до церкви "країни-агресора".
Найперше, це посилання на підпорядкування такій церкві у статуті, а також зобов'язання виконувати структурами в Україні рішення церкви, центр якої розташовується у "країні-агресорі". Ще однією з ознак є обов'язкове входження представників релігійної організації України у керівні органи церкви, центр якої є в "країні-агресорі". Закон вимагає наявність хоча б однієї з них.
Під дію цього закону підпадає Українська православна церква (Московський патріархат), перейменування якої давно вимагали окремі представники українських церков та політики. Майбутня змінена назва УПЦ МП може виглядати як "Російська православна церква в Україні".
Ухвалений проект передбачає, що з початку його дії релігійні організації матимуть чотири місяці для зміни назви, інакше положення її статуту щодо назви автоматично втратять чинність.
- 11 жовтня Вселенський патріархат скасував анафему щодо патріарха УПЦ КП Філарета і визнав анексію Київської митрополії Москвою незаконною. Крім того, Вселенський патріархат підтвердив надання автокефалії Українській церкві.
- УПЦ МП відмовилася від участі в єдиній автокефальній церкві та розірвала відносини зі Вселенським патріархатом.
- 29 листопада Вселенський патріархат затвердив проект статуту нової церкви. Крім того, Вселенський патріархат затвердив текст Томосу для України.
- 15 грудня на Об'єднавчому соборі у Софії Київській утворено нову Українську православну церкву.
- Нову Українську православну церкву очолив митрополит Епіфаній з Київського патріархату.
- Актуальне
- Важливе