УПЦ МП розірвала відносини зі Вселенським патріархатом
Українська православна церква Московського патріархату заявила про припинення євхаристичного спілкування зі Вселенським патріархатом
Про це йдеться у заяві на сайті УПЦ МП.
Таке рішення ухвалив Собор єпископів Української православної церкви, який 13 листопада зібрався у Києво-Печерській Лаврі. Свій вчинок священники пояснили невдоволенням рішенням Вселенського патріархату надати Томос про створення в Україні єдиної автокефальної православної церкви. Дії Константинополя священники УПЦ МП назвали спекулятивними, антиканонічними, розкольницькими та незаконними.
"Собор єпископів Української Православної Церкви вважає, що рішення Священного Синоду Константинопольського Патріархату від 11 жовтня 2018 року стосовно українського церковного питання є недійсними та такими, що не мають жодної канонічної сили. Зокрема, рішення про встановлення юрисдикції Константинопольського Патріархату на території України є наслідком спекулятивного трактування церковної історії. А рішення про зняття анафеми та інших церковних заборон із лідерів розколу та визнання дійсності псевдохіротоній, які були звершені ними під час перебування в розколі, є наслідком спотвореного тлумачення православних канонів. Історія Православної Церкви не знає випадків подолання розколу шляхом його простої легалізації. Прийнявши такі антиканонічні рішення, визнавши розкольників у сущому сані, Константинопольський Патріархат, згідно з церковними правилами, сам став на шлях розколу. У зв’язку з цим, євхаристичне спілкування Української Православної Церкви з Константинопольським Патріархатом на даний час є неможливим і припиняється", - йдеться у заяві.
Читайте також. У предстоятеля УПЦ МП Онуфрія виявили маєток із вертолітним майданчиком
- Нагадаємо, Петро Порошенко дійшов згоди зі Вселенським патріархом Варфоломієм щодо єдиної помісної церкви та звернувся до Верховної Ради за підтримкою ідеї створення єдиної автокефальної церкви в Україні. УПЦ КП та УАПЦ передали Порошенку звернення до Константинопольского патріарха щодо автокефальної церкви в Україні. Верховна Рада ухвалила постанову про підтримку звернення президента.
- 11 жовтня Вселенський патріархат скасував анафему щодо патріарха УПЦ КП Філарета і визнав анексію Київської митрополії Москвою незаконною. Крім того, Вселенський патріархат підтвердив надання автокефалії Українській церкві.
- У РПЦ заявили, що Вселенський Патріарх "перетнув червону межу". 15 жовтня РПЦ повністю розірвала стосунки зі Вселенським патріархатом. Вірянам РПЦ заборонили молитись у храмах Вселенського патріархату. Російська церква у Нью-Йорку оголосила бойкот Константинополю. РПЦ оголосила Вселенського Патріарха Варфоломія "розкольником" та вимагає вибачень за Україну.
- Верховна Рада передала Андріївську церкву в Києві у користування Вселенського патріархату. Її планують зробити посольством Вселенського патріархату.
- Церква, яка отримає Томос після об'єднавчого Собору, називатиметься "Православна Церква в Україні". Україна та Вселенський патріархат уклали важливу міжнародно-правову двосторонню угоду про співпрацю в рамках процесу надання Томосу про автокефалію.
- 13 листопада мала відбутися зустріч президента України Петра Порошенка з ієрархами УПЦ МП в "Українському домі". Зустріч опинилася під загрозою зриву, через те, що канцелярія Київської митрополії від імені митрополита Онуфрія розіслала священникам запрошення на цей захід у Києво-Печерській Лаврі. В результаті архієреї УПЦ МП не прийшли на зустріч із Порошенком в "Український дім", але заявили, що це президент відмовився від зустрічі.
- Актуальне
- Важливе