Вживання алкоголю підлітками сповільнює зростання їх мозку, - вчені
Дослідники з Національного дослідницького центру приматів штату Орегон (США) виміряли ріст мозку за допомогою магнітно-резонансної томографії у 71 мавпи виду Macaca mulatta, які в ході експерименту споживали етанол або алкогольні напої
Щоб виключити інші можливі фактори, дослідники стежили за точним споживанням алкоголю, раціоном харчування тварин, їх розпорядком дня і загальним станом здоров'я. Результати опубліковані в журналі eNeuro.
Згідно з отриманими даними, інтенсивне вживання алкоголю (еквівалент чотирьох кухлів пива в день для людей) уповільнювало зростання мозку приблизно на 0,25 міліметра на рік на кожен грам алкоголю, споживаного на кілограм ваги.
Нормальний ріст мозку у макак-резусів підліткового віку становить один міліметр за 1,87 року. Мозок підлітка більш чутливий до алкоголю, ніж мозок дорослого, тому що зв'язки між клітинами мозку ще не настільки міцні і їх легше порушити.
Одна з частин мозку, на яку впливає алкоголь, це гіпокамп - область, яка відповідає за навчання і пам'ять. Відомо, що алкоголь пошкоджує або навіть руйнує клітини головного мозку в цій області, і саме цим пояснюється те, що багато людей мають нечіткі спогади або навіть їх повну відсутність після вживання алкоголю.
Дослідження людського мозку показали, що обсяг білої речовини, який важливий для шляхів, що з'єднують нейрони, розташовані на великій відстані один від одного, і збільшується в підлітковому віці, мабуть, відображаючи поліпшений зв'язок між областями мозку. Проте дослідники пишуть, що у макак, які вживали алкоголь, спостерігається сповільнене зростання білої речовини головного мозку.
Мозок - досить пластична структура, що в контексті цього дослідження означає, що він повинен відновитися хоча б частково після того, як людина перестане вживати алкоголь. Однак не зрозуміло, чи буде це актуально в довгостроковій перспективі для когнітивних здібностей і розумових функцій, коли мозок підлітка завершить цю фазу зростання. У майбутньому дослідники планують вивчити і це питання.
"Це віковий діапазон, коли мозок налаштовується так, щоб відповідати дорослим завданням і обов'язкам. Питання, на яке ми маємо намір відповісти в подальших експериментах, в тому, чи впливає алкоголь в цьому віковому діапазоні на здатність людини до навчання протягом усього життя", - говорить провідна авторка дослідження Тетяна Шнітке (Tatiana Shnitko).
- Науковці з Сеульського університету з'ясували, що розвиток метаболічного синдрому після 40 років пов'язаний з недостатньою або, навпаки, надмірною тривалістю сну.
- Вчені виявили, що роль спадковості в ранньому розвитку інтелекту часто перебільшують, а на формування IQ значно більше впливають середовище й освіта на початку життя.
- Канадські вчені опублікували дослідження, в якому дали докладні інструкції для створення нового вірусу віспи. Наукове співтовариство вважає, що це ставить світ під загрозу.
- Поганий настрій може допомогти вам підвищити продуктивність, зокрема зосередити увагу, краще керувати часом та визначати пріоритети завдань.
- Люди з "вибуховим" та злісним темпераментом, ймовірно, зависокої думки про свої розумові здібності.
- Актуальне
- Важливе