В ЄС розробили "етикет" для штучного інтелекту
Єврокомісія започатковує пілотний проект з визначення на практиці етичних принципів, за якими у Європі розвиватиметься штучний інтелект
"Етичний вимір штучного інтелекту не є предметом розкоші або чимось таким, чим можна нехтувати. Оскільки лише за умови довіри наше суспільство може повною мірою скористатися технологіями. Етичний штучний інтелект - це вигідний усім проект, що може стати конкурентною перевагою для Європи: у розробці штучного інтелекту, який створюється для людини і якому люди можуть довіряти", - зазначив віце-президент з питань єдиного цифрового ринку Андрус Ансіп.
На сьогодні європейські експерти визначили сім ключових принципів, яким має відповідати штучний інтелект.
- Він має заслуговувати на довіру, відповідати законам та правилам.
- Штучний інтелект має обов’язково передбачати контроль з боку людини, розроблятися з повагою до інтересів суспільства та прав людини, не зменшувати та не обмежувати право людини на прийняття рішень.
- Надійність та безпека. Всі такі системи мають бути достатньо стабільними на випадок помилок або дисфункції систем на весь період їхнього функціонування.
- Повага до приватних прав людини та до безпеки баз даних, коли такі дані не будуть використовуватися проти людини.
- Прозорість. Людина має отримати можливість відслідковувати результати діяльності штучного інтелекту або відповідних систем.
- Системи мають застосовуватися на недискримінаційній основі, тобто, штучний інтелект має враховувати всі людські особливості, включаючи фізичну спроможність, навички та потреби, і бути доступним для всіх людей.
- Системи мають сприяти розвитку суспільства та вирішенню проблем охорони довкілля, що передбачає принцип відповідальності людини за використання систем штучного інтелекту та за результати такої діяльності.
Читайте також: Всі говорять про штучний інтелект. Простими словами пояснимо, що це
- Фахівцями з японських університетів Тохоку і Хокайдо був розроблений робот, який може адаптуватися до фізичних каліцтв і показувати емоції болю.
- Штучний інтелект створив власну релігію: фізик Джанель Шейн за допомогою нейромережі вирішила перевірити, що буде, якщо поєднати декілька людських вірувань і звести їх у єдину систему
- Вчені завантажили "мозок" хробака в робота, і той самотужки взяв його під контроль: науковці створили біологічно достовірну модель нейронної мережі круглого черв'яка і завантажили в простого робота з Lego.
- Лабораторія реактивного руху NASA в Каліфорнії провела експеримент, щоб з'ясувати, хто швидше і краще керує безпілотним літальним апаратом - штучний інтелект чи професійний пілот.
- Вчені Каліфорнійського університету навчили штучний інтелект визначати, як будуть розвиватися відносини пари, ґрунтуючись на записах їхніх голосів.
- Актуальне
- Важливе