Переможні новини 789-го дня війни: Данія повідомила, коли передасть винищувачі F-16, ЗСУ знищили понад 600 безпілотників за добу
Сили оборони знищили 7 танків, 7 бойових броньованих машин та 623 безпілотники, а Швеція розглядає можливість передачі Україні систем Patriot
Мінус 7 російських танків і шість сотень БпЛА
Сили оборони продовжують завдавати противнику втрат у живій силі та техніці. Впродовж доби на східному напрямку російська армія втратила 591 особу, 7 танків, 7 бойових броньованих машин та 623 безпілотники. Про це повідомило Оперативно-стратегічне угруповання військ "Хортиця" на своєму телеграм-каналі.
На цьому напрямку втрати Росії за добу склали 591 окупант, 7 танків, 7 бойових бронемашин, 9 гармат і мінометів, 7 протитанкових засобів, 1 засіб ППО, 19 одиниць автомобільної техніки, 4 засоби РЕБ, 623 БПЛА та 1 пункт управління БПЛА.
Також українським воїнам вдалося знищити 36 укриттів та 3 склади боєприпасів.
F-16 із Данії влітку будуть в Україні
Україна отримає F-16 від Данії уже влітку 2024 року. Про це заявив посол Данії в Україні Олє Егберг Міккельсен.
"Не хвилюйтесь. Літаки для України точно будуть. Весь наш парк F-16 зараз виводиться з експлуатації, тому що ми отримуємо нове покоління літаків F-35", – сказав Міккельсен.
За його словами, частина винищувачів також буде доставлена до Аргентини. На питання журналістки щодо того, коли Україна отримає F-16, посол процитував слова прем'єр-міністра Данії Метте Фредеріксен, що Данія передасть Україні винищувачі влітку цього року.
"F-16 будуть доставлені як і обіцяли", – запевнив дипломат.
Швеція розглядає можливість передачі Україні систем Patriot
Швеція має чотири системи протиповітряної оборони Patriot. Однак поки що офіційний Стокгольм не може ні обіцяти, ні виключати можливість надання їх Україні. Про це заявив міністр оборони Швеції Поль Йонсон.
Він підкреслив, що зараз Україна перебуває у надзвичайно складній ситуації, тому важливо, щоб Швеція сприяла обороні країни. За словами міністра, на першому місці в списку потреб України – ЗРК. Україна може отримати ще шість систем протиповітряної оборони Patriot від партнерів по Північноатлантичному альянсу і ще одну від Німеччини.
Він зауважив, що Швеція має чотири таких системи, але він не може ні обіцяти, ні виключати, що щось може бути заощаджено для української протиповітряної оборони.
"Ми перебуваємо на етапі створення власної системи ППО. Багато країн використовують Patriot, і у США є значні ресурси в цій галузі. Цілком можливо, що ми можемо зробити свій внесок, але ми повинні подивитися, як це краще зробити", – сказав він.
До посилення української ППО долучаться Норвегія та Латвія
Латвійський уряд заявив про готовність держави надати Україні ППО малої дальності. Заяву міністра оборони Латвії Андріса Спрудса оприлюднили на сайті Європейської комісії.
"Йдеться не тільки про системи Patriot. Вони, звичайно, дуже важливі, на цьому також наголосили наші українські партнери. Але якщо ми говоримо про протиповітряну оборону, то потрібен доволі широкий спектр різних систем ППО", – пояснив Спрудс.
Міністр зазначив, що Латвія готова зробити внесок в українську протиповітряну оборону, передавши ППО малої дальності.
В той же час прем'єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стьоре під час зустрічі з президенткою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн та канцлером Німеччини Олафом Шольцем оголосив про приєднання до ініціативи IAAD з надання Україні систем ППО.
"У нас дуже мало часу на зволікання, тому Норвегія буде залучена до фінансування. Кілька інших країн роблять свій внесок у це, тому що є засоби протиповітряної оборони, які можуть бути доставлені в Україну досить швидко, і ми інтенсивно працюємо над цим останніми днями й тижнями", – заявив він.
Оскільки на виробництво засобів протиповітряної оборони потрібен час, то норвезький прем'єр наголосив, що доведеться відправляти ППО з власних запасів.
- Актуальне
- Важливе