Переможні новини 364-го дня війни: у росіян недостатньо ресурсів для наступу на Київ, дрони та тепловізори для ЗСУ не обкладатимуть митом
У росіян немає достатніх ресурсів для наступу на Київ, а українська армія готова проводити стабілізаційні дії. Зеленський підписав законопроєкти про звільнення від мита безпілотників, тепловізорів, коліматорів та приладів нічного бачення
Еспресо продовжує огляд позитивних новин, які щодень роблять перемогу ближчою.
Українських військ – достатньо, російських ресурсів – ні
Командувач Об’єднаних сил ЗСУ генерал-лейтенант Сергій Наєв розповів, що у росіян немає достатніх ресурсів для наступу на Київ і що українська армія готова до стабілізації ситуації. Якщо Росія нарощуватиме свої війська на території Білорусі, Україна також буде збільшувати кількість військових.
"Якщо противник підвищуватиме кількість своїх військ, я ще раз зазначу: ми натомість дзеркально підвищимо свою кількість. І ця робота буде проводитися постійно", – зазначив командувач. Щодо наступу росіян із трьох напрямків Наєв додав, що на даний час на північному напрямку таких ресурсів у ворога немає.
Зокрема він прокоментував ситуацію у Волинській області. Каже, що там жодного разу не фіксували діяльність диверсійно-розвідувальних груп ворога.
ЗСУ нещадно нищать ворогів
За день морські піхотинці знищили 47 росіян і 6 БМП. "Військові частини та підрозділи Командування морської піхоти ВМС ЗСУ продовжували виконувати завдання щодо відсічі повномасштабної збройної агресії РФ. Минулої доби, 21 лютого, морські піхотинці знищили 4 росіян", – пишуть морпіхи.
Втрати росіян забезпечили й артилеристи, які завдавали вогневого ураження по агресору. Відомо про знищення 43 окупантів і 6 одиниць БМП.
Поряд з тим, за повідомленням Генштабу, Авіація Сил оборони за добу завдала 10 ударів по районах зосередження особового складу та військової техніки окупантів. А підрозділи ракетних військ і артилерії протягом доби уразили 2 райони зосередження живої сили противника.
Фінансова і гуманітарна підтримка України
Міжнародний валютний фонд заявив про готовність надати значну економічну підтримку для України в рамках нової повноцінної кредитної програми. Як зазначають у МВФ, зважаючи на роботу української влади, у фонді впевнені, що підтримка може бути значною, наголосила директорка-розпорядниця Крісталіна Георгієва. Представниця МВФ високо оцінила зусилля України з трансформації економіки, яка минулого року скоротилася більш, ніж на 30%. Також стало відомо, що адміністрація президента України Володимира Зеленського має намір укласти нову угоду з вашингтонським кредитором уже наступного місяця з метою забезпечення $5 млрд протягом першого року. Прем'єр-міністр Денис Шмигаль розраховує, що Україна отримає загалом понад $15 мільярдів.
Крім того уряд Швейцарії просить парламент схвалити надання 140 мільйонів франків ($151 млн) гуманітарної допомоги для України. Продовження підтримки необхідне для покращення становища людей в Україні, де 40% населення залежать від допомоги, наголосили швейцарські урядовці.
"Гуманітарним шляхом, дипломатичним шляхом і з метою відновлення ми можемо підтримати Україну", – сказав міністр закордонних справ Ігнаціо Кассіс.
Дрони і тепловізори не будуть оподатковуватись
22 лютого президент України Володимир Зеленський підписав законопроєкти про звільнення від ПДВ та мита безпілотників, тепловізорів, коліматорів, рацій та приладів нічного бачення
Президент Зеленський підписав закон "Про внесення змін до Податкового кодексу України про сприяння ввезенню на територію України безпілотних літальних апаратів та деяких інших товарів", а також "Про внесення зміни до Митного кодексу України про сприяння ввезення на митну територію України безпілотних літальних апаратів та деяких інших товарів". Згідно з документами передбачена можливість отримувати товари, зокрема коптери, тепловізори, коліматори, рації та прилади нічного бачення, в експрес-відправленнях.
Без росіян тепер і світова журналістика
Міжнародна федерація журналістів призупинила членство російської профспілки, після створення відділення в тимчасово окупованих регіонах України.
"IFJ – це організація, побудована на міжнародній солідарності, на принципах співпраці між профспілками-членами та поваги до прав усіх журналістів. Дії російської спілки журналістів щодо створення чотирьох відділень на анексованих українських територіях явно порушили цю солідарність і посіяли розбіжності між сестринськими спілками", – йдеться у заяві президента IFJ Домініка Прадалі.
У відповідь на повідомлення Міжнародної федерації голова Спілки російських журналістів заявив, що цей крок порушує статут МФЖ і завдасть фінансової шкоди світовій організації, оскільки вона більше не отримуватиме значні членські внески від Росії.
- Актуальне
- Важливе