Переможні новини 502-го дня війни: ЗСУ взяли Бахмут під вогневий контроль, а в Україні будують завод "Байрактар"
Члени НАТО розглядають можливість прийняти Україну в Альянс за спрощеною процедурою, іноземні компанії будують в Україні заводи, які допоможуть боротись із окупантами, а ЗСУ взяли Бахмут під вогневий контроль.
НАТО все ближче
Саміт НАТО у Вільнюсі може принести українцям добрі новини. Так генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг і президент Литви Ґітанас Науседа підтвердили, що в НАТО шукають консенсусу щодо скасування Плану дій щодо членства для майбутнього вступу України до НАТО. За словами генсекретаря НАТО, усунення ПДЧ прискорить вступ України до Альянсу.
"Ми підкреслюємо, що за конкретних умов Україна дійсно має всі шанси стани членом НАТО. Ми просуваємося крок за кроком. Тому Україні зараз справді потрібні конкретні сигнали, щоб країна розуміла, що все це є реальним не лише на папері", – зазначив президент Литви.
Крім того, Столтенбрег підтвердив, що Зеленський візьме участь у саміті НАТО у Вільнюсі. За результатами останніх опитувань, вступ у НАТО підтримують 89% українців.
Бахмут під контролем
Ворог потрапив у пастку та зазнає втрат у Бахмуті, місто перебуває під вогневим контролем українських Сил оборони. Про це повідомив командувач Сухопутних військ Збройних Сил України Олександр Сирський.
"Ворог перебуває в пастці, місто береться під вогневий контроль Сил оборони. Аеророзвідкою виявлена позиція росіян з ПТУРом. На Бахмутському напрямку ворог вибивається з позицій", – зазначив Сирський.
Те, що ініціатива на бахмутському напрямку перейшла до українських захисників, підтвердили й штурмовики ЗСУ.
"Ситуація навколо Бахмута не змінилися на 100%, але можу вас запевнити, що зараз ініціатива в руках ЗСУ. Ми бачимо висування резервів противника, його проблеми, і плануємо відповідні заходи. Я впевнений, що на цьому напрямку ви зможете побачити наші певні тактичні успіхи, які потішать не тільки ЗСУ покращенням позицій, а й цивільних, коли ми зможемо показати результати. Працюємо, тривають спекотні дні як через погодні умови, так і через динаміку дій", - зазначив в етері "Еспресо" заступник командира 3-ої окремої штурмової бригади ЗСУ майор Родіон Кудряшов.
Всього за час контрнаступу на Бахмутському напрямку Сили оборони звільнили 24 кв. км української території.
Українська авіація вразила ворожий пункт управління і склад боєприпасів
169 кв. км української землі ЗСУ визволили на Мелітопольському та Бердянському напрямках. Йдеться про площу, співмірну з розмірами Одеси, повідомили в Генштабі ЗСУ. У вечірньому зведенні наголосили, що ЗСУ закріплюються на досягнутих рубежах на Мелітопольському та Бердянському напрямках.
За добу авіація ЗСУ знищила три розвідувальні дрони. Своєю чергою підрозділи ракетних військ і артилерії протягом доби уразили пункт управління, 3 райони зосередження живої сили, озброєння та військової техніки, склад боєприпасів, 7 артилерійських засобів на вогневих позиціях та один засіб протиповітряної оборони окупантів.
В Україні виготовлятимуть "байрактари"
В Україні розпочали будівництво заводу з виробництва Bayraktar. Станом на 10 липня турецька компанія вже зводить завод з виробництва безпілотних летальних апаратів в Україні, повідомив міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін.
"Щодо заводу, то почали вже будівельні роботи, завод почав будуватися на практиці, а не тільки у меморандумі. Мова йде про виробництво на території України, це той самий великий завод "байрактарів" про який, ще декілька років тому домовлялися, потім були зупинки, потім були скандали. Сьогодні цей завод починає будуватися, ми перейшли до реальних кроків", – уточнив міністр.
8 липня в Туреччині Володимир Зеленський підписав із міністерством промисловості та технологій Турецької Республіки новий меморандум про розвиток потужностей і можливостей виробництва різних типів БПЛА.
Тим часом найбільший німецький виробник зброї Rheinmetall протягом 12 тижнів відкриє в Україні завод із виробництва бронетехніки, який буде розташовано на заході країни, повідомив генеральний директор концерну Армін Паппергер. Rheinmetall також навчатиме українців обслуговувати танки та іншу броньовану техніку, виготовлену на заводі.
Унікальна операція
В Україні вперше трансплантували серце 6-річній дитині. Про унікальну операцію повідомили в Інституті серця МОЗ України. В інституті пообіцяли про подробиці розповісти згодом. Наразі лише зазначили, що "операція пройшла успішно та гладко" і зараз дівчинка почувається добре.
- Актуальне
- Важливе