Переможні новини 572 -го дня війни: Україна продемонструвала нові можливості своїх безпілотників та ракет, а ЗСУ звільнили українські території на південному фронті
Міжнародний суд ООН розгляне другу справу за позовом України проти РФ - за конвенцією про геноцид, документальний фільм Шона Пенна про війну в Україні виходить в американський прокат
Українські захисники звільняють територію біля Бахмута та на південному фронті
За ще один тиждень повномасштабної війни українські захисники звільнили від окупантів 2 кв. км на Бахмутському напрямку, а також 5,2 кв. км української території на Південному фронті. На Бахмутському напрямку росіяни безрезультатно намагалися прорвати оборону ЗСУ в районах Оріхово-Василівки, Богданівки, Кліщіївки та Курдюмівки Донецької області.
Після звільнення ЗСУ Андріївки та Кліщіївки ворог намагається з усіх сил повернути втрачені позиції. Тож українські бійці стримують там атаки РФ та закріплюються на досягнутих рубежах.
Водночас на Авдіївському та Мар’їнському напрямках противник безуспішно намагається встановити повний контроль над населеним пунктом Мар’їнка та оточення населеного пункту Авдіївка Донецької області.
Вивести РФ із зони комфорту
Начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони Кирило Буданов заявив, що Україна розширила свою кампанію проти Росії, використовуючи безпілотники та ракети для атак на військові та економічні цілі.
Минулого тижня світ побачив нові можливості України, завдяки серії ударів ракетами та безпілотниками по кораблях, підводному човні та ППО в Криму.
"Безпілотники, безумовно, полегшать операції зі звільнення наших територій. Дрони не бояться цього, їх не шкода", - сказав Буданов.
За даними керівника ГУР, одним зі способів, яким Україна протидіє Росії, є використання безпілотників для досягнення трьох ключових завдань: знищити російські засоби ППО; паралізувати російські військові транспортні засоби та літаки; і завдати удару по російських військових промислових об’єктах, як це сталося, коли безпілотник вразив завод виготовлення ракетного палива у Тверському районі, північніше від Москви.
"Ми хочемо вивести їх із зони комфорту", - заявив Буданов.
Поновлено слухання щодо геноциду проти Росії
Міжнародний суд ООН розгляне другу справу за позовом України проти РФ - за конвенцією про геноцид. Слухання триватимуть з 18 до 27 вересня, але рішення про юрисдикцію буде винесено пізніше.
Міжнародний Суд ООН у Гаазі поновив слухання по справі України проти РФ "Щодо звинувачень у вчиненні геноциду відповідно до Конвенції про запобігання злочину геноциду та покарання за нього".
"Особливість процесу уже в тому, що в головному суді ООН зустрінуться дві воюючі сторони, які не взаємодіють одна з одною ані на політичних, ані на дипломатичних майданчиках, і з'ясовуватимуть, як зауважують фахівці, нетипове питання. Більше того, в спір втрутились 32 інші держави, і це безпрецедентно", - йдеться у повідомленні.
Російські чиновники продовжують звинувачувати Україну в геноциді. У понеділок Росія повторила звинувачення в тому, що "русофобський і неонацистський режим у Києві" використовує Конвенцію про геноцид 1948 року, учасниками якої є обидві країни, як привід для "перетягування" справи до суду.
Деякі експерти кажуть, що рішення на користь Києва не зупинить війну, але може вплинути на майбутні репараційні виплати.
У Токмаку – евакуація російських спецслужб
Депутат Запорізької обласної ради Аскад Ашурбеков зазначив, що Токмак вже перебуває в зоні досяжності ствольної артилерії ЗСУ.
"Токмак є одним з ключових центрів для окупантів. Ворог використовував місто, як базу для накопичення боєкомплекту й живої сили. Просування ЗСУ на півдні вже дозволяє бити по логістичних центрах і по скупченню окупантів. З Токмака вже почалася евакуація російських спецслужб і деяких так званих органів влади. Попри те, що Токмак ще не звільнено, наші військові вже розв'язали важливу стратегічну задачу", - підкреслив Ашурбеков.
Токмак все менше використовується окупантами як база для великої кількості військових і боєкомплекту.
"Токмак вже перебуває в зоні досяжності ствольної артилерії з боку ЗСУ. І це суттєво зменшує оборонні здібності ворога. Росіяни вже не можуть скупчувати велику кількість боєприпасів близько до лінії фронту. У ворога збільшуються логістичні ланцюги й послаблюється лінія оборони", - зауважив Ашурбеков.
Крім того, за повідомленням Генштабу, протягом доби авіація Сил оборони завдала 8 ударів по районах зосередження особового складу, озброєння та військової техніки противника.
Підрозділами ракетних військ уражено 2 райони зосередження особового складу, озброєння та військової техніки противника, 1 зенітно-ракетний комплекс, 6 артилерійських засобів, 1 пункт управління противника.
"Суперсила": виходить в американський прокат
18 вересня, у мережі Paramount+ в американський прокат виходить документальний фільм про війну в Україні "Суперсила" голлівудського актора і режисера Шона Пенна. Уфільмі Пенн документує перший етап російського вторгнення. Згідно з оригінальним задумом фільм мав показати шлях українського президента Володимира Зеленського від коміка до президента країни. Натомість критики пишуть, що "Суперсила" стала документальним підтвердженням сили українського народу перед лицем російської навали.
"Коли Пенна привели в бункер у невідомому місці президентського палацу, російське вторгнення вже почалося. Пенн спілкувався з президентом Зеленським під час того, як у місті лунали вибухи. Він став ненавмисним першим свідком цієї історичної боротьби "Давида проти Голіафа". Крізь моменти легковажності, натхнення та розповіді з місця подій стає зрозуміло, що суперсила України полягає в силі її лідера, її народу та, зрештою, її серця", - наголошує видання кінокритики Rotten Tomatoes.
Під час свого виступу на передпоказі, Шон Пенн закликав Білий дім більш рішуче підтримувати Україну озброєнням, заявивши, що американським посадовцям треба "відсторонитися від чистої обережності".
Вихід фільму відбувається на тлі візиту президента Зеленського до США цього тижня, де він візьме участь у засіданні Генеральної Асамблеї ООН, а також зустрінеться з президентом США Джо Байденом.
- Актуальне
- Важливе