Переможні новини 649-го дня війни: Україна працює над розробкою власної зброї великої дальності, а німецький завод виготовить для ЗСУ снарядів на €142 млн
ЗСУ вдарили по важливій цілі окупантів у Луганську, Україна отримала дефіцитні ракети до систем ППО, а оборонний завод Rheinmetall поставить ЗСУ десятки тисяч артилерійських снарядів
Німецький завод виготовить десятки тисяч снарядів для ЗСУ
Одна з країн-партнерів НАТО замовила у німецького оборонного заводу Rheinmetall десятки тисяч снарядів для ЗСУ. Боєприпаси доставлять у 2025 році.
Підприємству доручено поставити Києву артилерійські снаряди на суму 142 мільйонів євро. Замовлення охоплює десятки тисяч повних 155-мм артилерійських снарядів.
Снаряди вироблятиме Rheinmetall Expal Munitions, нещодавно придбана іспанська дочірня компанія групи.
Компанія Rheinmetall - один з найбільших у світі виробників боєприпасів, особливо у сфері великого калібру. Боєприпаси будуть поставлені у 2025 році. Виробництво і поставка близько 40 000 патронів для України з попереднього замовлення вже має відбутися у 2024 році.
ЗСУ отримали від союзників нові ЗРК і дефіцитні ракети
Президент України Володимир Зеленський заявив про отримання дефіцитних ракет до систем ППО та нових сучасних зенітних комплексів. Він додав, що зараз триває виконання важливих оборонних домовленостей з партнерами.
"Отримали як дефіцитні ракети до наявних систем ППО, так і нові, сучасні зенітні комплекси. Вдячний нашим друзям", - написав Зеленський.
Крім того, президент каже, що дають результат зусилля з нарощування власного виробництва.
"Уперше вийшли на показник шість "Богдан" на місяць. І вже бачимо, як збільшити його ще", - зазначив Зеленський.
Україна розроблятиме власні ЗРК середньої та великої дальності
Міноборони повертається до українських розробок систем ППО, розповів директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Сергій Згурець. Він зазначив, що ще у 2021 році державне КБ "Луч" пропонувало Міноборони три зенітно-ракетні комплекси з дальністю від 10 до 100 км
"Розвиток протиповітряної оборони залишається вкрай важливим напрямком. І коли ми говоримо про власні спроможності ЗРК, то це головно ініціативи від державного КБ "Луч", яке ще у 2021 році пропонувало Міноборони три комплекси. Один з цих комплексів був з дальністю до 10 км, другий – до 30 км, а третій – близько до 100 км. Ці комплекси середньої та великої дальності могли бути готові впродовж двох років при фінансуванні десь $40 млн".
Сергій Згурець додав, що на той час Міністерство оборони не знайшло б гроші на ці проєкти.
"Зараз ми бачимо, що оборонне відомство повертається до цих проєктів. Щодо комплексу "Корал", то це ЗРК з дальністю дії до 30 км з новою ракетою. А комплекс з більшою потужністю, до 100 км, має іншу назву і там дійсно передбачається варіація боротьби з балістичними цілями противника. Зараз треба сконцентруватися, аби забезпечити безпеку створення цих ЗРК і нову кооперацію", – пояснив Згурець.
В Україні модифікують ракету для комплексу "Нептун"
Оборонно-промисловий комплекс України працює над новою модифікацією протикорабельної крилатої ракети для комплексу "Нептун", розповів заступник міністра оборони України генерал-лейтенант Іван Гаврилюк.
"Зараз ведеться робота щодо створення так званого довгого "Нептуна". Йдеться про нову модифікацію ракети для комплексу "Нептун", - сказав він.
Крім того, триває робота над модернізацією зенітно-ракетних комплексів "Бук" та С-300. Однак розкрити деталі військовий відмовився.
Водночас Гаврилюк зазначив, що президент Зеленський очікує збільшення спроможностей обороно-промислового комплексу з виробництва різних категорій озброєння, військової техніки, ракет та боєприпасів, масштабування виробництва та максимальної локалізації виробництва в Україні зразків та військової техніки, які потребують ЗСУ. До цього процесу будуть залучені не тільки підприємства державної форми власності, а й приватні підприємства, в тому числі ті, які виробляють товари подвійного призначення.
У окупованому Луганську атакована нафтобаза рашистів
Окупанти заявили про атаку БПЛА на нафтобазу у тимчасово окупованому Луганську. Після кількох вибухів спалахнув один з резервуарів. Російські загарбники заявили, що нафтобазу в місті начебто атакували українські безпілотники.
Луганчани в соцмережі заявляли, що чули близько п'яти звуків вибухів. У коментарях під відповідними дописами місцеві також повідомляли, що "горить на вулиці Лутугинській біля АЗС, перед переїздом". За даними Google-карт, саме там у Луганську розташована нафтобаза.
Також у мережі з'явилося відео, на якому чути звук польоту дрона, а потім вибух. На інших кадрах видно, що після вибуху почалася пожежа.Водночас, як розказали російському інформагентству РИА Новости у військовій комендатурі, нафтобазу у Луганську нібито атакували ЗСУ за допомогою безпілотника.
У ЗСУ удар по нафтово-мастильних складах в Луганську підтвердили.
- Актуальне
- Важливе