Переможні новини 653-го дня війни: новий пакет військової допомоги від Німеччини, Україна та Швеція обговорюють можливість передачі ЗСУ винищувачів Gripen
В Україні очікують на рекордний урожай, ЗСУ можуть розширити плацдарм на лівобережжі Херсонщини, а зі шведами домовляються про передачу винищувачів Gripen
БПЛА, гранатомети та боєприпаси від Німеччини
7 грудня уряд Німеччини оголосив про надання Україні чергової партії військової допомоги, яка включатиме дрони та боєприпаси
До нового пакета військової допомоги від Німеччини увійшли:
-
одна система розвідки LUNA NG
-
10 розвідувальних БПЛА Vector із запасними частинами
-
6 прикордонних патрульних автомобілів
-
8 вантажівок Mercedes-Benz Zetros
-
30 гранатометів GMG
-
250 артилерійських боєприпасів калібру 155 мм
-
100 тисяч аптечок і медичні матеріали
"Фінансування ініціативи з розбудови безпекового потенціалу становить 5,4 млрд євро на 2023 рік та додаткові дозволи на взяття зобов'язань у наступні роки на суму 10,5 млрд євро. Ці кошти будуть використані в першу чергу на військову допомогу Україні", - йдеться на сайті уряду.
Ворог побоюється розширення плацдарму ЗСУ на лівобережжі Херсонщини
Директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Сергій Згурець зазначив, що наші війська утримують ці плацдарми поблизу Кринок та втримують сили противника, який використовує керовані авіабомби
"Як пише Генштаб, наші підрозділи утримують ці плацдарми, які розташовані поблизу Кринок і далі на схід, так, де у смузі від 3 до 8 км противник не може контролювати цю ділянку, наші морські піхотинці утримують їх у надзвичайно складних умовах. Слід розуміти, що ворог насамперед ефективно використовує зараз КАБи, намагаючись вибити наші підрозділи", - пояснив експерт.
Згурець наголосив, що наші війська утримуються поблизу Кринок.
"Це трошки на захід, там починається лісовий масив, де якраз головні стрілецькі сутички. Також зараз ворог починає побоюватися того, що українська сторона буде розширювати плацдарм в інших ділянках, зокрема на сході від Херсону, на лівому березі. У будь-якому разі наш контингент на лівому березі виконує свої завдання, втримуючи сили противника", - підсумував він.
Україна та Швеція обговорюють передачу ЗСУ літаків Gripen
Україна та Швеція обговорюють можливість постачання ЗСУ винищувачів Gripen.
Про це йшлося на зустрічі міністра оборони України Рустема Умєрова, заступника міністра оборони України генерал-лейтенанта Івана Гаврилюка та верховного головнокомандувача Збройних сил Швеції генерала Мікаеля Бюдена, повідомляють у пресслужбі Міноборони.
"Триває плідна двостороння робота стосовно передачі нам літаків Gripen", - сказав заступник глави Міноборони України Іван Гаврилюк.
Він наголосив, що є "певні питання, пов’язані з НАТО", однак висловив сподівання, що "спільними зусиллями у нас вийде отримати ці літаки".
Бюден зазначив, що питання передачі літаків Gripen Україні обговорюється як на політичному, так і на військовому операційному рівні. Діалог між країнами триває, тож очікують політичних рішень.
Читайте також: Оптимальний варіант: як шведські винищувачі Gripen вплинуть на війну в Україні і чим вони кращі, ніж Су
Рекордна врожайність зернових
Мінагрополітики України збільшило прогноз виробництва цьогорічного врожаю зернових та олійних культур до 81,3 млн тонн.
Так, прогноз щодо валового виробництва зернових культур збільшено до 59,7 млн тонн. Обсяги збору олійних культур залишаються без змін і становлять 21,6 млн тонн. Таким чином, загальний обсяг урожаю зернових та олійних культур на поточний рік становить 81,3 млн тонн.
За попередніми оцінками, у 2023 році аграрії зберуть 22,2 млн тонн пшениці, 5,8 млн тонн ячменю та 30,1 млн тонн кукурудзи. Щодо олійних культур, то врожай соняшнику залишився на рівні 13 млн тонн, соєвих бобів – 4,6 млн тонн. Також зібрано понад 4 млн тонн ріпаку.
"Це рекордний показник для України, перед цим найбільший рівень врожайності зернових був у 2021-му році, він становив 53,6 ц/га", - повідомили у Мінагрополітики
- Актуальне
- Важливе