OPINION

Республіканська партія США фактично відрікається від Рональда Рейгана

Віктор Каспрук
28 лютого, 2024 середа
16:00

Незалежно від того, мала Україна ядерну зброю чи ні, від того була вона нейтральною чи ні, Росія завжди збиралася вдертися на українські території

Американський Конгрес до кінця лютого пішов на канікули. До того спікер палати представників Майк Джонсон сказав, що не збирається ставити законопроєкт, за який вже проголосував сенат – про допомогу Україні, Ізраїлю і Тайваню, на голосування. Незрозуміло на що розраховує президент Сполучених Штатів Джо Байден, сподіваючись, що демократам вдасться переламати ситуацію у конгресі, коли Джонсон й далі саботуватиме надання допомоги Україні.

Як показують майже два роки війни, незалежно від того, чи мала Україна ядерну зброю чи ні,  була вона нейтральною чи ні, Росія завжди збиралася вдертися на українські території. Залишалося тільки  питанням часу – коли це вторгнення Путін почне реалізовувати. 

І ось коли вторгнення московитів на українські землі розпочалося 24 лютого 2022 року, то з’явилося багато питань, частина з яких нашими західними союзниками не закриті й досі. Не дивлячись на потужну багатомільярдну допомогу Сполучених Штатів, та зброя, яка надавалася, часто надходила з великим запізненням.  

Враховуючи те, що й цієї зброї поставлялося недостатньо, це не дало можливості корінним чином переломити ситуацію на фронтах війни з російськими загарбниками. А перебуваючи тільки в обороні, і не маючи достатньо необхідного сучасного озброєння, війну виграти неможливо.

Читайте також: Гра у довгу війну може стати катастрофою для Заходу й України

Всупереч збільшенню ударів по території Російської Федерації,  ці удари не здатні істотно вплинути на перебіг російсько-української війни. І це потрібно змінювати. Надавши Україні сучасну зброю, щоб ЗСУ отримали можливість атакувати будь-які військові об’єкти в Росії. Знищення російської протиповітряної оборони, наступальної авіації, залізниць, нафтових об’єктів та військових баз на території РФ має відбуватися активно та постійно.

Не тільки для України, а й для Сполучених Штатів Росія є ворожою країною. І Путін прагне знищити не тільки українську державність, він хоче знищити провідну роль США у світі. Намагаючись обвалити долар, обмежити торгівлю з американськими компаніями на міжнародному рівні. Диктатор наполегливо працює над тим, щоб знищити Америку, а його кіберзлочинці часто здійснюють  атаки на сервери уряду і компаній США.

Росія є ворогом, і якщо дозволити їй досягти успіху в Україні, то це матиме довготермінові негативні наслідки для американського народу. Україна заслуговує на те, щоб бути вільною державою. Вона успішно стримує натиск російських реваншистських імперських сил, які розпочали свій похід проти європейських демократичних держав саме з неї.

Диктатор Путін безроздільно править найбільш корумпованою країною в регіоні, його особисті статки перевищують сотні мільярдів, які ніколи не міг мати державний службовець навіть найвищого рівня. 

Він добре прорахував неповороткість і запізнілість у прийнятті рішень колективного Заходу. Адже майже рік російські війська нахабно гарцювали на кордонах України, але у Вашингтоні та Брюсселі продовжували зволікати з тим, щоб прийняти рішення, яку зброю надавати та відправляти Україні, і чи взагалі надавати її.

Нині республіканці виконують доручення Дональда Трампа – припинити в інтересах Кремля постачання зброї в Україну, дозволити Путіну анексувати її, а потім розпочати масовий геноцид проти 40 мільйонів українців та Третю світову війну. Саме так виглядає довготривале  гальмування надання допомоги Українській державі, яке  відбувається у той час, коли вирішується доля світу.

Читайте також: Інтерв'ю Зеленського FOX: головне

Європейці нарешті почали усвідомлювати, що станеться, якщо фінансування Україні буде перервано або якщо Трамп переможе. Що стане очевидною катастрофою для всього демократичного світу, яка призведе до повного і незворотного перекроювання глобальної політичної мапи. У групі ризику знаходяться сотні мільйонів людей на всіх континентах. 

Бути чесним – означає описати масштаби  катастрофи для американського народу. Група MAGA в конгресі грається з вогнем, що, за сучасної геополітичної ситуації у світі, рівнозначно державній зраді. Адже ситуація дуже схожа на ту, що була під час Другої світової війни. Неважко спрогнозувати, хто буде наступним, якщо, так і не дочекавшись американської допомоги, впаде Україна, а за нею Європа. Тому трампістська партія (об’єднана), якою вже стала частина Республіканської партії, перетворилася на реальну небезпеку для Америки та світу.

Дивує одне, Республіканську партію завжди підтримували потужні американські військові корпорації.

Чому  ні Lockheed Martin Corp., ні Raytheon Technologies Corp., General Dynamics Corp., Pfizer Inc., The Boeing Co., Northrop Grumman Corp., Humana Inc., HII Corp., L3Harris Technologies Inc., BAE Systems PLC  не порушують питання про необхідність розміщення на їхніх заводах замовлень для України.

Адже саме їх інтересах надання Україні зброї, яку виробляють на їхніх підприємствах. Подібне рішення приноситиме їм відчутні та стабільні фінансові прибутки. Невже лобі цих корпорацій у  Конгресі не може вплинути на ту частину республіканців, яка й досі не зрозуміла, що йдеться не лише про допомогу Україні, а й безпосередньо про національну безпеку Сполучених Штатів.

Неймовірно, але факт, що республіканці в часи холодної війни не мали проблем з трильйонами, витраченими на стримування СРСР, але мають великі проблеми з кількома сотнями мільярдів доларів, котрі необхідні для знищення фашистської Росії. І як взагалі можна назвати ті політичні сили, які не хочуть боротися з путінським тоталітарним режимом?

Адже Путін дав Сполученим Штатам золоту можливість знищити російську армію та економіку, а згодом й усунути його самого від влади. Все це ціною війни, в якій жоден американець не гине. Але Республіканська партія, яка десятиліттями стверджувала, що вона єдина здатна сформувати сильну і дієздатну владу та захистити американський народ від загроз з боку зовнішніх сил, тепер контролюється сумнівною особою, яка знаходиться в кишені Путіна.

Не існує жодного іншого випадку в історії, щоб колишній президент США мав стільки влади, щоб міг диктувати дії Конгресу. Це не демократія, а в найгіршому вигляді диктатура, котра прикривається демократичними процедурами для досягнення сумнівних політичних цілей. Варто республіканцям у Палаті представників показати свій політичний хребет і почати працювати на американський народ.

Читайте також: Як вижити у цій війні. Чому Захід так панькається з Росією

Тим паче, що переважна більшість допомоги Україні – це гроші, які надходять американським виробникам зброї та створюють нові робочі місця для середнього класу саме у Сполучених Штатах. 

Росія була противником США майже 80 років, і всі спроби примиритися виявилися безрезультатними. Росіяни збудували залізну завісу, вдерлися в Угорщину, воювали з американцями в небі над Кореєю та В’єтнамом, вдерлися у Грузію, а у 2014 році та в Україну. У проміжку між усіма цими подіями Росія постійно вела сутички на інших напрямках протистояння.

Не можна не пам’ятати, як ще не так давно республіканці вимагали від урядів США надання військової допомоги та фінансування союзникам або будь-якій країні, яка була проти Росії. Але зараз вони кидають не тільки Україну, але й Ізраїль і Тайвань. Також очевидно, що вони відмовилися від своїх принципів. Настали дійсно дивні часи. Де чорне – біле, а біле – чорне. Таким чином Республіканська партія фактично зрікається свого героя, Рональда Рейгана, і його доктрини проєктування Сполучених Штатів як лідера вільного світу.

США можуть більше отримати або втратити від збереження порядку, який виник після Другої світової війни, ніж будь-яка інша нація. Захист України – в американських національних інтересах. Засунути голову в пісок, чекаючи, що Європа зробить більше, неправильне рішення. Бо воно лише спростить просування  Росії та Китаю на шляху до домінування на світовій арені, дозволяючи  противникам Америки реалізовувати свої гегемоністські цілі.

Допомога Україні потрібна зараз, а не колись там потім. Сполучені Штати мають стійкі глобальні зобов’язання, але в трагічній для українців ситуації, якийсь там Майк Джонсон з периферійної Луїзіани, про якого більшість американців і не згадає, тільки він позбудеться посади спікера Палати представників, може вирішувати долю людської цивілізації на користь Путіна.

Республіканці, котрі своїми діями показують, що виступають на боці Росії, ніколи не затвердять допомогу Україні, поки вони матимуть більшість в Конгресі. Потрібно терміново шукати інші шляхи та можливості допомоги українцям.

Першим серед яких, є конфіскація і передача Україні арештованих в Європі та Америці російських фінансових активів. Час не чекає. Не можна гратися історичною долею України та всього демократичного світу, адже можуть виникнути такі обставини, що переграти нічого вже не вдасться.

Оприлюднення інформації Майком Тернером, головою комітету у справах розвідки Палати представників Конгресу США про реальну загрозу російської протисупутникової зброї та вбивство режимом Путіна головного опозиціонера його системі  Олексія Навального, говорить про те, що у своїй агонії путінська влада може стати абсолютно непередбаченою. 

Тому тільки перемога України над московським тоталітарним режимом здатна отверезити ту частину кремлівських еліт, котра ще й досі вважає, що помста Путіна, у разі входження з ним конфлікт, для них є куди страшнішою, ніж гарантоване їхнє колективне потоплення на путінському політичному “Титаніку”. Наближається фінал, і російський істеблішмент мусить зробити свій правильний вибір.

Джерело

Про автора. Віктор Каспрук, журналіст

Редакція не завжди поділяє думки, висловлені авторами блогів.

Теги:
Читайте також:
Київ
+19°C
 • Київ
 • Львів
 • Вінниця
 • Дніпро
 • Донецьк
 • Житомир
 • Запоріжжя
 • Івано-Франківськ
 • Кропивницкий
 • Луганськ
 • Луцьк
 • Миколаїв
 • Одеса
 • Полтава
 • Рівне
 • Суми
 • Сімферополь
 • Тернопіль
 • Ужгород
 • Харків
 • Херсон
 • Хмельницький
 • Черкаси
 • Чернівці
 • Чернигів
 • USD 39.12
  Купівля 39.12
  Продаж 39.6
 • EUR
  Купівля 41.95
  Продаж 42.73
 • Актуальне
 • Важливе
2024, п'ятниця
12 квітня
15:45
Ексклюзив
Ракета
РФ ударами по цивільній інфраструктурі прагне примусити Україну піти на "мирні" угоди, - військовий експерт Снєгирьов
15:41
Оновлено
Миколаївщина обстріл
На Миколаївщині 13 квітня оголосили днем жалоби через атаку РФ по обласному центру напередодні
15:36
ФСБ
На естонсько-російському кордоні працівники ФСБ систематично цькували та били українців, - поліція безпеки
15:27
відключення електроенергії
"Треба бути готовими до будь-яких сценаріїв": міністр енергетики Галущенко закликав українців купувати генератори й павербанки
15:27
Китай
Китай запровадив санкції проти американських компаній через продаж зброї Тайваню
15:11
РФ обстріляла Куп'янський район Харківщини: є загиблий і поранені
15:03
Окупанти заохочують жінок із виправних колоній РФ іти на війну в Україну, - Спротив
14:38
світ Південна Корея США КНДР військові новини
США та Південна Корея почали навчання військово-повітряних сил за участі морської піхоти
14:07
OPINION
Марина Данилюк-Ярмолаєва
Рімейк капітуляції в Стамбулі. Путін і Лукашенко знову схиляють Україну до поразки
14:02
У Києві в межах деколонізації перейменували Олександрівську лікарню: як вона тепер називається
14:02
Інфографіка
долар євро валюта обмін
Курс валют на 12 квітня: скільки коштують долар, євро та злотий
13:50
ЗСУ
Литва розпочинає програму реабілітації для поранених військових ЗСУ
13:47
протоієрей Микола Данилевич
СБУ проводить обшуки у протоієрея УПЦ МП Данилевича, - ЗМІ
13:41
Чорногорія
Україна та Чорногорія погодили "транспортний безвіз" для вантажних перевезень
13:37
На фото: "Муфаса: Король Лев"
Disney показала трейлер приквела "Короля Лева", який розповість про Муфасу і Шрама
13:25
укриття
Кабмін виділив додаткові 2,5 млрд грн на обладнання укриттів у школах: які регіони отримали найбільше
13:21
Андрій Сибіга
У МЗС звільнили заступника Кулеби Миколу Точицького і призначили першого заступника Андрія Сибігу
13:12
Кабмін
Уряд виділяє додаткові 3,88 млрд грн на будівництво фортифікацій
13:10
Меловін
MELOVIN запише дует з виконавицею гімну Євро-2012 співачкою Oceana
13:08
Новини компаній
Благодійники на Київщині допомогли відновити молодіжний хаб, який зруйнувала російська ракета
13:06
Ексклюзив
США, Ллойд Остін, Пентагон, Володимир Зеленський
"Законна воєнна ціль": голова комітету ВР із зовнішньої політики Мережко про критику Пентагоном ударів по НПЗ у РФ
12:54
на фото Трипільська ТЕС
Трипільська ТЕС не отримувала з держбюджету 9,7 млрд грн на захисні споруди, – Центренерго
12:50
Грант Шаппс
Британія розглядає можливість відправити в Україну прототипи лазерної зброї DragonFire, - Шаппс
12:34
На фото: Каннський кінофестиваль
На кінофестивалі в Каннах покажуть фільми росіянина Серебреннікова та захисника російської культури в Україні Лозниці
12:26
Весна у Києві
У Києві 11 квітня зафіксували два температурні рекорди
12:17
Ексклюзив
Мирослав Гай
"Просто програти війну": офіцер ЗСУ Гай назвав демобілізацію наразі неможливою та пояснив, чому
12:13
Завод "Антонов"
Уряд перетворив держпідприємство "Антонов" на акціонерне товариство
12:07
Оновлено
Верховна Рада
Уряд встановив доплату військовим і поліцейським у 70 тис. грн за кожні 30 днів служби на "нулі"
12:07
OPINION
Юрій Богданов
Про комунікацію демобілізації
12:01
Україна повернула тіла 99 полеглих захисників
11:49
новини Львівщини
У РФ заявили, ніби в Білгороді український дрон врізався в будівлю Газпрома
11:47
Ексклюзив
"Серйозні руйнації": виконавчий директор ДТЕК Сахарук розповів про обмеження електропостачання через удари РФ
11:43
електроенергія, шахеди
РФ атакувала безпілотником високовольтну підстанцію на Дніпропетровщині: ситуація в енергосистемі станом на 12 квітня
11:29
окупанти вивезли дітей
На ТОТ Запоріжжя в полоні окупантів перебуває понад 1000 місцевих жителів, - Федоров
11:20
Огляд
світ, міжнародний огляд
Закон про мобілізацію та заборона російським спортсменам брати участь у змаганнях. Акценти світових ЗМІ 12 квітня
10:56
Тейлор Свіфт
Попри конфлікт Universal Music Group з TikTok, пісні Тейлор Свіфт повертаються на платформу
10:55
окупанти крим
Окупанти ховають військову техніку в Криму через побоювання атак ЗСУ, - "Атеш"
10:43
обстріл
Росіяни з безпілотника вдарили по житловому будинку у селі Качкарівка на Херсонщині: є поранений
10:33
Космічний корабель "Колумбія"
12 квітня: професійне свято людей, які живуть ідеями про космос
10:19
Ексклюзив
Ракета Х-69
Згурець пояснив, чому Defense Express назвав найновішу ракету Х-69 небезпечнішою за "Кинджал", якою РФ вдарила по Трипільській ТЕС
Більше новин